Klasične DE žiletke

Brivniki/britvice od a do ž...
Odgovori
Bajkman
Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 10 Mar 2014, 14:31

Jaz lahko potrdim, da sem s Polsilver presegel cifro 10. Imam drat, ampak priprava je vedno bila na nivoju. Slej ko prej bom ponovno štel število uporab. Feather gre komot čez 4 britja. Ostro je dovolj, da ne cuka, ampak kaj ko je hudičevo neprijetno do kože.

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Primorec » 10 Mar 2014, 14:40

Ja sej to je to..Po recimo treh britjih bi se jaz načeloma lahko tudi v 4. rundo obril WTG. Ampak ATG bi ne bi šlo v redu, bi potegnil večkrat in bi zacvetelo rdeče..Za ATG mora biti dovolj ostro da ni treba pritiskat in lepo odreže v čimmanjšem številu prehodov. Čim uporabljam staro žileto me bolj praska atg, moram večkrat potegniti da je sploh učinek, potem pa :oops:
Opazil sem tudi razliko med mili ko grem ATG, sedaj vsa, ki jih testiram sodim izključno po tem. Ko uporabljam dobra si lahko privoščim kak atg poteg več, brez posledic..
Glede na to koliko žiletk imam več kot 4x nobene ne rabim..Ne vem katere žilete imajo številke na vogalih od 1-4, mislim da je to namenjeno štetju števila uporab, zdaj ne vem ali si obračal žileto po vsakem britju tako da je bila določena cifra v enem vogalu in si potem vedel št. uporab ali kaj..Brezzveze tisti oštevilčeni vogali sigurno niso bili..Bi moral doma pogledat, mislim da gillette platinum in astra so tako oštevilčene..Mislim te cifre, glej sliko:
http://microefficiency.wordpress.com/20 ... or-blades/

Če je kak drug namen teh cifer pa naj kdo pogrunta..

Bajkman

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 10 Mar 2014, 14:55

Astra SP ima te cifre. Spomnim se, ker sem ža ugotavljal, kaj naj bi pomenile. Najbrž res britje z istim rezilom iz dveh strani.

Ravno sem želel napisati, da je morda še najboljša izbira Astra SP, če se z njo obriješ dvakrat. Vsakič z drugim rezilom, potem pa zamenjaš. Če je možno celo obrniti rezilo in dosežeš 4 britja, je ekonomika res na nivoju. Ena britvica stane 9 centov.

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 10 Mar 2014, 15:21

Eh, ne vem, če se splača toliko gledat na te cifre. večina jih itak nima številk.
Ob enem britju itak enakomerno uporabljaš oba robova, avtomatično. Morda kaj vpliva, da jo potem zasukaš na glavo, če prav dvomim. Torej se recimo 2x obriješ, nato obrneš na glavo in še 2x. Pa dobiš 4 britja iz ene, enakomerno.

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a TMB » 12 Mar 2014, 21:37

Te cifre ne pomenijo nič kar bi koristilo pri britju. Verjetno so samo za lažjo identifikacijo na traku v tovarni.
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Primorec » 15 Mar 2014, 15:34

Evo danes sem testiral mojo zadnjo polsilver žiletko. Prvo kar me je zmotilo so bile kaplje lepila čez ostrino. Prvi poteg je bil zato kar boleč, nato se je lepilo samo odstranilo z ostrine. Britje je bilo nato milina. Boljše so kot pri nas dobavljive gilette platinum, kot astra, 7 o'clock sharpedge in enakovredne iridium super...Ampak še vedno je winner pri meni permasharp super..Ali priporočam nakup: da.

Testiral sem obenem balea jazbec čopič, ena velika mlahava žalost. Nakupa ne priporočam.
Prav tako je danes prišel na vrsto Mikeov sample hungarian lavender..Ocena povprečno, za ta denar je dosti boljših mil. Za ceno Mikeovega par gr. sampla kupim celo kantico Prorasa, ki je boljše. Nakupa Mikeovih mil ne priporočam. No ja, razen tistim ki padajo na vonj mila. Jaz imam za to AS..
Testiral sem Balzam po britju l'occitane. Ocena odlično (saj mora bit za to ceno) :lol: . Ampak cade vonj mi je znatno ljubši..Priporočam nakup, ker bo tista 70 ml tuba trajala zelo dolgo, krema deluje in povrhu lepo diši..

Govoril sem..Howgh

rozi71
Prispevkov:59
Pridružen:16 Mar 2014, 20:05

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a rozi71 » 20 Mar 2014, 22:50

Po uspešnem nakupu žiletk iz shaving.ie sem poskusil Astra superior platinum in je res razlika med temi žiletkami ki se kupijo pri nas,bolj mehke se mi zdijo bom probu še ostale.

Bajkman

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 21 Mar 2014, 11:13

rozi71 napisal/-a:Po uspešnem nakupu žiletk iz shaving.ie sem poskusil Astra superior platinum in je res razlika med temi žiletkami ki se kupijo pri nas,bolj mehke se mi zdijo bom probu še ostale.
To je ena najcenejših britvic. Če nimaš goste brade, lahko od tvoje zbirke pričakuješ lep uspeh tudi s Personno.

Od tvoje zbirke nisem probal Timor solingen. Mnenja niso dobra, zelo me zanima, če bo tvoja ugotovitev podobna. ;)

rozi71
Prispevkov:59
Pridružen:16 Mar 2014, 20:05

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a rozi71 » 21 Mar 2014, 12:25

Bajkman napisal/-a:
rozi71 napisal/-a:Po uspešnem nakupu žiletk iz shaving.ie sem poskusil Astra superior platinum in je res razlika med temi žiletkami ki se kupijo pri nas,bolj mehke se mi zdijo bom probu še ostale.
To je ena najcenejših britvic. Če nimaš goste brade, lahko od tvoje zbirke pričakuješ lep uspeh tudi s Personno.

Od tvoje zbirke nisem probal Timor solingen. Mnenja niso dobra, zelo me zanima, če bo tvoja ugotovitev podobna. ;)
Naslednja gre Timor solingen not lahk ti pošljem kako če hočeš

Bajkman

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 21 Mar 2014, 12:36

Hvala! :D

Glede pošiljanja bom pa najprej počakal tvoje mnenje in če jih imaš več kot 5, te bom res prosil.

LP

Odgovori