Klasične DE žiletke

Brivniki/britvice od a do ž...
Odgovori
jerrycho
Prispevkov:19
Pridružen:10 Jan 2014, 16:43
Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a jerrycho » 19 Feb 2014, 11:35

Jaz sem se zdaj nekajkrat obril z Gillette Bleue Extra in lahko rečem, da so rezultati bistveno boljši kot s Feather. Očitno mi ne ustreza sama britvica, si jih moram pa naročiti še več, da malo primerjam.

Bajkman

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 19 Feb 2014, 11:38

Mimogrede, si poizkusil Polsilver?

jerrycho
Prispevkov:19
Pridružen:10 Jan 2014, 16:43

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a jerrycho » 19 Feb 2014, 12:03

Nisem, bom :)

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Primorec » 19 Feb 2014, 14:11

@mach3: Kot je že Bajkman napisal milo igra veliko vlogo, dokler nisem probal mil z lojem (tallow) sem tudi jaz trpel. Praktično edino milo brez te sestavine, ki je zame dobro je proraso red. Definitivno pri ATG milo odigra ključno vlogo, vsaj pri meni. Jaz sem našel tapravo razmerje med gladkostjo in ostrino pri permasharp super žiletkah, sploh z proraso red. Ta kombinacija pri meni dela čudeže..

Definitivno bi tudi jaz rad pred nakupom probal slant, sploh potem ko sem se zeznil z Pearl open comb. Že iz navade ko sem se bril še z mach3 držim ostrino postrani glede na smer gibanja, tako da domnevam da bi slant tudi meni pomagal do boljših rezultatov. Tudi jaz zelo redko naredim BBS po vratu in pod brado, pa se sploh glede tega ne sekiram več..

Bajkman

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 19 Feb 2014, 16:38

Primorec napisal/-a:@mach3: Kot je že Bajkman napisal milo igra veliko vlogo, dokler nisem probal mil z lojem (tallow) sem tudi jaz trpel. Praktično edino milo brez te sestavine, ki je zame dobro je proraso red. Definitivno pri ATG milo odigra ključno vlogo, vsaj pri meni. Jaz sem našel tapravo razmerje med gladkostjo in ostrino pri permasharp super žiletkah, sploh z proraso red. Ta kombinacija pri meni dela čudeže..
Da podkrepim svojo teorijo z zgodbo:
Pri stari mami sem dobil Gillette Rocket (UK verzija SuperSpeeda) svojega pokojnega starega očeta. Manjkale so mi še britvice, čopič in seveda milo/krema. Na podlagi mnenj na forumih sem naročil 100 Astra SP britvic iz Turčije za slabih 10 EUR. Po forumih bral dalje in se spet na podlagi mnenj odločil, da preizkusim Proraso in nek svinjski čopič.
Cena na netu je bila kot je pač bila, a problem je bila moja neučakanost. Ker sem imel možnost skočiti 35 km daleč v Gorico, sem upal, da morda najdem kak čopič in Proraso, sicer po višji ceni. Police so me razveselile, saj je bilo bistveno ceneje kot na netu in brez poštnine. Kupil sem zeleno Proraso kremo in milo + Svinjski čopič. A še po dveh mesecih truda nisem bil zadovoljen, zato sem se spet usedel in bral forume. Na B&B naletim na Uporabnika @Marco in njegov opis Celle. Preko neta sem naročil še Arko.
Ti dve mili pa sta bili nekaj čisto drugega. Lepo spolzko, britje je kar naenkrat postalo večji užitek. Seveda mi firbec ni dal miru in ugotovil sem da sta obe mili na osnovi loja (Tallow).
Da sem vsaj približno lahko potegnil zaključek, sem poizkusil še očetovi dve kremi brez loja (Wilkinson in Palmolive).
Zadnjič spremenil Bajkman, dne 19 Feb 2014, 17:45, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
Slice
Prispevkov:170
Pridružen:26 Sep 2013, 11:03
Kraj:Zagreb, Hrvaška

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Slice » 19 Feb 2014, 17:22

Bajkman napisal/-a:Na podlagi mnenj na forumih sem naročil 100 Astra SP britvic iz Turčije za dobrih 100 EUR.
:!: :?: :lol:

Bajkman

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 19 Feb 2014, 17:45

Hvala za opozorilo in brez zamere! :D

Bom popravil

Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a denis » 24 Feb 2014, 13:13

Bajkman napisal/-a:Mimogrede, si poizkusil Polsilver?
jerrycho napisal/-a:Nisem, bom :)
Le daj, meni je to do sedaj najboljša britvica. Trenutno že dvanajsto britje, pa jo bom še uporabil. Z vsakim britjem sem bolj zadovoljen z njo.

Edino, ker predolgo zdrži, me muči, ker ne morem preizkusiti drugih britvic :lol:

Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a denis » 09 Mar 2014, 11:42

Ojojoj :?
Včeraj sem se prvič bril z Bolzano britvicami in sem se čisto oklal. Kako se je punca smejala :lol:
Od tega kar sem do sedaj poizkusil, se mi zdijo najbolj ostre, še bolj kot Feather. Mogoče so pa samo bolj agresivne, oz. grdo nabrušene.
Drugače pa enostavno dosežen BBS in nič iritacije. Naslednjič moram le bolj pazljivo vihteti brivnik, da ne bo spet krvavic ;)

Uporabniški avatar
Slice
Prispevkov:170
Pridružen:26 Sep 2013, 11:03
Kraj:Zagreb, Hrvaška

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Slice » 09 Mar 2014, 18:13

denis napisal/-a:Mogoče so pa samo bolj agresivne, oz. grdo nabrušene.
E to je! :mrgreen:

PS Koji si brijač koristio?

Odgovori