Klasične DE žiletke

Brivniki/britvice od a do ž...
Odgovori
tabiris
Prispevkov:5
Pridružen:19 Jan 2014, 23:24
Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a tabiris » 22 Jan 2014, 21:15

Uf, to pa ne vem. Ko sem videl razliko sem si šel nove nabavit v DMa in tiste stran vrgel. Bom pa pogledal naslednjič ko bom v Mercatorju. :) Sem pa opazil da je tudi povoskan papir drugačen, in da je na tistih iz Mercatorja ostal lim s katerim je bil papir pritrjen na žiletki. Tako da sem precej ziher da je razlika v tržišču...

Bajkman

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 22 Jan 2014, 21:19

Ampak slika na prvi strani paketka je pa identična? Tudi jaz bom pogledal ob prvi priložnosti. :D

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a TMB » 22 Jan 2014, 23:58

Veste kaj je tudi smešno? Na paketku Astra SP piše v slovenščini ime dobavitelja, pa se teh britiv nikjer pri nas ne dobi.
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 23 Jan 2014, 08:57

tabiris napisal/-a:Samo tole bom še dodal - osebno se brijem z Gilette Platinum, in so mi krasne. Sem pa opazil ZELO veliko razliko med istimi žiletkami kupljenimi v DMu in tistimi v Mercatorju. Tiste v DMu so neprimerno boljše.
Te so tudi meni zelo OK, kot tudi 7OC rumene.

Edmond Dantes
Prispevkov:173
Pridružen:02 Nov 2013, 13:20
Kraj:Château d'If

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Edmond Dantes » 25 Jan 2014, 20:27

Danes sem se obril še z starim Gillette Old Type Ball End in britvico Feather. Malce sem bil porezan, ampak to je bilo do sedaj moje najboljše britje. Naslednjič gre Feather britvica še v Rimei in na koncu v Mühle R89. Že sedaj sem zelo zadovoljen... :)

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 03 Feb 2014, 13:14

Včeraj sem prvič preizkusil Lord žiletke. Obup, učinek nekaj podobnega kot Polsilver. Že pri prvem prehodu 2 ureznini, po XTG že fajn porezan. Da sem dosegel približen BBS sem rabil 4 prehode, vse krvavo. :?
Dam jim še eno možnost, če sem slučajno kaj zafrknil pri pripravi, ampak vprašanje.

Bajkman

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 03 Feb 2014, 13:53

Mislim da bo problem kar v tem, da ti enostavno Lord ne ustrezajo. Meni tudi ne. Ampak me pa preseneča da se obnašajo podobno kot Polsilver, ker pri meni ni tako.

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 09 Feb 2014, 22:03

Evo, končno sprobal Feather še v Rimei brivniku. Katastrofa (krvavice), podobno kot z plastičnim Wilkinsonom. Po treh prehodih (po zaliscih celo 2xATG) sem vzel DM kartušo (že 3x uporabljeno) in je še našla šmirgel. Po kartuši pa popolnoma gladko. Probati moram še Derby, ki me je v Wilkinsonu pozitivno presenetil.

Uporabniški avatar
Slice
Prispevkov:170
Pridružen:26 Sep 2013, 11:03
Kraj:Zagreb, Hrvaška

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Slice » 09 Feb 2014, 22:41

Mach3 napisal/-a:Evo, končno sprobal Feather še v Rimei brivniku. Katastrofa (krvavice), podobno kot z plastičnim Wilkinsonom. Po treh prehodih (po zaliscih celo 2xATG) sem vzel DM kartušo (že 3x uporabljeno) in je še našla šmirgel.
Vjerujem da je problem u tehnici bijanja, a onda i u brijaču!

PS Vidim da i na ovom forumu ima heretika koji "uporabljajo kartuše" :!: :mrgreen:

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a miha » 09 Feb 2014, 22:50

slice a to mislis na mach3? ...

sem enkrat odprl celo temo na to... ampak za 1x sem se samo jaz noter spovedal :twisted: --> KLIK
britev.si ruleeees :)

Odgovori