Klasične DE žiletke

Brivniki/britvice od a do ž...
Odgovori
Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ
Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 22 Jan 2014, 13:07

Bajkman napisal/-a: @Mach3, si poizkusil astro SP? To je ena najugodnejših.
A Supermax so vseeno še pol ceneje. :D
Astro sem preizkusil, bila mi je OK, nikoli ni bilo slabega britja.
V Rimei sem sicer preizkusil le Personno in Gillette 7OC(rumene), oboje zelo dobre. Zdj ne vem, ali je za to kriv le drug brivnik.
Sicer si pa delam excel tabelco, kjer vsakič vpišem oceno 1-10, glede na doseženo gladkost in glede na količino krvi po vratu. :D

Bajkman

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 22 Jan 2014, 13:28

Zelo lepo glede tabele. To bi moral tudi jaz, a se mi pošteno rečeno ne da. :D

Personna in Gillette 7OC rumene so pa boljše britvice, tako da verjetno ni razlog boljši brivnik. Boš moral kombinirati za pravi odgovor.

Edmond Dantes
Prispevkov:173
Pridružen:02 Nov 2013, 13:20
Kraj:Château d'If

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Edmond Dantes » 22 Jan 2014, 14:14

Sam imam štiri brivnike in vedno v vse brivnike dam britvico istega proizvajalca. Do sedaj sem konkretno testiral samo Astro in Gillete Silver Blue in glede na moj rezultat, je Gilette Sliver Blue boljša od Astre. Enkrat sem se bril tudi z britvico Dorco in to v brivniku Weishi. Rezultat je bil nikakav, zato sem takrat Weishi-ja izločil. Vendar pa bom danes začeš s testiranjem Feather britvic in začel bom ravno z Weishi-jem. Dam mu še eno možnost. Če se danes obrijem z njim slabo, gre Weishi za precej časa v penzijon,

Bajkman

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 22 Jan 2014, 14:20

Gilette Sliver Blue je ena najboljših britvic, zato me tvoja ugotovitev ne preseneča. Je na nivoju Polsilverja SI. Rezultat Feather + Weishi me pa zelo zanima, prosim javi kako bo šlo.

LP

Edmond Dantes
Prispevkov:173
Pridružen:02 Nov 2013, 13:20
Kraj:Château d'If

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Edmond Dantes » 22 Jan 2014, 19:25

Evo, sem se obril z Weishi in britvico Feather. Rezultat zelo zadovoljen. Mislim da je bilo tole skoraj moje najboljše britje do danes. Sem pa nekaj ugotovil. Namreč, kot sem že pisal pred časom, da nikoli ne morem obriti do gladkega predel v okolici mandljev. Med britjem sem na tem predelu popolnoma gladek in sem 100% da sem obril vsak milimeter kože, vendar pa po britju, ko nanašam After Shave, čutim zelo fini šmirgl.Praktično je nemogoče da bi se slabo obril. Po nekaj urah pa sem skoraj popolnoma gladek povsod. Torej sklepam, da po britju na določenih delih koža malce nabrekne ( iritacija ), kot kakšni rdeči izpuščaji in to porine dlake ven, zato se jih toliko bolj čuti. Po določenem času, ali naslednji dan, tega skoraj ne čutim več. Torej, prišel sem do zaključka, da se nima smisla živcirati za popolnim BBS-om, saj je to pri meni praktično nemogoče, ali pa ga v bistvu že dosežem in mogoče sploh iščem dlako v jajcu, oziroma bradi :) . Z današnjim britjem sem zelo zadovoljen in verjamem, da ko bom Feather britvico uporabil še pri drugih treh brivnikih, bo rezultat še boljši. Naslednjič je na vrsti Gilette od starega fotra in takrat zna biti krvavo, če se ne bom zelo pazil.
Se mi je zdelo da Japonci vedo kaj delajo! :D

Lep večer

Bajkman

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 22 Jan 2014, 19:48

Hvala! :D

Feather so najostrejše žiletke, uporabil pa si v enem najnežnejših brivnikov. Zgleda, da nimaš občutljive kože, saj nisi imel problemov z razdraženo kožo niti pri prvem britju z DE. Niti z R89. Osebno sem pričakoval, da bo na začetku nekaj problema.

LP

tabiris
Prispevkov:5
Pridružen:19 Jan 2014, 23:24

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a tabiris » 22 Jan 2014, 20:51

Samo tole bom še dodal - osebno se brijem z Gilette Platinum, in so mi krasne. Sem pa opazil ZELO veliko razliko med istimi žiletkami kupljenimi v DMu in tistimi v Mercatorju. Tiste v DMu so neprimerno boljše.
Zadnjič spremenil tabiris, dne 22 Jan 2014, 20:59, skupaj popravljeno 1 krat.

Bajkman

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 22 Jan 2014, 20:58

So te v DM za nemški trg? Lahko prosim pogledaš, če so gor napisi kakega izmed vzhodno-evropskih jezikov?

Če je tako, potem nas celo na področju žiletk zanemarjajo, banda! :lol:

tabiris
Prispevkov:5
Pridružen:19 Jan 2014, 23:24

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a tabiris » 22 Jan 2014, 21:04

Nič ni v Yu jezikih, angleščina in italijanščina samo. Predlagam da sprobate. :)

Bajkman

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 22 Jan 2014, 21:07

Hvala. Pozabil sem vprašati, če je kak ov vzhodnih jezikov na embalaži teh iz Mercatorja? Pa brez zamere :)

Tudi pri Gillette kartušah sem ugotovil da imajo tiste iz iz Italije napise samo v zahodnih jezikih. Torej bi tudi tam lahko bila razlika, v vsakem primeru pa so v Italiji cenejši

Odgovori