Klasične DE žiletke

Brivniki/britvice od a do ž...
Odgovori
Bajkman
Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 30 Mar 2015, 14:58

Obrazložitev kar sem želel prej predstaviti:
https://www.youtube.com/watch?v=rwGX415wkPw

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 30 Mar 2015, 15:31

Aha, torej meniš, da "overstrečam" kožo? Ampak če je ne, pa ni BBS...

Bajkman

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 30 Mar 2015, 15:42

Je tudi tako, da bolj pogosto kot briješ, večja verjetnost je za vraščenost. Če briješ dokaj pogosto in želiš briti BBS s tem napenjanjem, imaš večjo verjetnost za vraščanje, saj večkrat "zabiješ" dlake pod površino.

In tukaj res ne bi verjel, da ima tip britvice kakršnokoli vezo. Kartuša lahko pod določenimi izpolnjenimi pogoji že brez napenjanja, samo s pritiskom pobrije pod površino. DE brez pritiskanja načeloma ne, razen kadar nastavljivi DE brivnik daš na zelo majhno agresivnosti in briješ na tako način kot s kartušo, torej tudi s pritiskanjem.

Na tvoje vprašanje ne morem direktno odgovoriti z DA ali NE, ker če se ti pojavlja samo na eni dlaki, bi morda moral narediti natančno analizo tiste dlake. :D

Bajkman

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 30 Mar 2015, 18:45

Takole. Še enkrat je padel test KAI v Merkur 37C Slant. Glede same ostrine moram povedati da sem razočaran. Od japonskega jekla se pričakuje veliko več.
Uporabil sem milo Vitos, saj sem vedel, da mi izredno ustreza.
A da me ne bo kdo razumel popolnoma narobe, britvica je vseeno ostra. Za mene pač ne dovolj, zato razočaranje. Vseeno, čeprav je bila danes uporabljena drugič, se mi je zdela manj topa kot prvič. Tukaj je z mano nekaj narobe. No, jaz se tolažim, da je bilo zadnjič nekaj narobe z milom. :D
Po občutku britvica deluje tudi nekoliko neprijetno, agresivno. Kar pa si ne znam pojasniti, kljub takemu občutku sem šel malo pretiravati in pritiskati grobo na kožo.
Paradoksalno se izkaže, da britvica "ne grize". Zelo težko je s to britvico poškodovati kožo.

Zato "slovesno" lahko izjavljam, da je britvica vsekakor zelo kvalitetna za vsakega z ne ekstremno trdo dlako. Spominja na Personno z dodano večjo ostrino.

EDIT: Dodal bi še to, da na delih, kjer nimam toliko trdih in gostih dlak, je BBS popoln.

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 31 Mar 2015, 08:32

Mach3 napisal/-a:No, pri 2. britju s Polsilver je bilo precej bolje, samo še par urezninic. Ampak lahko da bolje zaradi 5-dnevne brade, ki se je zacelila. Šlo je pa še vedno kot po maslu skozi. Danes bo tretjič, pa bomo videli, če bo britvica še kaj bolj pohlevna.
Polsilver tretjič, 4 dni brade. Spet je rezala brez upora, ampak končal sem krvav, kljub pazljivosti in lahki roki. Enostavno mi Polsilver očitno ne ustreza, kot tudi ne Feather.

Bajkman

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 10 Apr 2015, 23:17


Uporabniški avatar
Slice
Prispevkov:170
Pridružen:26 Sep 2013, 11:03
Kraj:Zagreb, Hrvaška

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Slice » 11 Apr 2015, 12:44

:lol:

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a brico » 11 Apr 2015, 12:59

prva liga za koline... :lol:
...is a good man without a good knife really a good man ?

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Puskin » 11 Apr 2015, 14:27

Me prav zanima iz česa so narejene. Morda iz kakšnih radioaktivnih odpadkov. Čintoki ti izdelajo svašta iz svačega! :twisted:
Nothing less...than BBS

Bajkman

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 27 Maj 2015, 21:11

Mislim, da Feather DE žiletkam vseeno delamo nekaj krivice. Sem se odločil, da bom eno "zlorabljal" čez tiste zloglasno mejo 4 britij. Žal nisem štel, ampak sedaj sem že krepko čez 10, britje pa pravzaprav super.

Na začetku je seveda najostrejša. Drugo britje že manj, a je smooth. tretje isto, 4. ali 5. britje sicer drži ostrino, vendar postane pri številki 4 ali 5 je res malce neudobna, a vseeno dovolj ostra. Po tem pa postane tudi udobna. Torej, kot da ima pri 4. ali 5. britju nek preboj, za katerim je spet vse v redu.

Odgovori