Klasične DE žiletke

Brivniki/britvice od a do ž...
Odgovori
Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59
Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a olly » 23 Mar 2015, 07:36

Tako kratke dlake, kot sem jih bril včeraj, so izziv za vsak setup. R41 za to pač ni primeren.

Do zdaj mi je tako kratke dlake solidno obril le Feather AS-D2.

Šele zdaj, ko ga nimam več, vidim, kaj sem imel :?

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Primorec » 23 Mar 2015, 09:19

Ja, res je, zato sem jaz hitro pogrutal, da se je treba brit vsak drugi ali tretji dan, da je vse ok.. V slo vojski so nas silili brit vsak dan, pa sem bil bolj kot vsako jutro krvav..

Bajkman

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 23 Mar 2015, 14:43

denis napisal/-a: :) Kako si vedel da bom vedel? Sicer točno pri nas ne uporabljamo tega izraza, vendar ga uporabljajo v bližini, zato ga poznam. Pri jim nekateri pravijo bage.
Glede na tvoj izvor se mi je zdelo, da bi morda lahko. Je ta bližina, kjer se uporablja, zahodno ali vzhodno od tebe? Če bi ugibal, bi rekel zahodno, saj je moj izvor tudi zahodno. :D

Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a denis » 24 Mar 2015, 06:10

Bajkman napisal/-a:
denis napisal/-a: :) Kako si vedel da bom vedel? Sicer točno pri nas ne uporabljamo tega izraza, vendar ga uporabljajo v bližini, zato ga poznam. Pri jim nekateri pravijo bage.
Glede na tvoj izvor se mi je zdelo, da bi morda lahko. Je ta bližina, kjer se uporablja, zahodno ali vzhodno od tebe? Če bi ugibal, bi rekel zahodno, saj je moj izvor tudi zahodno. :D
Malo zahodno, imaš prav. Zdaj pa dosti offtopica :)

medobear
Prispevkov:29
Pridružen:10 Feb 2015, 12:58

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a medobear » 24 Mar 2015, 12:13

Danes prvič preizkusil Feather žiletke. Navdušen, closest shave ever! Povsem gladko pri ATG. Do sedaj sem sprobal Derby, Wilkinson Sword in Bolzano Superinox in vse so se mi zatikale in me porezale, Feather pa povsem gladko.

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 24 Mar 2015, 13:38

medobear napisal/-a:Danes prvič preizkusil Feather žiletke. Navdušen, closest shave ever! Povsem gladko pri ATG. Do sedaj sem sprobal Derby, Wilkinson Sword in Bolzano Superinox in vse so se mi zatikale in me porezale, Feather pa povsem gladko.
Pa je šlo brez urezninic? Ker pri meni gre tudi lepo gladko, ampak se vseeno kar od nikoder pojavijo drobcene urezninice. Predvsem pri Feather in Polsilver.
Madonca, še zdaj nisem probal corkinga pri novi žiletki. :oops: ..

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a caus24 » 24 Mar 2015, 13:53

Pri meni je enako ogromno majhnih urezninic katere se pojavio od nikoder. Pri featherju vedno pri polsilverju a samo ko prvič uporabim ziletko pozneje je ok.

medobear
Prispevkov:29
Pridružen:10 Feb 2015, 12:58

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a medobear » 24 Mar 2015, 16:12

Ja, je bilo nekaj urezninic, ampak ne vem, če bi jih pripisal ravno Feather žiletkam, do sedaj sem bil še pri skoraj vsakem britju malo krvav 8-) se še učim :D

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a miha » 24 Mar 2015, 18:51

Jaz bi rekel da so urezninice od prevec pritiskanja in premalo napenja ja koze pri uporabi Featherja, jaz ga uporabljam najveckrat v kombinaciji z R41 pa se hitro pozna pretezka roka, elsem pa dane sprobal spet Triton in se zelo zatika napram Featherju, obril sem se tudi slabse.
britev.si ruleeees :)

iii
Prispevkov:159
Pridružen:15 Jan 2014, 13:25
Kraj:Bil .... nekje v Savinjski dolini...
Kontakt:

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a iii » 24 Mar 2015, 19:34

Ravno to sem mislil napisati....tudi sam sem poln ureznin, samo kadar hočem preveč "pritiskati" na kožo in se res temeljito obriti.
Če pritiska ni - je skoraj vseeno kakšna je britvica in kakšna je pena, samo da je dovolj nežnih prehodov in rezultat je isti -- brez ureznin seveda!
Nekje v Savinjski dolini...

Odgovori