Klasične DE žiletke

Brivniki/britvice od a do ž...
Odgovori
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a miha » 21 Mar 2015, 21:00

Fantje to je tema o ziletkah ne o zemljah ;)
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 21 Mar 2015, 21:10

brico napisal/-a:če odštejemo dvorec Frankopan, kaštel Zrinski, eno najstarejših ladjedelnic, tunere, za lov na tune, ki so šle naprej v bakarski zaliv in so vse obnovljene, verjetno bi se še dalo kaj izbrskat iz zgodovine...tako na hitro bi tudi sam mogel malo huhlat....mislim da nima veze z kralji...
Dobro, vidim, da sem se precej osmešil, pa še zameril adminu. :D

Še glede bige: biga = ovca
Me zanima, če je @denis to vedel?

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a brico » 21 Mar 2015, 21:23

nič se nisi osmešil...s temi arhaizmi ali lokalnimi besedami je hudič....tako kot mi, imajo svoje forume kjer se prererkajo....pa nikakor na zeleno vejo....vasi med sabo se ne razumejo, par kilometrov stran....jezik je živ...in dobro je da je tako....žal počasi ogromno besed gre v pozabo...
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a simon » 22 Mar 2015, 20:59

Danes sem uporabil britvico KAI.Feather je milina v primerjavi z tem hudičem.Ta žiletka je ostra ,trda,glasna in ne pozna heca. :oops:
Očitno bo treba dvakrat kuhat brisače!Priznam, da sem po dolgem času dobil malo po p..ki. :evil:

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a olly » 22 Mar 2015, 21:03

Ojej, Simon, tole pa ti nič ne zavidam!

Ko takšnega profesionalca, kot si ti, okolje en košček jekla, se je pa res za zamislit!

Nauk za nas: prste stran od KAI-ja :)

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a simon » 22 Mar 2015, 21:17

Prvič me je tale žiletka dobila na levi nogi.Naslednjič imam prednost. :D

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a olly » 22 Mar 2015, 21:54

Mene je nepripravljenega prej dobil Mühle R41 ver. 2013 OC. Najslabša kombinacija, ki si jo lahko predstavljam: 2-3x rabljena Polsilver SI žiletka, Mühle R41 in 2 dni stare kocine.

Kocine so enostavno prekratke in takle setup je zanje popolnoma neprimeren.

Nisem se porezal, ker sem bil previden, sem pa porabil preveč časa in čutim malce skelenja pod nosom, kjer sem očitno posnel malce preveč povrhnjice, poleg tega pa sem obrit enako, kot če bi šel kombajn čez koruzno polje :)

Ni pomagalo niti Vitos milo.

Poleg tega pa mi ne odgovarja niti Nivea Skin Energy Double Action Balm aftershave, ki sem ga danes prvič uporabil. Podarim, če hoče kdo.

Worst shaving ever!

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 22 Mar 2015, 22:52

Danes je očitno dan bednih britij... tudi pri meni. Po dolgem času sem spet uporabil Polsilver v 37C in končal krvav. Pa so bili povsem enaki pogoji kot par dni nazaj s parkrat rabljeno Merkur britvico, s kateor sem se vsaj 4x odlično obril.
Polsiver je rezala sicer super, brez upora, ampak kljub nežni roki me je pri ATG porezala. Skratka očitno mi ne ustreza, kot tudi ne Feather.

Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a denis » 23 Mar 2015, 06:19

Bajkman napisal/-a:Še glede bige: biga = ovca
Me zanima, če je @denis to vedel?
:) Kako si vedel da bom vedel? Sicer točno pri nas ne uporabljamo tega izraza, vendar ga uporabljajo v bližini, zato ga poznam. Pri nas jim nekateri pravijo bage.
Zadnjič spremenil denis, dne 24 Mar 2015, 06:09, skupaj popravljeno 1 krat.

mango
Prispevkov:139
Pridružen:02 Sep 2014, 01:01

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a mango » 23 Mar 2015, 07:16

Olly priporočam da daš kombinaciji še eno možnost. Tvoj opis me je spomnil, da se je podobno zgodilo tudi meni; britje je bilo zanič, peklo je za znoret in tudi balzam mi ni pomagal (se mi zdi, da je bila celo podobna zasedba- polsilver + nivea skinenergy balzam). Ko pa sem se naslednjič obril, je bilo vse ok.
Očitno je imela koža (vsaj pri meni) slab dan :D

Odgovori