Vzdržljivost žiletk

Brivniki/britvice od a do ž...
Bajkman
Vzdržljivost žiletk

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 23 Okt 2013, 00:46

Vemo, da različne žiletke dosežejo zelo različno število britij. In da ista žiletka lahko pri različnih ljudeh ponovno doseže različno število britij. In da celo ista žiletka pri isti osebi lahko zdrži vsakič drugačno število. Odvisno tudi od načina uporabe.

Zelo bi bil vesel, če bi napisali, koliko vam v povprečju zdrži katera od žiletk.

Jaz lahko rečem samo za Astro SP, pa še to ni zanesljivo, ker sem se tiste čase bril malce drugače kot sedaj: 7 do 9 britij.
Sedaj imam na testu prvo Polsilver, za katero žal ne vem, kolikokrat sem se že obril, zdi pa se mi da že 10krat

Uporabniški avatar
robert
Prispevkov:34
Pridružen:30 Sep 2013, 10:20

Re: Vzdržljivost žiletk

Odgovor Napisal/-a robert » 23 Okt 2013, 09:20

Ponavadi 4-6 britji WTG, ATG, XTG + čiščenje.

Do sedaj sem preizkusil:

Wilkinson Sword
Gillette Platinum
Feather Hi Stainless Platinum
Timor Solingen
Astra Superior Platinum
Derby Extra
Gillette 7 O'Clock Sharp Edge Yellow
Gillette 7 O'Clock Super Stainless Green
Personna Platinum

Za nobene ne morem reči, da so slabe ali da niso opravile svojega dela.
Opažam pa, da mi bolj ležijo manj agresivne, tipo Personna Platinum ali Gillette Platinum.
Tudi Astra, ki je bila danes že osmič v brivniku spada v to kategorijo.
Zadnjič spremenil robert, dne 23 Okt 2013, 09:49, skupaj popravljeno 1 krat.

Bajkman

Re: Vzdržljivost žiletk

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 23 Okt 2013, 09:23

Če lahko še dopišeš s katero ali katerimi žiletkami?

LP

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Vzdržljivost žiletk

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 23 Okt 2013, 09:34

Hm, to je pa precej odvisno od standarda, ki si ga zastaviš. Jaz sem nekajkrat kartuše zlorabil tudi 20x, pa sem se še vedno OK obril. Odvisno, kaj imaš za vzrok, da jo vržeš v kanto. Ali je to cukanje, iritacija, ne vem.
Za DE še ne morem povedati, ker imam ene 5 različnih uporabljenih po 1-2x... :)

Bajkman

Re: Vzdržljivost žiletk

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 23 Okt 2013, 09:45

Pa naj bo standard:
1.) ali tako cukanje, ki ni več sprejemljivo
2.) ali pa britje kjer ni mogoč BBS,
3.) ali pa vidna iritacija.

Torej ali, ali, ali. Ko se zgodi katerikoli od zgornjih omenjenih pojavov.

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: Vzdržljivost žiletk

Odgovor Napisal/-a TMB » 23 Okt 2013, 20:20

Feather: 2-3
Polsilver SI in Personna Med Prep/Lab Blue: 7

To so edine britvice, za katere se spomnim. Feather kar hitro moram zamenjati, ker se mi hitro skrhajo. Polsilver in Personna mi ponavadi zdržita 7 britij in ko začnem čutiti, da se britvica slabšati jo zamenjam.

Največ mi je do sedaj zdržala Feather Pro, ki jo uporabljam v Cobra Classic. Sicer ni DE britvica, zato je nisem napisal zgoraj. Zdržala mi je pa 14 britij. Verjetno bi šlo še nekajkrat, a nisem želel izzivati iritacije kože. Sem pa čutil, da je pri 13. britju bil na koncu slabši rezultat, a britvica vseeno ni cukala.
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: Vzdržljivost žiletk

Odgovor Napisal/-a simon » 11 Nov 2013, 21:03

Pri privniku R 41 z Super iridium najmanj 7 britij.Pri Ikon Slantu, ter Titan H1 uporabljam cenene žiletke kot so Astra-Derby-Mem ki delujejo enkratno na moji koži :P .Britje-obrnem glavo-britje=smeti ;)

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Vzdržljivost žiletk

Odgovor Napisal/-a Primorec » 13 Nov 2013, 17:47

Dosedaj sem najdlje rabil bolzano, drugače pa jih menjam pogosteje kot tukaj eni pišete..Je pa recimo pri enih agresivnejših kot so astra, 7o'clock sharp edge in super-max drugo britje boljše od prvega..Tako so tudi na drugih forumih pogruntali in pred prvo uporabo ostrino omilijo s tem da žiletko narahlo potegnejo po plutovinastem zamašku pred prvo uporabo. S tem verjetno odstranijo mikroskopske iglice od brušenja, pa so žiletke bolj smooth (corking)..Tega nisem poizkusil nikoli ker imam enostavno tako trde kocine da mora bit žiletka res ostra da se lepo obrijem...Probal sem parkrat tudi z britvijo, vendar imam enostavno pregosto in pretrdo brado, da bi šlo gladko skozi..

Glede plute in de žiletke:
http://theshaveden.com/forums/threads/c ... ades.1561/

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Vzdržljivost žiletk

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 13 Nov 2013, 21:50

Hm enako sem jaz ugotovil pri Polsilver in Feather - pri prvem britju sta me že pri 1. prehodu porezala, pri drugem pa povsem druga zgodba. Bo treba probati.

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Vzdržljivost žiletk

Odgovor Napisal/-a Primorec » 14 Nov 2013, 07:26

Sicer pa se meni zdi toliko pisanja o vzdržljivosti žiletk popolnoma brezpredmetno, ena žiletka je cca 15 centov, če primerjam koliko žiletk lahko kupim namesto enega paketka fusion žiletk (razmerje 5:100). Tistih 5 plastičnih nastavkov z žnj rezili uporabljaš recimo 4 mesece, 100 DE žiletk pa minimalno dve leti. S tem da se briješ kot car. Zame popolnoma brezpredmetno. žiletko rabim 3-4x, tako da jih gre na leto cca 40, strošek cca 8 eur...Ni debate, ne ekonomije..win-win situacija

Odgovori