Vzdržljivost žiletk

Brivniki/britvice od a do ž...
Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19
Re: Vzdržljivost žiletk

Odgovor Napisal/-a Primorec » 04 Apr 2014, 18:38

Ostrejše kot astra so supermax, ki jih imam. Te bi znale biti nekaterim, ki jim recimo Feather ne ustrezajo podobnih lastnosti. So zelo ostre, zato za nekatere neudobne. Meni so bile dobre od drugega britja naprej. To so praktično edine žiletke, ki so mi bile pri drugi uporabi boljše kot pri prvi..Zares zanimiva indijska roba.Tudi teh imam veliko zalogo, vprašanje kdaj jo bom porabil..Verjetno bom kdaj probal še supermax sunrise, če jih dobim v roke..
Bajkman si supermax že kaj sprobal?

Bajkman

Re: Vzdržljivost žiletk

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 04 Apr 2014, 18:53

Sem probal, a se mi niso zdele ostre.. :shock:

Priznam da je že nekaj časa nazaj, in da sem morda kaj zamešal, a ponavadi se ne zmotim. Bom še poizkusil, da vidim, kaj sem falil.

Pa danes sem se sam s sabo malo pogovarjal. Res bi bilo naključje, da bi bile tako podobne britvice, kot Polsilver, Gillette Silver Blue in Permasharp, povrhu še iz iste prizvodnje, različne.

Bajkman

Re: Vzdržljivost žiletk

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 13 Apr 2014, 01:37

Astra SP 9. britje - kein Problem.. ;)

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Vzdržljivost žiletk

Odgovor Napisal/-a Primorec » 13 Apr 2014, 11:38

Ja izgleda, da si v tvojem primeru zmagal z astro, mislim da tudi v cenovnem smislu bolje ne moreš priti skozi.. Saj, tudi meni so astra ok, samo da bi se tolikokrat obril z eno pa no way..Je pa pri meni arzenal žiletk sedaj tako velik, da več kot 3x brit se z eno žileto nima smisla. Imam cca 500 raznih žiletk in sem tako založen za več kot 5 let.
Glede različnosti žiletk. Mislim da je različen le potisk in embalaža. Vem da se sliši kot herezija, ampak ko probavaš dve žileti istočasno, kot sem jih jaz, potem moja trditev glede 50% možnosti da se zmotiš pri blind testu ostaja. Trdim da gillette whites, permasharp, polsilver in iridium super pridejo ven iz istega stroja in postopkov, samo potisk in embalaža je druga. Tisti, ki bo na blind testu ugotovil z 100% zanesljivostjo katera je katera dobi od mene gajbo pira..Trdim da je to ena in ista žileta. Kvaliteta varira le glede na šaržo in kdaj zamenjajo bruse oziroma jih nanovo nastavijo.. sorry ampak tako je, kaj naredi subjektivno ocenjevanje vemo, če pa ti npr žena da v brivnik eno žileto in moraš uganit katera je notri boš izmed prej omenjenih štirih imel natanko 25% možnosti da boš prav uganil..Razlika med temi 4imi je samo v variabilnosti kvalitete proizvodnje.

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Vzdržljivost žiletk

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 14 Apr 2014, 09:27

Primorec, se strinjam s tabo. Kot sem ugotovil pri preizkušanju mojega Sample packa žiletk, sem se z vsako včasih obril odlično, včasih pa tudi zelo slabo (odvisno od predpriprave in stanja kože očitno!).
Grem stavit, da če bi mi naštimali naključne britvice v brivnik, ne bi niti v sanjah uganil katera je katera, verjetno tudi ne katera je boljša.

Odgovori