DE Brivnik za začetnike

Brivniki/britvice od a do ž...
Odgovori
Edmond Dantes
Prispevkov:173
Pridružen:02 Nov 2013, 13:20
Kraj:Château d'If
Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a Edmond Dantes » 11 Nov 2013, 20:25

Slika

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a TMB » 11 Nov 2013, 20:58

Edmond, lahko te razveselim in ti povem, da je tole Gillette Old Type Ball End. Leto izdelave je bilo 1921.

Slika

vir: http://mr-razor.com/Rasierer/Old%20Type/Old%20Type.htm

Če brivnik zaradi sentimentalne vrednosti želiš obnoviti, da bo kot nov, pa ti priporočam http://www.restoredrazors.com/mall/info ... estoration
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Edmond Dantes
Prispevkov:173
Pridružen:02 Nov 2013, 13:20
Kraj:Château d'If

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a Edmond Dantes » 11 Nov 2013, 21:09

TMB napisal/-a:Edmond, lahko te razveselim in ti povem, da je tole Gillette Old Type Ball End. Leto izdelave je bilo 1921.

Slika

vir: http://mr-razor.com/Rasierer/Old%20Type/Old%20Type.htm

Če brivnik zaradi sentimentalne vrednosti želiš obnoviti, da bo kot nov, pa ti priporočam http://www.restoredrazors.com/mall/info ... estoration
Verjetno bo kar držalo glede starosti, saj so starega fotra Nemci 1942 kot talca v Črni pri Kamniku ustrelili. Bil pa je takrat star 38 let. Po poklicu je bil žandar in verjetno je na '' šihtu '' moral biti zrihtan in obrit. Ne razumem kako bi ga lahko obnovil, saj kot vidim krom že odpada itd... So to, kar si prilepil razni premazi, polir paste ali...? Če bi bilo možno, da ga zrihtam, da bi bil kot nov, bi verjetno šel v to. Seveda, če ne bi bilo predrago.

Torej, je tale atov Gillette Old Type Ball End dobra zadeva, ali je bila kakšna cheap varianta ? :)

Edmond Dantes
Prispevkov:173
Pridružen:02 Nov 2013, 13:20
Kraj:Château d'If

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a Edmond Dantes » 11 Nov 2013, 21:15

Sedaj sem tvoj link malce bolje prebral. Tip zrihta star brivnik v prvotno stanje. :) Torej poslikam in mu pošljem slike, on pa mi napiše koliko € bo bolelo?

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a TMB » 11 Nov 2013, 22:43

Tako je. Kolikor sem bral o njegovem delu ga vsi hvalijo.

Lahko potem izbiraš s katero kovino ti ga prevleče. Original je nikelj, lahko ga pa kromiraš, pozlatiš itd. Glede na to, da je od deda bi verjetno želel ostati blizu originalu.

Aja, te stari Gilletti so vsi po vrsti fine zadeve. ;)
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Edmond Dantes
Prispevkov:173
Pridružen:02 Nov 2013, 13:20
Kraj:Château d'If

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a Edmond Dantes » 11 Nov 2013, 22:50

Hvala lepa za oceno! Dejansko si mi dal nekaj kar mi v življenu do danes ni veliko pomenilo. Hvala stari!!! :) Vedno bolj opažam, da ste na tem forumu sami fejst desci.

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a TMB » 11 Nov 2013, 23:31

Hehe, mi je v veselje. 8-)

Na nek način sem rahlo ljubosumen. :P Jaz od svojega deda na žalost nisem nič podedoval. Baje je imel eno škatlo samih brivskih dobrot, a jih po njegovi smrti nihče ne najde več. Škoda, ker bi bila verjetno polna dobrot. Po mamini strani pa se nikoli ni bril z britvijo ali DE brivnikom in odkar pomnim uporablja električnega od Brauna.
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a Primorec » 12 Nov 2013, 12:00

To glede obnavljanja galvanske zaščite sem tudi jaz razmišljal. Prebral sem že en kup literature glede galvanizacije in počasi se bom tega tudi lotil, seveda najprej testno po medenini, potem pa bom probal ponikljat mojega slim-a. Vso teorijo imam že prebrano in 'pod streho' sedaj iščem še kemikalije..Če bo uspelo bom poročal in poslikal..

Edmond Dantes
Prispevkov:173
Pridružen:02 Nov 2013, 13:20
Kraj:Château d'If

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a Edmond Dantes » 13 Nov 2013, 11:01

Pravkar mi je Dave odgovoril glede obnove starega brivnika. Cena obnove, 25 funtov + 10 funtov poštnina, se mi zdi kar visoka.

Edmond Dantes
Prispevkov:173
Pridružen:02 Nov 2013, 13:20
Kraj:Château d'If

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a Edmond Dantes » 17 Nov 2013, 11:36

Malo razmišljam, da bi si naročil kakšen Weishi brivnik in gledam modele na Ebay-u. Opazil sem, da tisti, ki so v ponudvi cenejši tehtajo zgolj 25g. Tisti, ki pa so nekaj funtov dražji, pa tehtajo 65g. Predvidevam, da so tisti lažji 25g, bolj sranje od brivnika!? Ker imam iz DealExtreme naročen Rimei, predvidevam, da je za 4$ podobno, kolikor stane, izdelek po kvaliteti in teži podoben 25g Weishi-ju. Kaj menite glede teže teh brivnikov, saj sam mislim, da so lažji bolj škart roba!?

Odgovori