DE Brivnik za začetnike

Brivniki/britvice od a do ž...
Odgovori
kalbo
Prispevkov:18
Pridružen:09 Apr 2018, 10:11
Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a kalbo » 10 Apr 2018, 21:15

No, danes je bla v Techu še drugič Voshod britvica. Ostra in hkrati nežna, tko da bi blo tud to ok za začetnika, al pa za prvo britvico v kakem divjem open combu. Hkrati je pa ena cenejših na trgu.

Uporabniški avatar
Viking71
Prispevkov:439
Pridružen:04 Apr 2018, 20:24

DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a Viking71 » 23 Apr 2018, 21:09

Bom napisal nekaj verjetno bogokletnega.

DE za zacetnika? Sam sem v teh DE vodah sele dobro leto, ampak glede na zadnjo nabavo in zadnja tri britja.... (aja, da ne pozabim - imam brado zato se brijem samo pod spodnjim robom in ob robu na licih... ) torej eem ja - R41!Kaj sem nekaj tipal v temi s cudnimi nabavami mi ni jasno. Iz prve bi moral usekat na max pa ne bi bil zdaj tukaj pameten. Ni to moj namen, temvec opogumit nekoga, da v startu poslusa kar mu pravi notranji glas. Meni je rekel: "kaj je pokavec? A te dinarcki tisijo, da kupujes neke bedarije? Kupi direktamente 41 bemumast pa serbus!" Pa sem bil brihta in kupil kitajca. Facepalm. Po moje Treba met kohones in se ne prec posr*at ce kdo rece da je 41 malce bolj agresiven. To je plus ne pa minus imho. Pa sej ne skoci iz skatle in te napade do smrti. Pac probat in upostevat nasvete. Vsakemu zacetniku bi predlagal, da si v startu sposodi in sproba kaj iz ranga 89 in R41. Pa bo hitro jasno kaj trabunjam zdajle. Torej ce povzamem, ce kdo rabi zanesljivega partnerja v britju je to to. Prvi in zadnji obvezni nakup po moje. Z resnicno lahkoto se oblikuje kaka crta oz rob brade. Danes sem implicital bol mlačno britvico 7'o clock Gillette Green, ampak v 41 poje ko dominik kozaric <3 . Al pa meni pase tako ko ata mami. Nobene iritacije, sem pa pred britjem med tusiranjem dobro spral mascobo s frisa. Tusiram se z navadnim milom in ne tekocimi pripravki. Edino glave gor po plesi si ne bi upal brit z njim jbg. Za to ostane ostalih 7 DE mlacnezev. :mrgreen:

Evo lincajte me! Slika

Slika


Sent from my iPhone using Tapatalk ::Stardust::
.:a non entity:.

kalbo
Prispevkov:18
Pridružen:09 Apr 2018, 10:11

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a kalbo » 24 Apr 2018, 09:17

Bi se strinjal z majhno mero previdnosti. Včeraj je prispel moj Gillette new. Prvi open comb. Best shave ever. Res je, da se mu Tech z Astro ali temi Platinumkami iz Špara zelo približa, vendar to brije direkt, pa še mila ti ne odstranjuje pred britvico. Samo imam roko po parih letih že zelo navajeno DE brivnika, če bi šaltal direktno s kartuše, bi bil verjetno poklan do amena, sploh na prehodih z brade na vrat.

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a brico » 24 Apr 2018, 11:47

@Viking@, lepo si to povedal...lahko je zdaj biti pameten, ko imamo na forumu vse in svašta...in smo manj ali več vsi prišli do konca...tudi meni je trebalo zagoniti plačo da sem na koncu odkril sveti gral v lastni kolekciji...in to je bakelitni slant star 100 let...lih sem se včeraj pogovarjal s frendom da ga poizkusimo prekopirati v zobno keramiko ali vsaj poskenirat....zaradi SS kopije istega sem si pridelal dve dobri ureznini na fejsu...orgigigi je blag in efektiven...@Olly@ je bil s kopijo navdušen, mene je pa nevarno ugriznila...vsi imamo različne dlake na še bolj različni koži...iz različnih pogovorov mislim da sploh ni stvar v trdoti, gostoti dlak ampak v občutljivosti podlage, kože...

P.S. čas je da greš na britev... :lol: ...yebeš denar...denar je potrošni materijal in mora krožit....juhuuuuuuuu.... 8-)

enkrat na eni prezentaciji Japonskih nožev sem spoznal tipa, primorca, ki brije glavo z britvom....najbrž edini v našem okrožju...
Zadnjič spremenil brico, dne 24 Apr 2018, 11:50, skupaj popravljeno 1 krat.
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
Viking71
Prispevkov:439
Pridružen:04 Apr 2018, 20:24

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a Viking71 » 24 Apr 2018, 11:49

No, to je bil moj point SlikaSlika

Bakelit mi je seczy! Slika

Britev? Se bojim, da bi to spustil..ceprav.. SlikaSlikaSlikaSlika

Slika


Sent from my iPhone using Tapatalk ::Stardust::
.:a non entity:.

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a brico » 24 Apr 2018, 12:54

:lol: :roll: :lol: ...čez pol leta se boš že hvalil s kolekcijo britev....
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
Viking71
Prispevkov:439
Pridružen:04 Apr 2018, 20:24

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a Viking71 » 24 Apr 2018, 12:55




Sent from my iPhone using Tapatalk ::Stardust::
.:a non entity:.

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a brico » 24 Apr 2018, 13:16

poglej kako to izgleda ko se strokovnjak loti nove glave... :lol: :lol: :lol: ...
FullSizeRender.jpg
FullSizeRender.jpg (53.02KiB)Pogledano 7114 krat
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
Viking71
Prispevkov:439
Pridružen:04 Apr 2018, 20:24

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a Viking71 » 24 Apr 2018, 13:18

brico napisal/-a:poglej kako to izgleda ko se strokovnja loti nove glave... :lol: :lol: :lol: ...
Ja. V smislu, da si jo bo odstranil Slika


Sent from my iPhone using Tapatalk ::Stardust::
.:a non entity:.

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a brico » 24 Apr 2018, 13:23

smešno je to da so mi lih v tem času, ko sem fotkal, pozvonila na vrata dva frenda, doktorja na KCu, eden kirurg....juhuuuuuuuuu
...is a good man without a good knife really a good man ?

Odgovori