DE Brivnik za začetnike

Brivniki/britvice od a do ž...
Odgovori
Uporabniški avatar
Viking71
Prispevkov:439
Pridružen:04 Apr 2018, 20:24
Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a Viking71 » 24 Apr 2018, 14:31

Za tako snito bi rabil bolj kakega zidarja


Sent from my iPhone using Tapatalk ::Stardust::
.:a non entity:.

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a brico » 24 Apr 2018, 14:57

pa probaj ti v mojem prvoaprilskem stilu.... :lol: ...ko sem še bil mladi povratnik na mokro britje....juhuuuuuu
IMG_3271.jpg
IMG_3271.jpg (69.58KiB)Pogledano 7138 krat
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a G_man » 24 Apr 2018, 15:31

brico napisal/-a:
24 Apr 2018, 14:57
pa probaj ti v mojem prvoaprilskem stilu.... :lol: ...ko sem še bil mladi povratnik na mokro britje....juhuuuuuu

IMG_3271.jpg
@brico se vidi da si bil mladi povratnik. Samo taki bo uporabil pre-shave oil (Ina Lis2) ;)
Drugače pa to je res hudi setup :lol:

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a brico » 24 Apr 2018, 15:35

to ni bil pre-shave ampak zališčna mast po alkoholnem ASu..... :lol:

neki se mi je zataknilo pri peni...zato sem uporabil serated opinel....juhuuuuuuu... :lol:
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a brico » 28 Apr 2018, 14:22

Viking71 napisal/-a:
24 Apr 2018, 11:49
No, to je bil moj point SlikaSlika

Bakelit mi je seczy! Slika

Britev? Se bojim, da bi to spustil..ceprav.. SlikaSlikaSlikaSlika

Slika


Sent from my iPhone using Tapatalk ::Stardust::
EKOLA KUMPANJO...GLEDAM GA ŽE EN MESEC...ČE TI JE BAKELIT NAPET, POIZKUSI...samo nikoli ne veš če ti bo odgovarjal....mislim da imam podobno ali isto kopijo, kar seveda nič ne govori o agresivnosti:

www.ebay.de/itm/Merkur-SOLINGEN-Antiker ... 1438.l2649

ja, pa še slant je
...is a good man without a good knife really a good man ?

thelionking265
Prispevkov:21
Pridružen:12 Avg 2018, 19:31

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a thelionking265 » 12 Avg 2018, 20:04

Pozdravljeni. Z DE brivniki sem se spoznal prek tega foruma. Na spletu sem želel poiskati, kakšna je razlika med Mach3 katrušami in Fusion kartušami (kako število rezil vpliva na britje), ko sem naletel na ta forum in ga začel prebirati. Po vseh vaših pozitivnih izkušnjah sem tudi sam začel s klasičnim mokrim britjem.

V Muellerju sem kupil Wilkinson brivnik (mimogrede sem navdušen nad izdelavo in mehanizmom, glede na to, da stane 3 EUR!) in Palmolive kremo za britje, ter seveda čopič. Do sedaj sem se obril 5x, in moram priznati, da je uporabniška izkušnja res super. Brije gladko (brez cukanja tako kot pri kartušah), pa tudi porezal se nisem še nič, česar sem se najbolj bal.

Kljub temu, da sem zadovoljen z Wilkinson brivnikom, bi si sedaj kupil enega kovinskega, malo težjega. Pri Wilkinsonu me moti edino to, da se na njem poznajo madeži od kreme, tako da upam, da bo se bo kovinski enostavneje čistil. Lepo prosim za nasvet, katerega naj izberem. Gledal sem predvsem Edwin Jagger 89 in Merkur 34C. Zanima me še, kaj pravite na slant brivnik? Mislim, da ima Merkur tudi enega. Je to mogoče prezahtevno ali prenevarno za začetnika, ali ne?

Od krem za britje si bom pa nabavil Proraso preshave in Proraso Green. Zanima me, kaj bolj priporočate, ali milo v posodici ali v tubi? A se to milo v posodici da kakšen košček prestaviti v posodico in tam zmešati s čopičem. Ali se ga s čošičem meša kar v tisti posodici, v kateri pride - tako da celo posodico mila zmočiš? To mi še ni jasno:)

Pa spomnem se, da sem na tem forumu zasledil, da nekateri ne vedo, ali se Proraso in Pino Silvestre prodajajo v SLO. Proraso dobite v selma.si (zelo ugodne cene), Silvestre Pino pa v Muellerju.

Hvala za pomoč!

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a olly » 12 Avg 2018, 20:07

Na kratko, ker sem na telefonu:
Merkur 37C!
Izogibaj se preshave izdelkov. Nobene koristi od njih.
Kreme v tubah so zakon. Poskusi najti tako, ki vsebuje lanolin.
Od mil, dosegljivih pri nas, je Tabac must have.
Evo, to je to.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a miha » 12 Avg 2018, 20:12

O, pozdravljen pri nas :).

Jaz glasujem za merkurja in milo v posodici (napram proraso kremi). Dobra altenativna varianta novemu brivniku je da si omislis kaksno vintage zadevo, ki je velikokrat boljsa od novih, dodatno npr kaksen rabljen copic (ki bo garant boljsi od cesarkoli kupis v npr millerju) in milo ki bo cenovno ugodno a zelo dobro..?
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a miha » 12 Avg 2018, 20:13

Ok krema z lanolinom o kateri govori Olly je druga stvar (Lavanda, O melhor) samo jih ne bos dobil pri nas..
britev.si ruleeees :)

thelionking265
Prispevkov:21
Pridružen:12 Avg 2018, 19:31

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a thelionking265 » 12 Avg 2018, 20:25

Hvala za odgovore. Samo za double check. Olly priporočaš 37C - to je slant; ja? Ne "navadnega" 34C?

@Miha. Našel sem spletno trgovino, kjer prodajajo refurbished Gilette brivnike: http://www.razoremporium.com/gillette/. Se mi zdi lepo, da najdejo novega uporabnika in ne grejo proč zadeve. Pa še zanimiv občutem mora bit, če se briješ s 50plus starim brivnikom.

Odgovori