Ročno "brušenje" žiletk

Brivniki/britvice od a do ž...
Odgovori
Uporabniški avatar
robert
Prispevkov:34
Pridružen:30 Sep 2013, 10:20
Ročno "brušenje" žiletk

Odgovor Napisal/-a robert » 22 Okt 2013, 22:07

Ne vem ali je to samo placebo efekt, ampak jutri se bom osmič obril z eno in isto žiletko, Astra Superior Platinum v Muhle R41.
Idejo za tako mrcvarjenje obraza ;) sem dobil pa v tem videu: http://www.youtube.com/watch?v=Ogq4wfpT7hc
Danes zjutraj, sedmo britje do BBS, žiletka res ni bila več kot nova, vendar je svoje delo še vedno opravila zadovoljivo.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Ročno "brušenje" žiletk

Odgovor Napisal/-a miha » 22 Okt 2013, 22:29

..torej ce prav razumem ti govoris o "brusenju" na roki,..? to je ti storpanje pri britvah, ko tako vleces pred vsakim britjem britev po usnjenem traku (lahko brez ali z abrazivnim sredstvom)
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
robert
Prispevkov:34
Pridružen:30 Sep 2013, 10:20

Re: Ročno "brušenje" žiletk

Odgovor Napisal/-a robert » 22 Okt 2013, 22:36

miha napisal/-a:..torej ce prav razumem ti govoris o "brusenju" na roki,..? to je ti storpanje pri britvah, ko tako vleces pred vsakim britjem britev po usnjenem traku (lahko brez ali z abrazivnim sredstvom)
tako ja. "brušenje" ni ravno točen izraz. pač potegneš parkrat žiletko po dlani kot je v videu :).
kako bi pa prevedli stropanje (stropping) v slovenščino?

Bajkman

Re: Ročno "brušenje" žiletk

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 22 Okt 2013, 22:55

To z "brušenjem" na roko resnično drži. Dejansko ne gre za brušenje ampak za neke vrste gladenje rezila.

Tudi britve, če želiš da so optimalno ostre, naj bi postopno brusil
1.) Z zmanjševanjem gradacije brusnih kamnov
2.) Usnjen pas
3.) na papirju
4.) Uganili ste, na dlani

Če je kdo naročen na življenje in tehnika, je bil kakih 5 let nazaj članek na to temo. Mislim da je bila to prvo poglavje za novostmi, avtor pa je Rado Osredkar.

LP

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Ročno "brušenje" žiletk

Odgovor Napisal/-a miha » 22 Okt 2013, 23:00

.. kak ose stropping prevede niamm pojma,.. kakor tudi ne za vecino izrazov ki jih poznam le v angelscini (internet efekt :D )

glede stroppanja na roki,.. sem ter tja se v pasu za britve naredi po nesreci nick, torej mali urez,... res vam mocno odsvetujem delati to na rokah ker boste enkrat narobe poptegnili, trznili, ne bili rpevidni itd .. pa se vam bo roka zasmejala :D , vi se boste predvidevam da malo manj smejali :D .. (no mogoce pri zdravniku ce vam bo pred sivanjem dal smejalni plin :D :D )
... jaz stropam na usnju in se mi zdi zadosti.. papir in roka (oz mehkejsa koza predvidevam ) pa en vem.. za stropanje britev se navdno rabi trdo usnje ki je trdno napeto... za razliko od storpanja npr orodja (ala sekire) kjer je boljse ce je rob malo zaokrozen in je bolej ce ni napet... (vsaj kakor sem jaz informaicje z interneta dobil in kolikor imam izkusenj s stropanjem britev... )
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
robert
Prispevkov:34
Pridružen:30 Sep 2013, 10:20

Re: Ročno "brušenje" žiletk

Odgovor Napisal/-a robert » 22 Okt 2013, 23:07

sem prepričan, da so naši nonoti imeli slovenske izraze za vse povezano z britjem -> ideja za novo temo: slovenski izrazi

da prispevam prvega:
Potassium Alum = galun ali brivni kamen

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Ročno "brušenje" žiletk

Odgovor Napisal/-a miha » 22 Okt 2013, 23:17

Odlicna ideja! Sem jo ze zastartal, bom jutri dodal izraz in seveda vse potencialne ki se bodo nabrali.
http://www.britev.si/viewtopic.php?f=8&t=79
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: Ročno "brušenje" žiletk

Odgovor Napisal/-a simon » 23 Okt 2013, 21:59

Pri tem postopku odstranimo z žiletke očem nevidno oksidacijo ter umazanijo, ter ji tako podaljšamo življensko dobo.
http://www.razorpit.com/

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: Ročno "brušenje" žiletk

Odgovor Napisal/-a simon » 23 Okt 2013, 22:04

miha napisal/-a:.. kak ose stropping prevede niamm pojma,.. kakor tudi ne za vecino izrazov ki jih poznam le v angelscini (internet efekt :D )

glede stroppanja na roki,.. sem ter tja se v pasu za britve naredi po nesreci nick, torej mali urez,... res vam mocno odsvetujem delati to na rokah ker boste enkrat narobe poptegnili, trznili, ne bili rpevidni itd .. pa se vam bo roka zasmejala :D , vi se boste predvidevam da malo manj smejali :D .. (no mogoce pri zdravniku ce vam bo pred sivanjem dal smejalni plin :D :D )
... jaz stropam na usnju in se mi zdi zadosti.. papir in roka (oz mehkejsa koza predvidevam ) pa en vem.. za stropanje britev se navdno rabi trdo usnje ki je trdno napeto... za razliko od storpanja npr orodja (ala sekire) kjer je boljse ce je rob malo zaokrozen in je bolej ce ni napet... (vsaj kakor sem jaz informaicje z interneta dobil in kolikor imam izkusenj s stropanjem britev... )
Miha kakšno je tvoje mnenje o uporabi KROM OKSIDA?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Ročno "brušenje" žiletk

Odgovor Napisal/-a miha » 23 Okt 2013, 22:36

mah, krom oksida nisem za brusenje na pasu se nikoli uporabil, pas imam cist, tudi ko enkrat das pasto na pas potem tam ostane,.. je fajn lociti vsaj strani ce ze ne pasov... ta krom oksid ti dejansko deluje abrazivno in je po mojem mnenju ce ze za refresanje roba (torej ko zacne zgubljati ostrino in se je ne da vec s psaom popraviti), s krom oksidom lahko tudi hitro prevec storpas in je treba spet nabrusit, oz hitro je lahko prevec (kot imam v glavi, kot receno sam ga za brusenje sen isem uporabil,.. kdaj za poliranje hvecjemu)
lp
britev.si ruleeees :)

Odgovori