Merkur 34C HD vs. Muhle R89

Brivniki/britvice od a do ž...
Odgovori
Bajkman
Merkur 34C HD vs. Muhle R89

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 01 Apr 2015, 13:55

Pogrešam debato o teh dveh brivnikih, saj sta od trenutne ponudbe (če izvzamemo vintage) in za normalen denar, najboljša modela na trgu. Imam Muhle R89, nisem pa imel še priložnosti preizkusiti Merkur 34C HD.

Neka dejstva so znana:
- R89 naj bi bil nežnejši, 34C HD temeljitejši pri britju
- R89 je lepše narejen, z lepšim finišem, 34C HD pa robustnejši, industrijski in morda celo nekoliko debelejši nanos kroma
- R89 ročka podrsuje, če je na njej malo mila, 34C HD ni tako problematičen.

Če ima kdo izkušnje z obema, na dan z besedo. Mnenja so tudi zaželjena.

Menda 34C HD prej "ugrizne", a obenem ni treba toliko paziti na kot. To je sicer zelo logično.
Oba popolno centrirata britvico. Prednost pred TTO brivniki je menda tudi, da TTO ne morejo toliko uviti britvice. Za neagresivno britje je pomembna tudi togost britvice, kar pomeni, da mora biti dobro vpeta. To je tudi lahko problem pri TTO in posebej pri nastavljivih. Nekje sem zasledil, da so imeli tudi neki Ikoni s tem probleme. Torej, da je britvica vibrirala. Šlamparija.

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Merkur 34C HD vs. Muhle R89

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 01 Apr 2015, 15:14

Če se ne motim je 34 HD do glave enak kot 37 slant. Torej vsaj za ročko že veš, kakšna je in kako drseča. :idea:

Bajkman

Re: Merkur 34C HD vs. Muhle R89

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 01 Apr 2015, 16:35

Ja, seveda si za ročko predstavljam, kako deluje v praksi. Vse ostalo pač ne.

Uporabniški avatar
Omega
Prispevkov:305
Pridružen:30 Jun 2014, 20:58

Re: Merkur 34C HD vs. Muhle R89

Odgovor Napisal/-a Omega » 01 Apr 2015, 18:03

Jaz imam samo 34C, tako da primerjavo težko naredim :D sem ga pa ravno dobil nazaj od @TMB, ki ima tudi muhle r89, napisal pa mi je tole:
TMB napisal/-a:zelo podoben mojemu Mühle brivniku. Zmotili so me tudi ostri robovi kromirane glave
Upam da bo še tukaj kaj napisal ;) Meni osebno pa je pri 34c res najbolj všeč ta industrijski občutek, ko sem ga dobil sem bil kar presenečen nad težo. Brije pa solidno, čeprav ga zaenkrat lahko primerjam samo z rimei in r41 :roll:
Up spirits!

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: Merkur 34C HD vs. Muhle R89

Odgovor Napisal/-a TMB » 02 Apr 2015, 14:30

Meni osebno sta oba enako agresivna in temeljita pri britju. Me je pa res zmotila glava pri 34c, ki je na trenutke kar malo ostra. Mi je Mühle za odtenek bolj všeč.
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Uporabniški avatar
Slice
Prispevkov:170
Pridružen:26 Sep 2013, 11:03
Kraj:Zagreb, Hrvaška

Re: Merkur 34C HD vs. Muhle R89

Odgovor Napisal/-a Slice » 04 Apr 2015, 16:05

Imam oba brijača! Draži mi je nakako moj 34G, ali volim se obrijati i s brijačem koji ima glavu R89. Oba brijača su dovoljno efikasna i ugodna za uporabu. Ipak, volim nešto teže brijače s kraćom drškom pa više posežem za 34G. Inače, R89 je prilično ugodna glava i moram priznati da mi je pravi užitak brijati se i tim brijačem.

Bajkman

Re: Merkur 34C HD vs. Muhle R89

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 14 Jul 2015, 20:19

@Omega mi je posodil Merkur 34C HD. Ni mi jasno govorjenje, da je Muhle R89 nežnejši. Namreč na pogled ima Merkur 34C HD manjši razmak britvice. In ne morem brez občutka, da je tudi na koži nežnejši. Manjši razmak je tudi na podlagi meritev. Pa vendar vsi pravijo, da je agresivnejši. Kakorkoli, za sedaj se mi ne zdi tako. Morda je ta trditev vezana tudi na večjo težo.

Do sedaj sem se dvakrat z njim res perfektno obril in potrjujem kar pravi @Slice. Je težji, ročka krajša in vsaj zame je prednost tudi hrapavost ročke. Namreč že večkrat omenjena gladkost pri Muhle R89 me nekoliko moti.

Do sedaj sem z njim dvakrat obril polovico obraza, drugo pa z Merkur 37C. Prvič po 6 dneh, drugič po 3,5 dnevih. Obakrat sem uporabil isto Polsilver SI britvico. Naj se sliši še tako čudno, a je res... 3x sem jo menjal iz brivnika v brivnik med samim britjem. britje po 6 dnevih je bilo za Polsilver drugo britje, po 3,5 dnevih pa tretje.
Po 6 dneh se je res pri britju v smeri rasti dlak jasno videlo, da Merkur 37C slant zmore veliko lažje, da je lepše drsel, brez zatikanja. A smer ATG je bila pri 34C veliko prijetnejša.
Po 3,5 dnevih je bila WTG razlika vidna, a zaradi mojega natančnega opazovanja. Skratka ni bila zelo razločna. ATG enako kot prejšnjič.

V obeh primerih je bil BBS popoln z obema brivnikoma. Predvsem danes pa je bila na strani Merkur 37C slanta iritacija izrazitejša, AS je tudi bolj pekel.
Na podlagi ugotovitev zaključujem, da je Merkur 34C v primerjavi z Merkur 37C boljši, bolj univerzalen brivnik. Lahko se ga komot uporabi pri dnevnem ali pa redkem britju. Tako vse do ATG kot tudi samo WTG. Ni preagresiven in ni prenežen, ima ravno "sweet spot".
Merkur 37C sicer dobi bitko samo pri daljši bradi in smeri WTG.

Moral bom narediti tudi direktno primerjavo Merkur 34C HD vs Muhle R89.

Bajkman

Re: Merkur 34C HD vs. Muhle R89

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 14 Jul 2015, 20:50

morda še to:

Muhle R89: 66g
Merkur 34C HD: 76g

Uporabniški avatar
Omega
Prispevkov:305
Pridružen:30 Jun 2014, 20:58

Re: Merkur 34C HD vs. Muhle R89

Odgovor Napisal/-a Omega » 14 Jul 2015, 21:01

Zanimivo, kako je merkur toliko težji, čeprav je manjši. Res da občutek kvalitete
Up spirits!

Bajkman

Re: Merkur 34C HD vs. Muhle R89

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 25 Jul 2015, 23:57

Vsi po tujih forumih hvalijo Muhle R89 kot udobnejši brivnik.
Vendar pa se no moji koži še naprej 34C bolje izkazuje.
To mi je uganka.

Odgovori