Idealen brivnik

Brivniki/britvice od a do ž...
caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje
Re: Idealen brivnik

Odgovor Napisal/-a caus24 » 28 Jan 2015, 14:30

Timotej napisal/-a:
caus24 napisal/-a:
Bajkman napisal/-a:Če se že razmišlja o idealnem brivniku. Zakaj pa se ne bi naredilo dva? Kot pravi Chrom, druga verzija pa čim ugodnejša. To pomeni kromirana medenina iz treh delov.

Za mene bi bil sicer idealen slant brivnik iz lahke kovine, kateri bi bil tudi nastavljiv. O ceni nima smisla govoriti, ker si ne predstavljam, kolikšni bi bili stroški izdelave.
Nastavljiv slant? Kako to misliš, kot gillette adjustable. Kaj pa misliš o brivniku recimo open comb ampak z pomično glavo kot je recimo na Mach3. Verjetno bi se zmanjšala možnost ureznin pri tistih kateri še nimajo tehnike razvite oz pri vseh nas. Če se ti mudi in nisi ravno natančen in pritisneš več kot bi moral.
http://www.afeitadovintage.com/threads/ ... -ajustable
Špansko kej razumeš? Kolikor je meni jasno iz tega kar se vidi na sliki je nastavljiv slant. Ampak to je samo še ena vezija DE brivnika. V vsakem primeru moraš pazit na kot in na pritisk, seveda če je nastavljen na blago britje manj ampak kot mora biti.

Timotej
Prispevkov:227
Pridružen:11 Okt 2014, 17:18

Re: Idealen brivnik

Odgovor Napisal/-a Timotej » 28 Jan 2015, 14:41

Ne so pa lepe slike. Na sliki je viden Walbusch B5 brivnik.

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Idealen brivnik

Odgovor Napisal/-a Puskin » 28 Jan 2015, 15:49

Zanimiva zadeva!
Nothing less...than BBS

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Idealen brivnik

Odgovor Napisal/-a caus24 » 08 Maj 2015, 09:31

Ima kdo kakšno informacijo iz česa se izdelujejo trenutni moderni brivniki? Kaj je to aluminij, medenina, jeklo al kaj drugega. Verjetno niso vsi iz enakega materiala Edwin Jager, Muhle, Merkur, Feather,...
Trenutno sem v tej fazi da sem zrisal brivnik kateri bo lahko rečem nekaj posebnega, ker sam še nisem videl kaj podobnega v prodaji. Moral bi naredit tehnično risbo, da bi se lahko poslalo povpraševanje za izdelavo.
Prosil bi vas za pomoč:
- če ve kdo za kakšen enostaven brezplačen program z katerim bi lahko narisal zadevo
- nasvet iz kakšne kovine bi bilo optimalno izdelat zadevo.

Ko bi imel nekaj brivnikov narejenih sem imel v planu organizirat srečanje kjer bi vam posodil nekaj testnih brivnikov v preizkus in oceno.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Idealen brivnik

Odgovor Napisal/-a miha » 08 Maj 2015, 20:34

Slisi se dobro,.. Za kovino v brivnikih pa zal ne vem..
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: Idealen brivnik

Odgovor Napisal/-a TMB » 11 Maj 2015, 15:01

caus24 napisal/-a:Ima kdo kakšno informacijo iz česa se izdelujejo trenutni moderni brivniki? Kaj je to aluminij, medenina, jeklo al kaj drugega. Verjetno niso vsi iz enakega materiala Edwin Jager, Muhle, Merkur, Feather,...
Trenutno sem v tej fazi da sem zrisal brivnik kateri bo lahko rečem nekaj posebnega, ker sam še nisem videl kaj podobnega v prodaji. Moral bi naredit tehnično risbo, da bi se lahko poslalo povpraševanje za izdelavo.
Prosil bi vas za pomoč:
- če ve kdo za kakšen enostaven brezplačen program z katerim bi lahko narisal zadevo
- nasvet iz kakšne kovine bi bilo optimalno izdelat zadevo.

Ko bi imel nekaj brivnikov narejenih sem imel v planu organizirat srečanje kjer bi vam posodil nekaj testnih brivnikov v preizkus in oceno.
Mislim, da se uporablja nrka cinkova zlitina, prevlečena s kromov oziroma čem drugim.

Če imaš na razpolago stružnico je verjetno najboljši izbor rostfrej ali pogojno aluminij.
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Idealen brivnik

Odgovor Napisal/-a caus24 » 11 Maj 2015, 19:01

Dobro tu zdej načeloma ciljamo na mnozicno proizvodnjo. Strosek ni zanemarljiv faktor, nevem ce bi bil rostfej idealna izbira ceprav mislim da je featherjev brivnik iz njega.

Bajkman

Re: Idealen brivnik

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 11 Maj 2015, 19:27

Kolikor sem se jaz pogovarjal s Petrom, so bili starejši medeninasti. Novejši so iz neke zlitine, najbrž kar pravi TMB.

Prednost je v starejših, saj so kvalitetnejši - mehkejši. Če padjo na tla, se zvijejo, malo se naravna in je spet kot nov.

Novejši pa počijo, kjer pa ni več vrnitve.

Zakaj so šli na drug material. Jasen odgovor, ker je cenejši.

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Idealen brivnik

Odgovor Napisal/-a caus24 » 11 Maj 2015, 19:42

Ja verjetno je res cenejsi in novega moras kupit. Proizvajalec spet zasluzi.

Bajkman

Re: Idealen brivnik

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 11 Maj 2015, 19:55

Če lahko ugotoviš, kaj imajo tvoji Fat Boy-i, potem si zmagal. Naredi iz tistega materiala torej. Strankam pa se da vedeti, da je medenina in ne tista litina. Mislim da bi vsak doplačal tisto cenovno razliko.

Pa še ta fora je, da se krom na medenino veliko bolje prime, pri teh novejših pa se začne veliko prej luščiti.

Odgovori