Phoenix Double Open Comb

Brivniki/britvice od a do ž...
Odgovori
mango
Prispevkov:139
Pridružen:02 Sep 2014, 01:01
Re: Phoenix Double Open Comb

Odgovor Napisal/-a mango » 28 Jan 2015, 09:52

Iz slik sem dobil občutek, da je še RIMei lepše obdelan, pa stane 3€... Jaz vedno pravim, da so američani nek zabit narod, nosijo se pa kot da so boga za jajca prijeli. Saj ne znajo več čisto nič narest. Avtov že 50 let ne znajo delat, hiše majo narjene iz kartona, kritizirat znajo pa itak vse kar ni made in USA. Važno, da majo oni svoje puške pa plastične hamburgerje, pa so srečni.

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Phoenix Double Open Comb

Odgovor Napisal/-a olly » 28 Jan 2015, 10:24

Mach3 napisal/-a:Kaj pa @chrom, enake izkušnje ali so samo 1 serijo zaj....?
Chrom in jaz sva vzela brivnik iz iste serije. Mislim, da je tretja.

Druga serija je bila razprodana v trenutku (200 kosov v pol ure), v tretji seriji, iz katere sta Chromov in moj brivnik, sta prišla v prodajo čez 14 dni in tokrat v 'nakladi' 500 kosov in to se prodaja še zdaj.

Za prvo serijo oz. predhodne pa ne bi vedel nič povedat, ker sem prepozno ugotovil, da to sploh obstaja.

bizzy1
Prispevkov:345
Pridružen:08 Nov 2014, 15:17

Re: Phoenix Double Open Comb

Odgovor Napisal/-a bizzy1 » 28 Jan 2015, 16:38

WTF!!! :( Porazno..

Uporabniški avatar
erythrocyte
Prispevkov:56
Pridružen:29 Nov 2014, 17:35

Re: Phoenix Double Open Comb

Odgovor Napisal/-a erythrocyte » 28 Jan 2015, 18:12

bizzy1 napisal/-a:WTF!!! :( Porazno..
se strinjam... ko sem videl slike, me je kar malo razocaralo... sicer ne pricakujem ultra triple top kvalitetne izdelave...ampak vseeno.. :(
Eppur si muove

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Phoenix Double Open Comb

Odgovor Napisal/-a olly » 28 Jan 2015, 18:54

@chrom, poglej še ti svojega, prosim.

chrom
Prispevkov:405
Pridružen:03 Okt 2013, 19:47

Re: Phoenix Double Open Comb

Odgovor Napisal/-a chrom » 28 Jan 2015, 22:47

olly napisal/-a:@chrom, poglej še ti svojega, prosim.

Ma ja, isto sranje. Upam, da bo kakšen kvaliteten proizvajalec, recimo iKon, naredil kopijo. Do bi imel jaz tole recimo v aluminiju. Jebemti, morda od te slabe izdelave tisti neprijetni občutek kot bi prislonil grablje na kožo?

Ampak britje je pa začuda odlično.

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Phoenix Double Open Comb

Odgovor Napisal/-a olly » 29 Jan 2015, 06:45

95% uporabnikov je zadovoljnih z njim - s takšnim, kot je.

Očitno spadam med 5% tečnob. :?

V planu je izdelava stainless steel verzije, ta bo mnogo dražja. Iskreno, jaz si je ne želim.

Očitno so prepričani, da je izdelek, vreden 30€, igrača in kot tak nevreden, da bi se govorilo o kvaliteti.

Za tak denar dobiš Mühle, Edwin Jagger, Merkur, pa še marsikaj drugega, poklonijo ti ob nakupu še škatlico britvic in za povrhu še eno dodatno, ki je že v originalu v škatli z brivnikom. In v naštetih primerih z lahkoto govoriš o mojstrovini, o dodelanem izdelku, kvalitetno kromiranem, skrbno spoliranem, takšnem, ki požanje občudovanje in zadovoljstvo.

Phoenix pa je s svojim poskusom, da obudi spomin na starodobnika, vse pokvaril s polizdelkom, namesto da bi se potrudil in izdelal brivnik, ki bi se po kvaliteti kosal z zgoraj naštetimi. Če je tehnološki postopek za izdelavo takšnega brivnika zahteven in zaradi tega končna cena višja, bi jaz plačal zanj tudi nekoliko več, tako pa ostaja slab priokus, da je to, kar sem dobil, največ, kar lahko dobim, če pa bom želel kaj bolj dodelanega, bom pa moral globoko seči v žep.

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Phoenix Double Open Comb

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 29 Jan 2015, 09:31

Mah so šalabajzerji. Tiste ostanke ulivanja pa res ne bi smel bit problem obrusit pred kromiranjem. Sploh ne za 30€/komad.
Ker sam krom se mi ne zdi tako napačen?

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Phoenix Double Open Comb

Odgovor Napisal/-a olly » 29 Jan 2015, 09:40

Ne bom trdil, da poznam postopek izdelave, ker ga ne, toda zdi se mi, da je bilo to štancano.

In ja, res ne bi smel biti problem to odbusiti stran.

Krom je nekoliko slabši kot pri Merkurju in Mühleju. Skratka, vidi se, da je bilo narejeno na brzino in da se sploh ne morejo kosati z Nemci in Britanci, kar se kvalitete tiče.

Saj sploh ne vem, zakaj sem pričakoval, da bom dobil z omenjenimi primerljiv izdelek ...

chrom
Prispevkov:405
Pridružen:03 Okt 2013, 19:47

Re: Phoenix Double Open Comb

Odgovor Napisal/-a chrom » 29 Jan 2015, 09:57

Američani so pač pameten narod. Drago prodajajo zadeve, ki bi morale biti cenejše! Kdo je potem tu neumen? :-)

Drugače pa počakaj na britje. Function before form.!

Odgovori