Fatip open comb brivniki

Brivniki/britvice od a do ž...
Timotej
Prispevkov:227
Pridružen:11 Okt 2014, 17:18
Re: Fatip open comb brivniki

Odgovor Napisal/-a Timotej » 05 Dec 2014, 23:10

Pri Ri,Mei me moti to, da je prelahki in žiletke, ki sem jih imel na voljo niso bile dovolj ostre za moje dlake zato sem moral pritiskat, da sem se lahko obril. Po britju sem imel zelo hudo iritacijo. Zdaj ko uporabljam fatip z istimi žiletkami ni potrebe po uporabi pritiskanja zato po britju ni iritacije, če je izgine za par minut. Občutek med britjem z fatip-om je meni osebno fenomenalen čutim žiletko, ko grem z brivnikom po obrazu, ampak nobene agresivnosti saj teža brivnika opravi vso delo.
Za enkrat ne bom uporabljal Ri,Mei dokler ne dobim polsilver žiletke z upanjem, da bodo dovolj ostre, da mi ne bo treba pritiskat brivnika.

Timotej
Prispevkov:227
Pridružen:11 Okt 2014, 17:18

Re: Fatip open comb brivniki

Odgovor Napisal/-a Timotej » 06 Dec 2014, 20:22

Dan 5: iritacija na desni strani ličnice in brez ureznine. Milo Arko stick, žiletka Gillete Platinum prvič uporabljena, po britju mrzla voda, brion a/s, olje črne kumine.
To je bil zadnji dan testiranja. Se, da z fatip-om obrit vsaki dan brez problema za osebe, ki ne gredo ATG. Žiletka se čuti, ko greš z brivnikom po obrazu, ampak meni osebno ni brivnik agresiven.


Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Fatip open comb brivniki

Odgovor Napisal/-a Puskin » 24 Dec 2014, 08:39

Včeraj čisto sveža Feather žiletka...lepo britje...ampak, slant gre z enako žiletko veliko lažje čez!
Sploh na vratu čutim, da ko zadene kocino, potegne kožo za sabo...kot da ne more odretat kocino.
Se mi pa zdi manj agresiven brivnik kot slant...morda zato, ker je kot žiletke konstanten, enak po celi površini.
Nothing less...than BBS

Timotej
Prispevkov:227
Pridružen:11 Okt 2014, 17:18

Re: Fatip open comb brivniki

Odgovor Napisal/-a Timotej » 24 Dec 2014, 18:52

@ Puskin ta brivnik ni agresiven, kot nekateri pravijo. Jaz že razmišljam, da bi kupil R41. Sprobaj Astro platinum ali Gillette silver blue žiletko s tem brivnikom.

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Fatip open comb brivniki

Odgovor Napisal/-a Puskin » 25 Dec 2014, 11:27

Mislim, da bom drugič probal malo bolj pritisnit, da vidim razliko, saj je slant veliko težji v primerjavi s fatipom. Zna bit, da bo z malo moje pomoči lažje porezal kocine...ali pa postrgal kožo! :D
Nothing less...than BBS

bizzy1
Prispevkov:345
Pridružen:08 Nov 2014, 15:17

Re: Fatip open comb brivniki

Odgovor Napisal/-a bizzy1 » 25 Dec 2014, 12:08

@Puskin, moje mnenje je, če iščeš pravo agresivnost, probaj shavetto (ki je poceni) in ne s pritiskom brivnika na kožo, ker to lahko praktično narediš z vsakim brivnikom in bo storjena ista škoda (krvavenje )..tudi jaz sem iskal agresivnost pri OC brivniku, ki pa je nekako "nisem" dobil, šele zdaj ko uporabljam shavetto za obraz in brivnik za glavo vidim razliko v agresivnosti..
Je pa res, da ti morda ne bo všeč britje z njo, ker zahteva malo več časa in predvsem zbranosti..hitro te ugrizne :lol:

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Fatip open comb brivniki

Odgovor Napisal/-a Puskin » 25 Dec 2014, 19:31

Shavetto imam in sem jo uporabljal le novembra zaradi trimanja brkov. Mam pa namen uporabit britev, ko jo zrihtam...
Nimam namena pritiskat ko budala, ampak malo več kot sicer... Fatip je dokaj lahek v primerjavi z merkurjevim slantom. :D
Nothing less...than BBS

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Fatip open comb brivniki

Odgovor Napisal/-a Puskin » 18 Jan 2015, 17:44

....in zadnje cajte, se kar s fatipom brijem! :D
Nothing less...than BBS

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Fatip open comb brivniki

Odgovor Napisal/-a Puskin » 21 Feb 2015, 15:55

Da ne smetim v SOTD-ju...
Mene centriranje klinge v Fatipa niti ne obremenjuje, ker je centriranje veliko lažje, enostavnejše v primerjavi z merkurjevim slantom.
Brivik je kar je. Eni bi rekli, da za ta denar ne bi smel imet pripomb...jbg, jaz jih vedno imam! Pri meni je žiletka veliko bolj izpostavljena kot na drugi. Vidno iz aviona. :D
A me to niti toliko ne moti, saj izpostavljeni del uporabljam pri WTG in manj izpostavljeni ko grem ATG in popravke...
Nothing less...than BBS

Odgovori