Cella + Mühle R89

Brivniki/britvice od a do ž...
Odgovori
Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59
Cella + Mühle R89

Odgovor Napisal/-a olly » 25 Nov 2014, 13:50

Ne vem, kam bi pravilno umestil tole temo, zato jo prestavite, če menite, da se ne nahaja na pravem kraju.

Bajkmanu, ki mi je med drugim podaril milo Cella, vzorec je bil vzet iz kilogramskega pakiranja, sem obljubil, da bom napisal nekaj misli o tem milu, ko se bom obril z njim.

Torej, drugo britje z DE brivnikom je za mano.

Setup je bil takle:
Milo Cella
Brivnik Mühle R89
Britvica Shark Super Stainless
Čopič DM Balea jazbec (pretežna žalost, a ko sem ga kupoval, za vaš forum še nisem vedel)

Preden sem nabavil DE brivnik, sem se bril s kartušami in s hjm milom, ki se ga dobi v Müllerjevih drogerijah. Je vegansko milo, zato ne vsebuje loja in je nekako 'suho', zato ne omogoča prav lepega drsenja britvici, zato sem imel velika pričakovanja s Cello, ki vsebuje loj.

Ker sem imel čas, otrok namreč spi, sem šel za hec po Bajkmanovem protokolu, vendar sem izpustil 2. korak, ker se mi ni dalo zafrkavati še z brisačo. Ženi tudi nisem hotel razdevičiti edinega glicerinskega mila, ki sem ga našel doma in je še originalno zapakirano, zato sem uporabil za umivanje obraza kar navadno marsejsko milo z olivnim oljem, ki sem ga imel pri roki.

Namesto jojobinega olja sem uporabil olje grozdnih pečk, katero se je izkazalo za neprimerno, saj je preveč viskozno in ne nudi lepega drsenja kljub temu, da sem ga po nanašanju na obraz 'namočil' še s toplo vodo. Moral bom najti kakšno bolj primerno olje, mislim, da je nekje celo jojobino, moral malo pobrskat doma, ker imava raznoraznih olj doma na kupe. Ker je olje britvico bolj zaviralo, kot ji omogočalo lepše drsenje, sem ga izmil z obraza.

Kaj naj rečem o vonju Celle? Vsekakor se skrije pred prijetnim vonjem aloe vere, ki si ga lasti edino meni do zdaj uporabljano in poznano brivsko milo hjm. Kljub temu vonj ni neprijeten, kakor opisujete ostali. Je nekam plastičen, umeten, a nikakor odbijajoč. Za hec sem ga oplemenitil s kapljico olja sandalovine, ki sem jo kanil direktno na čopič, preden sem se lotil nabiranja mila. Vonj Celle je v trenutku postal čudovito prijeten, zelo rahlo vonjam sandalovino še zdaj, ko vam tole pišem.

Vzorec mila, ki mi ga je podaril Bajkman, sem pritisnil na dno skodelice, dodal vodo in nabiranje je postalo otročje lahko. Razpenil sem ga potem v drugi skodelici in pene je kmalu nastalo za odmet, kar me je res prijetno presenetilo. Pri milu mi gre predvsem za to, da se s penjenjem in z britjem ne zafrkavam in ne odkrivam tople vode z ugibanjem, koliko kapljic in koliko vrtenja čopiča naj bi bilo ravno prav.

Britvica je lepo drsela po koži, milo je odlično opravilo svoj namen in lahko ga samo prehvalim.

Po prvem WTG passu sem za hec poskusil s 'The Blade Buff' tehniko, ki sem jo našel v linku, ki ga je prilepil Miha v tem postu in se mi je zdela zanimiva za preizkusit.

Obriti se mi je uspelo precej bolje, kot sem se do zdaj bril s kartušami, BBS-ja nisem dosegel, ker nisem delal ATG in z britjem sem vseeno zelo zadovoljen.

Porezati se mi ni uspelo, izgleda, da sem naraven talent :)

Odgovori