Parker 26C

Brivniki/britvice od a do ž...
Jurbanowski
Prispevkov:123
Pridružen:05 Apr 2014, 20:39
Kraj:Poland Alkoholand
Parker 26C

Odgovor Napisal/-a Jurbanowski » 03 Nov 2014, 21:53

Slika

Ker sem želel poizkusiti OC brivnik, sem si po nekaj prebranih recenzijah kupil Parker 26 C. Cena za ta brivnik je zelo pristopna, Parker pa je v zadnjem času tudi zelo popravil izdelavo svojih brivnikov. Kar se same izdelave tiče jo lahko označim kot zelo dobro, ne bi pa tega primerjal recimo z EJ. Problem ki ga vidim pri brivnikih nižjega cenovnega ranga se pojavi pod samim zgornjim delom, kjer je vijak. Ali tam površina ni povsem pokrita (tako je recimo pri brivniku Pearl, ki je tudi izdelan v Indiji) ali pa kot pri Parkerju, kjer se mi zdi, da vijak ni popolnoma pokrit. Ampak bomo videli, kako se bo to obneslo s časom. Brivnik je težji od EJ, kar mi v bistvu ustreza, saj mi nekako ne ustrezajo prelahki brivniki, ker jih avtomatsko preveč pritiskam.

Kaj lahko rečem o samem britju? Pred tem sem bil precej prepričan, da OC brivniki niso zame, saj sem se bal njihove agresivnosti. Do sedaj sem se s tem brivnikom obril dvakrat, tako da težko delam neke zaključke, ampak prvi vtis je bil zelo pozitiven.

Prvo britje sem delal na neke 3 dni stari bradi in sem šel samo WTG in XTG (ker sem se bal :D). Brez ATG ne dosežem popolne gladkosti in tudi tokrat je nisem, vendar sem bil za ''v javnost'' brez kakršnekoli podražene kože. Mogoče je to zelo subjektivno mnenje, ampak mislim, da brivnik pri prehodu WTG malo bolje zbira dlake kot pa EJ. Lica in brada so bili obriti solidno, tudi vrat je bil ok. Pod brado imam itak vedno probleme in razdražim kožo ali pa se ne obrijem gladko. Ampak s prvim britjem sem bil zadovoljen.

Drugo britje je bilo slabše, ker sem šel tudi ATG in britje je bilo po 2 dneh. Ne vem, če se bom kdaj sposoben briti vsak dan. :roll:
Kakorkoli, moram popraviti tehniko ATG, ampak rezultat je bil zadovoljujoč, obrit sem bil tako kot z EJ s katerim se brijem že dalj časa.

Obakrat je bila v brivniku Polsilver britvica.

Vsekakor bom brivnik še dalj časa ''znanstveno'' testiral in poročal.

bizzy1
Prispevkov:345
Pridružen:08 Nov 2014, 15:17

Re: Parker 26C

Odgovor Napisal/-a bizzy1 » 14 Nov 2014, 19:57

Ekola, pa sem danes prejel brivnik Parker 26C (zraven so dodali Gillette 7 o'clock sivo-rdeče žiletke)..kaj naj rečem, luštna stvarca :D

Britje brade z Parker 26C + Gillette 7 o'clock žiletka - pravkar sem se obril z njim in sicer takole..prvi pass je biu WTG in wow, še noben brivnik mi ni takole skrajšu dlake ko sem šel WTG. S kotom se niti nism tok loviu je šlo kar gladko. Ko sem opravil z WTG sem šel direkt na ATG in kaj pa vem, se mi zdi da mi jih je že po prvem passu tok lepo pobrilo (dlake), da sem potem z WTG samo še popedenu use skup..na vratu (moja slaba točka) so se mi pojavile 4 rdeče pikice, ki pa so ob splakovanju vode izginile.

Britje glave z Parker + Gillette 7 o'clock žiletka - pri glavi sem šel direkt ATG..sicer sem bil pomoje preveč "spoštljiv" do brivnika :D ker sem si vzel res dosti časa ampak vseeno obril sem se brez kakršnegakoli reza oz iritacije..ob koncu sem šel z roko po glavi, gladka ob straneh, zadi, samo zgoraj sem imel zgleda preveč respecta in sem čutil malo dlakic, ki pa sem jih naknadno odstranil..

Overall, več kot zadovoljen za prvič..bo treba malo še potrenerat pa filing dobit oz najti tisti pravi kot :lol:

Uporabniški avatar
Metallon
Prispevkov:54
Pridružen:10 Nov 2015, 00:42

Re: Parker 26C

Odgovor Napisal/-a Metallon » 12 Nov 2015, 12:25

Torej moj prvi brivnik katerega sem dobil pred dvema dnevoma. Po tehnem raziskovanju po raznih online forumih in redditu sem pristal na odločitev med tremi brivniki Mühle R89, Parker 26c in 24c (Ista glava le ročka je drugačna). Na koncu sem se odločil po kritetiju kateri mi je lepši :)

Kljub temu da je Open Comb brivnik ni agresiven, prebral sem da je za nekatere celo premalo agresiven in jim ne omogoča popolnoma gladkega britja.Ker je tako nežen naj bi bil zelo primeren za začetnike.

Moje izkušnje z njim po dveh brtijih je da je zadeva res zelo nežna in kljub moji nerodnosti mi je brivnik oprostil marsikatero napako in me lepo obril- Imel sem celo manj urežnin kot z mojim starim brivnikom in še te so bile zelo male. Všeč mi je bilo tudi to (ne vem če to velja za vse DE brivnike), da sem prav slišal kako brivnik reže dlake, kar pri mojih drugih brvnikih nikoli nisem slišal. Mogoče negativna zadeva je, da brvnik zadržuje malo vode zato ga je potrebno malenkost stresti po stiku z vodo, ampak to sem itak že vedel, da bo tako.

Rezultat britja je bil da so bila lica res gladka,pucna je bila zelo zadovoljna. Edini problem katerega morem porihtati je na meji med vratom in licem, ker mi dlake rastejo v vse smeri :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Parker 26C

Odgovor Napisal/-a miha » 12 Nov 2015, 19:28

To glede slisanja dlak ki jih rezes se razlikuje glede na brivnike. Pri npr standard razor jih ful slisim, pri drugih manj, tavstandard je delan iz 1 kosa aluminij (ce se ne motim) in se mogoce zato bolje prenasa zvok (ker ni ulit)?

Pri britvah se veliko bolj slisi ce je full hollow, oz pri wedge profilih nic.
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Parker 26C

Odgovor Napisal/-a olly » 12 Nov 2015, 19:31

Škoda, ker nisi pogledal za Merkurjevimi brivniki.

Jaz zagovarjam Merkurjeve brivnike kot top brivnike za malo denarja. Tako zelo so mi všeč, da imam 3 kose, Mühleja sem se pa po hitrem postopku znebil.

Niso tako lepi - beri: bleščeči kot Mühle, Edwin Jagger, Parker in še kakšen, so pa kvalitetno narejeni in pri britju izjemno učinkoviti.

Merkurjev 41C sem vedno priporočal začetnikom, ker sem bil sam z njim kot začetnik popolnoma zadovoljen. Kljub temu, da je open comb tipa, je neverjetno nežen, prav nič agresiven in izjemno učinkovit.

Če boš imel kdaj možnost sprobat kakšnega od Merkurjevih brivnikov, le zagrabi priložnost. Naj te ne zmoti nabor modelov; glavi sta le dve - open comb in closed comb, različni pri obeh so le ročaji in te variacije dajejo nazive modelov.

Uporabniški avatar
Metallon
Prispevkov:54
Pridružen:10 Nov 2015, 00:42

Re: Parker 26C

Odgovor Napisal/-a Metallon » 12 Nov 2015, 21:25

Kdo je rekel da nisem gledal za Merkurjivimi brivniki :)?

Gledal sem za vsemi brivniki katere so priporočali začetnikom. Mühle, Edwin Jagger, Parker itd. Na koncu je tak, da vsak svojega konja hvali in človek se subjektivno odloča glede na slike, držala, opisano.

Na koncu sem se odločil glede na občutek... sedaj ko se bom se navadil na enega in bom vedel kaj mi je bolj všeč bom pa pogledal za več variantami :)

Ko bom pa gospod milijonar pa si bom nabavil tistega japonskega za 200€ :D
Zadnjič spremenil Metallon, dne 12 Nov 2015, 21:27, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Parker 26C

Odgovor Napisal/-a olly » 12 Nov 2015, 21:27

Ti dam popolnoma prav!

No, me veseli, ker Merkurja nisi preskočil.

Mimogrede, nočem, da izpade krivično do Merkurja, ampak nisem omenil njihove slant glave. Tudi ta je na voljo, a meni pač ni najbolj pri srcu.

Uporabniški avatar
Metallon
Prispevkov:54
Pridružen:10 Nov 2015, 00:42

Re: Parker 26C

Odgovor Napisal/-a Metallon » 12 Nov 2015, 21:31

Ne razumem poante Slant glave :)?

Open comb pa sefety bar razumem... kaj pa je slant glava :)?

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Parker 26C

Odgovor Napisal/-a olly » 12 Nov 2015, 21:32

Zavihana glava, britvico upogne, pod kotom se briješ z njo in je menda bolj učinkovita.

@Puskin je reden uporabnik slanta, najbolje bo znal opisat njene kvalitete.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Parker 26C

Odgovor Napisal/-a miha » 12 Nov 2015, 21:55

slant ima pod kotom ziletko in zato ne reze vse v ravni liniji ampak (kot recejo) ima giljotina efekt,.. bolj ucinkovito reze

jaz v slant (merkur 37C) dam feathr potem ko mi na Merkurju R41 prevec vlece, oz ko ni vec ostra (seveda gre z ostro se toliko boljse :) )
britev.si ruleeees :)

Odgovori