Merkur Progress

Brivniki/britvice od a do ž...
Odgovori
tinche
Prispevkov:52
Pridružen:17 Avg 2014, 11:37
Merkur Progress

Odgovor Napisal/-a tinche » 04 Okt 2014, 13:28

Slika

Ok to britje med polcasi je bilo eno finejsih.
Uporabil sem tabac milo h kateremu se med rotacijo mil najraje vracam.
Z astra zeleno ziletko (3-4je britje,zelo zadovoljen s temi) zacel prvi pass na nastavitvi 3.
Hitro sem znizal na 2.5, saj po vcerajsnjih spricerih s prijatelji nisem imel najbolj natancne roke. :)
Tretji WTG pass na 1.5, BBS do por, bi lahko rekel. Super fajn zadeva za malce bolj posveceno britje, priporocam ;)

l.p.
Zadnjič spremenil tinche, dne 04 Okt 2014, 21:25, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Merkur Progress

Odgovor Napisal/-a miha » 04 Okt 2014, 14:17

Zgleda super... Sam sicer nisem prepican ce bi lahko cakal do vecera :).

Imam pa 1 vprasanje za DE znalce: kam bi uvretili agresivnost najbolj agresivne stopnje pri teh nasavljivih brinikih najsi bo to merkur progress ali nastavljivi gilette ipd... Meni razumljiva referenca je npr merkur 37C (sicer slant ampak tko pac je :D)
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Merkur Progress

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 04 Okt 2014, 15:02

Ti Merkurji so na najvišji stopnji bistveno agresivni od starega Gillette Slim Adjustable in seveda bolj od Slanta 37C, kateri vsaj zame ni hudičevo agresiven. Kasneje upam da se spomnim in dam link, kjer se da videti "gap" različnih brivnikov tudi na različnih nastavitvah. Sedaj B&B stran ne deluje.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Merkur Progress

Odgovor Napisal/-a miha » 04 Okt 2014, 16:27

Hvala Bajkman. Torej je od teh 3 slant (37c) se najkanj agresiven (ce gledamo najbolj agresivne nastavitve)?
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Merkur Progress

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 04 Okt 2014, 16:35

Ej, za Gillette Adjustable ne dam roke v ogenj, da je agresivnejsi. Z veseljem bi ti povedal, ampak 37C je sel na posojo.

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Merkur Progress

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 04 Okt 2014, 18:27

Eh, Merkur 37 je druga stvar, bolje bi bilo narediti primerjavo z npr. R41. Je ta Progress na najvišji stopnji agresivnejši od njega?
Ker če že bom nabavljal še kakšen brivnik, potem bolje da še malo našparam in nabavim raje Progress namesto R41. Na žalost spet Merkur, čeprav mi ni všeč njihova kontrola kakovosti. Ampak kaj ko Mühle nima ne slanta ne nastavljivih...

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: Merkur Progress

Odgovor Napisal/-a simon » 04 Okt 2014, 18:46

Mislim da je R 41 najbolj agresiven brivnik.Če ga želiš testirati pa mi javi.

tinche
Prispevkov:52
Pridružen:17 Avg 2014, 11:37

Re: Merkur Progress

Odgovor Napisal/-a tinche » 04 Okt 2014, 20:02

Pozdrav vsem,

tudi to zadevo lahko dam na test, najboljse k nekomu ki najlazje dispatcha dalje.
Ne vem na prvo zogo Bajkman npr..

Bajkman

Re: Merkur Progress

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 05 Okt 2014, 00:02

Malo sem zavajal: :oops:
http://wiki.badgerandblade.com/Double-E ... _Blade_Gap

Progres niti na najvišji nastavitvi, po "gap"-u sodeč, ni posebej agresiven. A bolj je pomemben "exposure":
http://wiki.badgerandblade.com/Modern_D ... essiveness

Tukaj so dejansko po agresivnosti, vendar ni navedenih nastavljivih brivnikov. V mislih sem imel Merkur Futur, ki pa ima večji "gap". Koliko je agresivnost primerljiva z R41, žal ne vem in me niti ne zanima, saj mi ustrezajo nežnejši brivniki.

@tinche, brivnika za enkrat ne bi prevzel, saj sedaj ugotavljam druge stvari in nima smisla. Hvala za ponudbo. Kaj pozneje se pa priporočam. Upam, da ne bo takrat odpeljal vlak?? :D

Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07

Re: Merkur Progress

Odgovor Napisal/-a denis » 05 Okt 2014, 16:38

Meni se zdi, da je Gillette Slim Adjustable na najagresivnejsi nastavitvi bolj blag, kot pa Muhle R41.

Odgovori