Izbira cenovno ugodnega open-comba

Brivniki/britvice od a do ž...
Odgovori
monty
Prispevkov:94
Pridružen:31 Avg 2018, 21:26
Re: Izbira cenovno ugodnega open-comba

Odgovor Napisal/-a monty » 31 Dec 2018, 21:55

Pozdravljeni
Najprej bi se vsem skupaj zahvalil na odzivu in vam vsem skupaj zaželel VESELE PRAZNIKE IN SREČNO IN USPEŠNO NOVO LETO.Iz vaših odgovorov bom imel veliko podatkov katere moram preštudirat.Za zdaj bom ostal pri DE brivnikih.Kaj se tiče žiletk uporabljam Feather in Pollstar z katerimi sem zadovoljen,edino me mika da bi sprobal britje z britvo ampak s tem nimam nobenih izkušenj

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Izbira cenovno ugodnega open-comba

Odgovor Napisal/-a G_man » 03 Jan 2019, 09:45

@monty, jaz sem v podobnem položaju. Imam trde dlake (vsaj zdi se mi), občutljivo kožo (sem prepričan) in brijem se vsaki dan (razen mogoče nedelje).

Imel sem oba Rockwell-a (6S imam še vedno). Problem s tem brivnikom je, da britvice ne "prime" po celi površini, ampak jo drži dokaj na ozkem delu (če me razumeš). Zato ta res lahko odskakuje in vibrira (kot je opisal @olly). Posledično je ta brivnik pri trdnih dlakah neučinkovit. Imaš dve rešitvi. Ali da podaljšaš čas predprirave (in dlje časa močiš dlake z vročo/toplo) vodo). Ali pa brivnik shimm-aš. To pomeni, da pod britvico podložiš še eno britvico, ki ji porešeš 1 mm rezila na vsaki strani. Se pravi, ta britvica bo ojačitev in po brivnik bolj približala izkušnji z recimo SE brivnikom.

A sem prav zasledil, da se ti zdi agresiven? To pa ne vem zakaj. Meni se to zdi zelo ugoden brivnik (na vseh base-plate-ih), kvečjemu ima težavo z neučinkovitostjo na 2, 3.

Glede ostalih brivnikov pa ja. 37C od merkurja je super, deluje tudi za vsakodnevno britje, ampak ne smeš pretiravat s prehodi in moraš res dobro poravnati britvico (s top cap-om, ne z guardom!).

Feather AS-D2 bi se tudi znal dobro obnesti pri vsakodnevnem britju (jaz enega prodajam ;) ). Ampak je treba paziti na kot britja, da res dela na optimumu.

Ja, kot je @miha dejal, jaz sem velik zagovornik injector brivnikov (predvsem Schick G-type), ki so po krivem zapostavljeni. Meni recimo SE artist club ne odgovarjajo, injectorji pa so milina :)

monty
Prispevkov:94
Pridružen:31 Avg 2018, 21:26

Re: Izbira cenovno ugodnega open-comba

Odgovor Napisal/-a monty » 06 Jan 2019, 19:15

G_man » Najlepša hvala za zelo izčrpen odgovor.Za začetek bom probal podložit žiletko in videl če bodo izboljsave v bližnji prihodnosti nameravam kupit injektor brivnik ampak s tem nimam nobenih izkušenj niti kje se dobijo za kupit niti kak je z rezili zato prosim malo več podatkov kje kupuješ te zadeve lp.

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Izbira cenovno ugodnega open-comba

Odgovor Napisal/-a G_man » 07 Jan 2019, 09:22

@brico je odprl temo na temo injectorjev :-), ampak ti bom vseeno tu napisal, kje jih lahko kupiš:
Schick injector razor-je dobiš na ebay-u, ali na BST (buy/sell/trade) na različnih forumih. Kot sem že povedal, ti brivniki so po krivem zapostavljeni, zato hvala bogu ne dosegajo visokih cen na ebay-u. Sploh G-tipov mrgoli in cene so od 20 do 40 eur, kolikor se spomnim.
Od novih variant, kolikor vem, je samo The Supply naredil njihov The Single Edge razor. Tega se dobi v Connaughtshaving. Je pa stainless still in je precej težek. Schick-ovi injector-ji so izredno lahki.
Kar se tiče britvic, imaš dostopne tri različne:
1) Personna injector blades - meni so tako tako.
2) Schick Proline B-20 - te sicer ful hvalijo, meni so skoraj preostre.
3) Chinese Schick oz. "Chicks" - to so tiste v rumeni embalaži, ki jih najdeš v bricovi temi.

Prve dvoje se najdejo (spet) na connaughtshaving, Chicks pa na ebayu. Zdržijo pa te britvice konkretno dlje od DE britvic, tako da imej to v mislih, ko boš gledal cene.

monty
Prispevkov:94
Pridružen:31 Avg 2018, 21:26

Re: Izbira cenovno ugodnega open-comba

Odgovor Napisal/-a monty » 07 Jan 2019, 12:13

G_man hvala na informacijah ...dolgujem ti oivo :D :D

monty
Prispevkov:94
Pridružen:31 Avg 2018, 21:26

Re: Izbira cenovno ugodnega open-comba

Odgovor Napisal/-a monty » 07 Jan 2019, 12:14

G_man -------pivooo :D :D :D

monty
Prispevkov:94
Pridružen:31 Avg 2018, 21:26

Re: Izbira cenovno ugodnega open-comba

Odgovor Napisal/-a monty » 08 Jan 2019, 14:38

G_man še eno vprašanje preden grem v nakup injector brivnika bi rad vedel kako se ta brivnik obnese če je brada nekoliko večja recimo če se ne brijem 2-3 dni ali je kos večjim kocinam lp.

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Izbira cenovno ugodnega open-comba

Odgovor Napisal/-a G_man » 08 Jan 2019, 21:35

monty napisal/-a:
08 Jan 2019, 14:38
G_man še eno vprašanje preden grem v nakup injector brivnika bi rad vedel kako se ta brivnik obnese če je brada nekoliko večja recimo če se ne brijem 2-3 dni ali je kos večjim kocinam lp.
Pivo, jeeeej :)

Po navadi je tako, da pri večjih kocinah pomaga večji blade gap. Vsaj pri prvem prehodu..
Ne vem, kateri injector si si zamislil, ampak pir Schick je šlo tako, da so novejši (praviloma) imeli vedno manjši blade gap in so bili tudi manj agresivni (čeprav jaz se s tem - bladegap/agresivnost čisto ne strinjam).
Prve serije (tipi A, B in C) niso pravi injectorji, ker delujejo na repetiranje. No z E serijo se pa začne "real deal". Ta je menda vseeno dokaj agresivna - jaz žal nisem nikoli imel prilike poskusit.
Potem pride F (precej redek) in nato G, ki je meni najboljši Schick injector. Deluje super tako za malo daljšo, kot tudi enodnevno brado. Nekaterim je sicer malenkost preveč agresiven, kaj pa vem, meni je ravno pravšnji (pa imam generalno rad blažje DE brivnike).
Vsi naslednji so blažji (tip H, I, J) Obstaja kar nekaj izvedenk. Nekateri imajo hydro-magic ročice, ki sprostijo glavo/britvico za lažje izpiranje pene.
Obstaja tudi Schick Dial (M1), ki mu lahko spreminjamo blade gap.

monty
Prispevkov:94
Pridružen:31 Avg 2018, 21:26

Re: Izbira cenovno ugodnega open-comba

Odgovor Napisal/-a monty » 11 Feb 2019, 08:01

Evo moje prvo britje z injector brivnikom in rezultat zelo,zelo zadovoljen občutek zelo dober brivnik lepo drsi britvica reze v nulo nič se ne mantra pri mojih trdih kocinah britje temeljito kot nikoli do zdaj,se eno malenkost potrebujem do idealnega britja moj brivnik klasični SCHICK brivnik je malenkost preagresiven glede na to da se brijem skoraj vsak dan bo treba poiskat bolj blagi brivnik in mislim da bo to to. Na koncu hvala G_man,brico,olly in drugim na odzivu in svetovanju .

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Izbira cenovno ugodnega open-comba

Odgovor Napisal/-a G_man » 11 Feb 2019, 08:53

Katerega imaš?

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk


Odgovori