Test vecih DE brivnikov (zaključek stran 4)

Brivniki/britvice od a do ž...
Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07
Test vecih DE brivnikov (zaključek stran 4)

Odgovor Napisal/-a denis » 05 Sep 2014, 12:04

Včeraj sem dobil od @Bajkmana en kup brivnikov:
Slika

Od leve proti desni:
- Gillette Slim Adjustable okrog leta 1967,
- Gillette SuperSpeed Flare letnika 1954,
- Muhle R41 model 2011 (od @Simona),
- Merkur 37C (slant),
- Gillette Tech,
- glava od nepoznanega brivnika (menda paše v ročko od R89, nisem še preizkusil).

No in ker sem dobil toliko brivnikov na kup, sem se odločil, da jih stestiram. Komaj sem našel dovolj enakih britvic in k sreči so to Feather, ki sem jo pred razbitjem dvakrat uporabil v Edwin Jagger DE89 in jih bom lahko primerjal še s tem.

Včeraj potem nisem želel začeti s testom, ker sta bila šele dva dneva po prejšnjem britju, danes ne bom spal doma, tako da jutri zvečer, ko bom končno spet doma. Se bom potrudil da bom rezultate objavljal čim bolj ažurno.
Ker se brijem na tri dni bom lahko vsak brivnik preizkusil samo enkrat ali dvakrat, da ne bo @Bajkman že preveč pogrešal svoje brivnike.

Za test bom torej uporabil Feather britvice, Arko milo, čopič pa najraje Omego Pro49, da bom imel vsakič dovolj pene in ne bom rabil dodajati mila. Peno bom delal na obrazu, vsakič po tuširanju, po britju pa bom uporabil samo hladno vodo. WTG+XTG+ATG.
Zadnjič spremenil denis, dne 24 Okt 2014, 09:24, skupaj popravljeno 3 krat.

Bajkman

Re: Test

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 05 Sep 2014, 12:22

Če dovoliš komentar:
Glava od nepoznanega brivnika bo šla tudi na Gillette Tech ročico.

Ker si člani foruma med sabo pomagamo in predvsem, ker misliš tukaj objaviti povzetek, si vzemi več časa. Če seveda želiš. Tvoja mnenja in opažanja bodo zame (mislim da tudi za ostale) zelo dobrodošla in veliko več vredna, kot pa da dobim te brivnike nazaj malo hitreje.
Vzemi si čas, doma imam še nekaj brivnikov, med katerimi so enaki tem, katere sem ti poslal (izvzemši Merkur Slant in R41, ki mi ne ustreza). ;)
Pri R41 pa je zaradi situacije malce drugačen dogovor.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Test

Odgovor Napisal/-a miha » 05 Sep 2014, 16:44

Super tema in da bos delil z nami, da o Bajkmanu ne govorim, ki se res vzorno trudi in nesebicno npr v tem (enem od vecih) primerov nesebicno posodi en kup brivnikov!

Ps temi sem naslov zaradi lazje prepoznavnosti malo popravil
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07

Re: Test vecih DE brivnikov

Odgovor Napisal/-a denis » 06 Sep 2014, 02:25

Hvala za popravek naslova. Sem ze imel spisanega daljsega pa nisem vedel ali bi ali ne bi.

Ja @Bajkman in @Simon sta velik vzor temu forumu. Vsakemu, ki povem kaj vse sta ze delila z nami, se zacudi. Tudi jaz sem vsakic presenecen in se potrudim da ima se kdo kaj od tega.

Bajkman

Re: Test vecih DE brivnikov

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 06 Sep 2014, 11:24

Dragi soforumasi. Za mene ne pretiravati, saj sem brivnike samo posodil. @denisa toliko poznam, da vem, da je zaupanja vreden, zato resnicno ni tezav.
Konec koncev so brivniki bolj koristni (in ekoloski :D ), ce so v uporabi.

In premalo poudarka damo nekdanjim brivnikom, vecina ima nove. Po mojem mnenju so stari brivniki boljsi. Posledicno je za mene je ta test tudi usluga, saj bodo tudi stari brivniki dobili nekaj pozornosti.

LP

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Test vecih DE brivnikov

Odgovor Napisal/-a miha » 06 Sep 2014, 11:52

pri starih brivnikih mene moti to da ne vem ce bojo dobro delali, druga stvar je da jih premalo poznam... za 1x imam 1 novega (Merkur 37C) in nekaj starih (sem itak ze kdaj napisal katere :).. so mi pa vsec bolj agresivni brivniki (britve tu namerno izpuscam :D)
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07

Re: Test vecih DE brivnikov

Odgovor Napisal/-a denis » 07 Sep 2014, 19:03

Najprej moram opisati britje z Edwin Jagger DE89 (isti brivnik kot Muhle R89), ko sem se bril s tem brivnikom sem uporabljal Omego 10029, ampak mislim da ne bo velike razlike.
Britje je odlično, verjetno zato ker sem že dobro naštudiral brivnik. Trije prehodi z popravki pod čeljustjo za doseg BBS, nič iritacije in ureznin.

Včeraj zvečer mi še ni uspelo testiranje brivnikov, ki mi jih je poslal @Bajkman, ker sem bil spet pozno doma (septembra bodo očitno zanimivi vikendi :P ), sem se pa zato danes pred trgatvijo obril z Muhle R41 (2011).
Ko sem dal britvico v brivnik je izgledal kar strašljivo, toliko je britvica izpostavljena. Britje je zato potekalo zelo previdno, pa sem kljub temu pridelal nekaj urezninic. Trije prehodi in zelo malo popravkov pod čeljustjo pa sem imel BBS. Ko sem potegnil z brivnikom po mokri in obriti koži brez pene, se je kar slišalo kako britvica drgne po koži in odstranjuje povrhnjico. Iritacije je bilo kar nekaj, srbi sicer ne, sem pa precej rdeč po vratu.

Mislim, da to ni brivnik zame, bom videl pri naslednjem britju, če bo šlo kaj bolje. Verjetno bi bil model 2013, ki naj bi bil manj agresiven, bolj primeren.

Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07

Re: Test vecih DE brivnikov

Odgovor Napisal/-a denis » 11 Sep 2014, 10:59

Drugi test Muhle R41 (2011).
Včeraj žal spet podoben rezultat kot zadnjič. Vsekakor enostavno dosežen BBS, tokrat le par manjših urezninic, ampak spet rdeč vrat. Verjamem, da bi se s časom navadil briti z njim, še sploh ko bi ugotovil katera britvica mi najbolj paše v njem. Ampak mi EJ DE89 toliko bolj ugaja in je enostavnejši za uporabo, da se ne bom več trudil. Tako da se bova jaz in R41 (2011) razšla. Če bo kdaj prilika bi preizkusil še R41, model 2013, ki naj bi bil manj agresiven.

Mogoče sem pa le velika 'prpa' :oops:

Bajkman

Re: Test vecih DE brivnikov

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 11 Sep 2014, 11:08

Jaz sem se z njim bril kar lep cas z razlicnimi ziletkami. Da se obriti brez ureznin in iritacije. Kot med rocko brivnika in kozo mora biti vecji kot sicer. Ampak zaradi prepotrebne pazljivosti gre vec casa, pa se vedno sem cutil neko neprijetnost - torej isto prpa.
Ker pa nisem zaznaval temeljitejsega britje kot z R89, nadaljevanje ni bilo smiselno.

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Test vecih DE brivnikov

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 11 Sep 2014, 11:48

Torej pravita, da se verzije 2013 ne splača nabavit? Že par mesecev me matra, da bi ga dodal v zbirko :D

Odgovori