Nasveti glede DE britja

Brivniki/britvice od a do ž...
Odgovori
Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ
Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 01 Okt 2013, 22:43

Zdravo, 13 let sem uporabljal britvice v kartušah (od SensorExcel, najdalj Mach3, do 5 in 6-rezilnih kartuš).
Zdaj me je pa zamikalo preizkusiti še klasičen DE brivnik. Najprej sem nabavil najcenejšega plastičnega Wilkinsona, da sploh vidim, kako ta zadeva gre. No, po 4 britjih mi gre dobro, mislim da sem dobil dober občutek za sam brivnik, kot britja in pritisk na kožo, le vrat mi je uganka. Z Mach3 sem se tudi po vratu lahko obril poponoma gladko in to skoraj brez iritacije, pri DE mi pa nekako ne gre. Ko grem WTG, je vse OK, ampak seveda ni gladkosti. Da jo dosežem, moram iti ATG, in takrat ratajo problemi.
Zdej trenutno še uporabljam peno iz piksne, mogoče je tu problem? Brado prej dobro namočim s toplo vodo, ampak se mi zdi da pena kar nekako izsuši.
Zato bi prosil za kakšne nasvete, kako doseči "dojenčkovo ritko" tudi na vratu, in to brez iritacije.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a miha » 01 Okt 2013, 23:33

sicer o DE nimam pojma,.. ampak vsekakor bi ti predlagal da kupis eno pravo milo, ali pa kremo za peno.... mila imajo poceni v muellerju (copova) ter estella (hala 3 btc, je ravno bajker napisal en post o tem vceraj), copici se tudi dobijo lahko zelo poceni (niso pa ravno ekstremno dobri).... baby face dosezes ce lepo napnes kozo,...
upam da kaj pomaga
britev.si ruleeees :)

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 02 Okt 2013, 08:14

Hvala, se bom res v Mullerja odpravil, da sprobam kakšno milo. Upam, da bo potem ratalo. :)

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a TMB » 02 Okt 2013, 09:55

Namesto ATG bi ti priporočal dvakrat XTG - pravokotno od smeri rasti. Enkrat v eno stran, drugič v drugo.

Se pravi najprej WTG, potem pa dvakrat XTG. Seveda pazi, da med prehodi naneseš peno. Če imaš možnost kupovanja prek spleta bi ti tudi priporočal sampler pack različnih britvic.
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Bajkman

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 02 Okt 2013, 09:58

Če lahko še jaz pristavim svoje mnenje:


1.) Ogromne so razlike v žiletkah. Poleg tvojega Wilkinsona so samo Wilkinson žiletke, ki meni nikakor niso ustrezale. Imam pa podoben problem kot ti - vrat s strani. Poskusi še z drugimi žiletkami in hitro boš našel sebi primerne. Najboljši je seveda sample pack, nekaj v tem stilu.

Bodi pozoren, da dobiš paket v katerem so tudi žiletke Polsilver Super Iridium. Te naj bi bile generalni najboljše. TMB in Slice se strinjata z mano. :D Vsaj meni so dobre tudi Astra Superior Platinum, ki so nekako najboljša izbira glede na razmerje kvaliteta/cena. Ena žiletka te stane manj kot 10 centov.

2.) Kot ti je svetoval miha, eno milo ali kremo. Ampak jaz, če bi bil sedaj začetnik, ne bi kupil tistih v Muellerju. Namreč pri meni se je do sedaj izkazalo, da so boljša tista mila na osnovi loja (tallow). Odlično Cella milo dobiš v BTC, hala 3, frizerska trgovina Estela, cena 4 EUR. Govorim o tem.

Druga možnost je milo Arko
Jaz bi vsekakor izbral enega od teh dveh., katerega dobi lahko kak tvoj kolega v Bosni za slabih 50 centov.

3.) miha je že omenil, da boš potreboval tudi čopič. Kvalitetni jazbečji so dragi, ne kupuj pa tistih v Muellerju. V tem primeru je boljša izbira merjasec. Vsekakor Omega ali Semogue. Omege so cenejše, V Italiji so od 3 do 6 EUR. Najbolj legendarna je Omega Pro 49. Obstaja tudi PRO 48, ampak ima res predolge ščetine.

Če boš pripravljen investirati več, imaš pa v poglavju čopiči par namigov za zelo kvalitetne jazbečje čopiče.

S tole kombinacijo se pride ugodno skozi.


Glede ostalega pa ne bi modroval, če praviš, da si že ugotovil pravi kot in pritisk.

LP
Zadnjič spremenil Bajkman, dne 31 Okt 2013, 05:28, skupaj popravljeno 5 krat.

Uporabniški avatar
Slice
Prispevkov:170
Pridružen:26 Sep 2013, 11:03
Kraj:Zagreb, Hrvaška

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a Slice » 02 Okt 2013, 10:26

TMB napisal/-a:Namesto ATG bi ti priporočal dvakrat XTG - pravokotno od smeri rasti. Enkrat v eno stran, drugič v drugo.
+1
Bajkman napisal/-a:Bodi pozoren, da dobiš paket v katerem so tudi žiletke Polsilver Super Iridium. Te naj bi bile generalni najboljše. TMB in Slice se strinjata z mano. :D
Žiletke Polsilver SI so super! :D

Uporabniški avatar
robert
Prispevkov:34
Pridružen:30 Sep 2013, 10:20

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a robert » 02 Okt 2013, 10:36

Meni zelo pomaga, če na mokro kožo, pred nanašanjem pene, razmažem par kapljic olja. Uporabljam Jojoba olje, ki mu dodam par kapljic sivke (na 1dl olja par kaplic sivkinega esencialjega olje).

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 02 Okt 2013, 10:40

Hvala za nasvete. Najprej moram dobiti milo in čopič, da vidim, če je v tem problem. Potem pa še kakšen sample pack.
Tudi 2x XTG pusti hrapavo površino, na vratu imam izredno zoprne trde dlake.
Zanimivo pa je, da tudi na licu, kjer grem komot ATG, ni bilo popolne gladkosti. Ko sem naknadno čez 1x potegnil s kartušo (5 rezil), je šlo pa takoj vse stran. Očitno brivnik ni dovolj agresiven, ali pa so Wilkinson britvice bolj švoh (je pa res, da sem jo uporabljal že za 4. britje..)
robert napisal/-a:Meni zelo pomaga, če na mokro kožo, pred nanašanjem pene, razmažem par kapljic olja. Uporabljam Jojoba olje, ki mu dodam par kapljic sivke (na 1dl olja par kaplic sivkinega esencialjega olje).
Sem probal nanesti malo mandljevega olja za dojenčke, pa je šlo res veliko bolje. Hmm...

Bajkman

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 02 Okt 2013, 10:45

robert napisal/-a:Meni zelo pomaga, če na mokro kožo, pred nanašanjem pene, razmažem par kapljic olja. Uporabljam Jojoba olje, ki mu dodam par kapljic sivke (na 1dl olja par kaplic sivkinega esencialjega olje).

O olju za pred britjem sem tudi sam razmisljal. Torej kot razumem, sploh ni treba da je namensko olje? Oz. Si ga "izdelas sam". Imas potem po britju se vedno mastno kozo? To me najbolj skrbi

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a miha » 02 Okt 2013, 10:46

...matr ste se za DE razgovorili,.. britve pa nic, a jih nobeden ne uproablja... :evil:
britev.si ruleeees :)

Odgovori