Nasveti glede DE britja

Brivniki/britvice od a do ž...
Odgovori
Bajkman
Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 23 Dec 2013, 22:00

Mislim da drsi bolje predvsem na račun drugega materiala. Plastika tukaj težko nadomesti kovino...

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a Primorec » 23 Dec 2013, 23:29

Ajajaj, bajkman R41 open comb....Še zdaj me zmrazi moja zadnja izkušnja z tovrstnim brivnikom...Bajkman no pressure.....I said no pressure...got it? :P

Uporabniški avatar
robert
Prispevkov:34
Pridružen:30 Sep 2013, 10:20

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a robert » 24 Dec 2013, 11:25

Nč se bat R41. Ravno danes sem se obril z njim +Feather :). Ta kombinacija malo huda, je pa izziv ... velik. V tem brivniku imam sicer najraje Personno.
Ko pa se včasih obrijem z DE89BA11 se mi zdi otročje lahko :).

Bajkman

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 24 Dec 2013, 13:17

Včeraj me je @Primorec toliko prestrašil, da si nisem upal odgovort. ;)

Ker imam zelo občutljivo kožo, bo meni ta poizkus povedal veliko. Tudi jaz mislim not dat agresivno žiletko za začetek - Feather. Nato pa bom zniževal (jakost), če bo potrebno

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a Primorec » 24 Dec 2013, 15:12

He, he ne me jemat 100% resno, malo heca mora bit, saj boš itak sam videl a gre ok ali ne.. Važno je da ne pretiravaš in hočeš imet 100% bbs za vsako ceno, ker drugače boš oklan. ATG je res tricky..Moj open comb je tako drugačen od Jaggerja da kaj drugega kot bloodbath ni moglo bit. Mogoče kdaj poizkusim še enkrat z bolzano ali personna žiletko..

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 22 Mar 2014, 20:21

Evo, danes sem bil v BTC in sem zavil v Estello, tako da imam zdaj Cello :)

No, takoj sem opazil, da je nastala najbolj drseča pena od vseh, kar sem jih do zdaj probal. Tudi vonj mi je všeč.
Ampak kot sem se bal, ni bilo britje nič boljše kot z ostalimi. Danes je bilo pravzaprav katastofalno. Brada 3 dni, običajno priprava vroča brisača ~3min, Merkur 37C in Polsilver(2).
Prvi prehod WTG odlično, rezalo in drselo brez upora. Nato pa že pri XTG prve ureznine, pri ATG pa klavnica. Sicer sem končal z BBS, ampak z urezninami in hudo iritacijo po vratu.
Nimam pojma, zakaj take razlike, enkrat odlično britje brez iritacije, drugič z isto pripravo klavnica. Še vedno nisem prišel do kombinacije brivnik+britvica, ki bi konsistentno dajala odličen rezultat (predvsem pa 0 iritacije in krvi!). Najbolje do zdaj se je obnesla kombinacija RiMei+Derby in 37C+GSB, ampak spet ne vedno. Oziroma še vedno najboljši rezultat daje DM Balea brivnik (3 rezila), ki ga bom zdaj v nadaljevanju spet parkrat preizkusil.
Upam, da ne bo pri meni DE britje ostalo samo za občasno... :|

Bajkman

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 22 Mar 2014, 20:32

Res bi moral biti še neka spremenljivka, katera ti niha. Iz tvojih opisov je res ne vidim. :oops:

Tudi pri meni so bili nerazložljivi pojavi. Sedaj uporabljam DE že kako leto in sploh ne vem, kaj se je spremenilo, a tega ni več. Sploh če se brijem na 3 dni.

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a simon » 22 Mar 2014, 23:10

Tudi meni je to nenavadno če upoštevam -vročo brisačo itd.Cello bi osebno odsvetoval vsakomur, ki ima težave ali pa se prvič brije z D.E.Mislim, da je razlog v občutljivi koži,vroča brisača sicer zmehča dlake vendar ne ščiti kože. Lahko naštejem izdelke ki mehčajo dlako, ter nudijo zaščito. Uporabljajo pa se v zelllo majhni količini in sigurno nudijo več kot vroča brisača -3P,Geo.F.Trumper,Proraso ,glicerinsko milo itd.

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 23 Mar 2014, 09:41

Morda mi vroča voda preveč zmehča kožo in je potem občutljiva - že takoj ko sem snel brisačo, sem imel malo rdečkasto kožo.. Ker ko sem se bril s kartušami, sem si vedno samo na hitro zmočil brado s toplo vodo in potem peno čez. Pa nisem nikoli dobil take iritacije.
A ni @Ancre ali nekdo pravil, da uporablja samo mrzlo vodo? Morda je za probati.

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a Primorec » 23 Mar 2014, 12:32

Se strinjam z to domnevo. Izgleda da zmehčaš kožo in potem izpade tako kot izpade. Ampak prav z mrzlo pa ne pretiravat, ne iz enega ekstrema v drug..Jaz brisače nikoli nisem rabil, tudi dvomim da bi kaj profitiral z njo..
Pa ko glih tipkam, naj mi eden pove če zelo vroča voda škoduje čopiču, mislim da se mi skubi ravno zaradi tega..Tisto lepilo bi moralo zdržat tistih 40 st C toplote vode..

Odgovori