Nasveti glede DE britja

Brivniki/britvice od a do ž...
Odgovori
Bajkman
Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 17 Avg 2014, 09:50

@Fasan, jaz sem na morju kombiniral Rdeči Brinell s Cello in je še boljši.

Kombiniral sem tudi Brinell Sensitive z Belim Prorasom. Tudi zelo prepričljiva pena. Kompaktna - gosta, drseča in tudi zelo obstojna. Uporabljal pa sem malo Omego 10275, peno delal v plastični posodici iz Kika. :D Pač v kampu ne bi mogel glumiti s keramično, kaj šele s Scuttle-om. :lol:
Sem pa videl par gospodov, kateri niso toliko komplicirali s penjenjem. Enostavno kremo na čopič in več ali manj samo razmazali, malo vode in še malo razmazali... že je bilo na vrsti britje.

Sama pena pa veliko tanjša, a gostejša. :o

Leiito
Prispevkov:140
Pridružen:15 Mar 2014, 10:15

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a Leiito » 17 Avg 2014, 11:07

Vzhodnonemški čopiči za britje? In po vseh teh letih še vedno delujejo? Kakšno sliko bi bilo res zanimivo videti.

Fasan

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a Fasan » 17 Avg 2014, 11:33

Bajkman napisal/-a:@Fasan, jaz sem na morju kombiniral Rdeči Brinell s Cello in je še boljši.

Kombiniral sem tudi Brinell Sensitive z Belim Prorasom. Tudi zelo prepričljiva pena. Kompaktna - gosta, drseča in tudi zelo obstojna. Uporabljal pa sem malo Omego 10275, peno delal v plastični posodici iz Kika. :D Pač v kampu ne bi mogel glumiti s keramično, kaj šele s Scuttle-om. :lol:
Sem pa videl par gospodov, kateri niso toliko komplicirali s penjenjem. Enostavno kremo na čopič in več ali manj samo razmazali, malo vode in še malo razmazali... že je bilo na vrsti britje.

Sama pena pa veliko tanjša, a gostejša. :o
No, končno nekdo, ki ceni Brinell hahaha, res je dober. Saj pravim, da ko obe kremi uporabiš in potem še AS daš gor je res dober vonj, nikoli ne smrdi ;) Ko se meni mudi, si navlažim kožo s čopičem, stisnem malo kreme na vrat in naredim kar na sebi peno, brez posodice. No to si očitno že poskusil pol vojaške razmere hahaha.

Fasan

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a Fasan » 17 Avg 2014, 11:34

Leiito napisal/-a:Vzhodnonemški čopiči za britje? In po vseh teh letih še vedno delujejo? Kakšno sliko bi bilo res zanimivo videti.
Ja, delujejo in to zelo dobro, slike še pridejo. Sem jih pa kupil nove, še nerabljene nekatere tako rekoč "mint", relativno dragi ampak vredno vskega evra, prav tako češkoslovaški, lepi ročaji in kvalietna izdelava. ;)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a miha » 17 Avg 2014, 13:45

Fasan napisal/-a:
Bajkman napisal/-a:@Fasan, jaz sem na morju kombiniral Rdeči Brinell s Cello in je še boljši.

Kombiniral sem tudi Brinell Sensitive z Belim Prorasom. Tudi zelo prepričljiva pena. Kompaktna - gosta, drseča in tudi zelo obstojna. Uporabljal pa sem malo Omego 10275, peno delal v plastični posodici iz Kika. :D Pač v kampu ne bi mogel glumiti s keramično, kaj šele s Scuttle-om. :lol:
Sem pa videl par gospodov, kateri niso toliko komplicirali s penjenjem. Enostavno kremo na čopič in več ali manj samo razmazali, malo vode in še malo razmazali... že je bilo na vrsti britje.

Sama pena pa veliko tanjša, a gostejša. :o
No, končno nekdo, ki ceni Brinell hahaha, res je dober. Saj pravim, da ko obe kremi uporabiš in potem še AS daš gor je res dober vonj, nikoli ne smrdi ;) Ko se meni mudi, si navlažim kožo s čopičem, stisnem malo kreme na vrat in naredim kar na sebi peno, brez posodice. No to si očitno že poskusil pol vojaške razmere hahaha.
kako to mislis koncno,.. saj jaz ga tudi imam in sem ter tja uporabim,.. tudi disi prav lepo... :)
britev.si ruleeees :)

Fasan

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a Fasan » 17 Avg 2014, 21:34

A tudi ti, no še bolje, nas je že več :D

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 09 Sep 2014, 08:45

Heh, včeraj sem po ene pol leta spet uporabil plastičnega Wilkinsona, notri je bila Astra(6). Sem že pozabil, kako neagresiven pravzaprav je ta brivnik. Hkrati pa tudi ne toliko učinkovit. Kar ostajal je nek šmirgel na določenih predelih, zato sem naredil precej prehodov, in še ni bilo dobro. Posledično iritacija, z alum blockom sem se komaj namazal, saj je peklo ko hudič. Po 2h sem imel po vratu polno rdečih flekov in še zjutraj je koža pekla pri umivanju z vodo. Skratka je šel nazaj v predal počivat za nedoločen čas. :)

Hkrati sem malce bolj preizkusil novo Omego10029. Arko imam v posodici in sem kar tam naredil peno. To ga je kar razneslo v 10 sekundah in nastala je precej dobra pena.

Odgovori