Nasveti glede DE britja

Brivniki/britvice od a do ž...
Odgovori
Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:
Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a TMB » 08 Okt 2013, 22:42

Kakšna je tvoja priprava na britje?

Sicer na tvojem mestu ne bi iskal BBS, ki je včasih precenjen. Naj ti bo na začetku cilj, da greš 2 ali 3 prehode brez vnete kože in večjih ureznin. BBS bo sčasoma prišel sam od sebe. ;) Sicer pa, ko greš takoj po koncu britja s prsti čez obraz lahko čutiš kakšno dlako, ki jo čez 10 minut verjetno ne boš.
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a denis » 09 Okt 2013, 07:00

V soboto sem se vam pridružil pri britju, včeraj ko sem se drugič obril na DE način, pa še na forumu.

Dosedaj sem se bril samo z električnimi brivniki (nikoli še z kakršnimikoli britvicami), trenutno imam tretjega Philishaveovega. Vedno me je motilo to, da se ne morem obriti dovolj na gladko in pa poletno britje, ko sem bil prešvican.
Zato sem se že nekaj časa odločal, da bi kupil Mach3 ali Fusion, vendar se mi je zdelo tako britje kar drago. Ko pa sem našel vaš forum, sem se odločil da prej poizkusim DE. Gledal sem za priljubljenim Muhlejem 89, pa sem rekel, da bom prej poizkusil s čim še cenejšim, pa da se da dobiti v Sloveniji, da vidim če mi takšno britje sploh ustreza.
Zato sem si kupil Wilkinsona z britvicami, Balein čopič in Gillettov gel za britje.

Po drugem britju sem zadovoljen. Pred začetkom sem mislil kakšna znanost bo to, pa da bom ves porezan :P
Prvič je bilo že bolj gladko, kot z električnim, pa nisem bil nič porezan, drugič ko sem bil pogumnejši pa še bolj gladko, pa čisto malenkost sem bil porezan pod brado, kjer sem imel par majnih mozoljčkov.
Bom poizkusil še kakšne druge britvice, ko bom šel naslednjič na Hrvaško pa kupim Bolzano.

Torej v bližnji prihodnosti si bom kupil še Muhleja ali kaj podobnega ;)

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 09 Okt 2013, 08:24

TMB napisal/-a:Kakšna je tvoja priprava na britje?

Sicer na tvojem mestu ne bi iskal BBS, ki je včasih precenjen. Naj ti bo na začetku cilj, da greš 2 ali 3 prehode brez vnete kože in večjih ureznin. BBS bo sčasoma prišel sam od sebe. ;) Sicer pa, ko greš takoj po koncu britja s prsti čez obraz lahko čutiš kakšno dlako, ki jo čez 10 minut verjetno ne boš.
Priprava? 1-2 minuti si brado umivam z vročo vodo, nato nanos kreme s čopičem, seveda tudi pred vsakim prehodom.
Jah, očitno moram vaditi brez BBS. Problem je, ker sem BBS navajen od britja s kartušo.
No, danes imam po obrazu polno rdečih mozoljčkov, kar se mi pri kartuši ni nikoli zgodilo. Zanimivo, pri večini je ravno obratno in imajo mozoljčke in iritacijo ravno pri kartušah.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a miha » 09 Okt 2013, 08:37

zvivjo Denis, sicer jaz bolj britve uproabljam, ampak super da ti tako dobro gre, da ti je uspelo in predvsem da si zadovoljen :)!
glede na to da gre v 3. rado bo v tretje pri tebi ze vzorno i suppose :D
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a TMB » 09 Okt 2013, 09:41

Mach3 napisal/-a:
TMB napisal/-a:Kakšna je tvoja priprava na britje?

Sicer na tvojem mestu ne bi iskal BBS, ki je včasih precenjen. Naj ti bo na začetku cilj, da greš 2 ali 3 prehode brez vnete kože in večjih ureznin. BBS bo sčasoma prišel sam od sebe. ;) Sicer pa, ko greš takoj po koncu britja s prsti čez obraz lahko čutiš kakšno dlako, ki jo čez 10 minut verjetno ne boš.
Priprava? 1-2 minuti si brado umivam z vročo vodo, nato nanos kreme s čopičem, seveda tudi pred vsakim prehodom.
Jah, očitno moram vaditi brez BBS. Problem je, ker sem BBS navajen od britja s kartušo.
No, danes imam po obrazu polno rdečih mozoljčkov, kar se mi pri kartuši ni nikoli zgodilo. Zanimivo, pri večini je ravno obratno in imajo mozoljčke in iritacijo ravno pri kartušah.
Poskusi se obriti po tuširanju. Zame to naredi ogromno razliko. Da dodatno zmehčaš dlake lahko pod tušem na brado naneseš malo balzama za lase.
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 09 Okt 2013, 10:07

Mislim, da si brado bolj temeljito namočim z mokro toplo brisačo na bradi in vratu.
Stuširam se ponavadi vse skupaj v 1 minuti in s precej mlačno vodo, tako da dvomim da bi bilo to bolje. Balzam za lase je dobra ideja, bom probal.

Bajkman

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 10 Okt 2013, 00:48

Mach3 napisal/-a:Mislim, da si brado bolj temeljito namočim z mokro toplo brisačo na bradi in vratu.
Stuširam se ponavadi vse skupaj v 1 minuti in s precej mlačno vodo, tako da dvomim da bi bilo to bolje. Balzam za lase je dobra ideja, bom probal.
Morda nisem dovolj pozorno prebral, vendar je pred britjem dobro umiti obraz ali vsaj brado s kakim nežnejšim milom in čimbolj vročo vodo. Seveda ne pretiravat, da se ne opariš. :D Nato pa res na obraz vročo brisačo ali daljše izpiranje, pred tem lahko tudi še balzam.


Pa glede Feather klinc: Dobi se jih po ceni 0,21 EUR centa na kos.
In glede na to, da so Astre po ceni 0,092 EUR na kos, bi bil greh da ne bi sprobal.

LP

Bajkman

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 10 Okt 2013, 01:14

denis napisal/-a:V soboto sem se vam pridružil pri britju, včeraj ko sem se drugič obril na DE način, pa še na forumu.

Dosedaj sem se bril samo z električnimi brivniki (nikoli še z kakršnimikoli britvicami), trenutno imam tretjega Philishaveovega. Vedno me je motilo to, da se ne morem obriti dovolj na gladko in pa poletno britje, ko sem bil prešvican.
Zato sem se že nekaj časa odločal, da bi kupil Mach3 ali Fusion, vendar se mi je zdelo tako britje kar drago. Ko pa sem našel vaš forum, sem se odločil da prej poizkusim DE. Gledal sem za priljubljenim Muhlejem 89, pa sem rekel, da bom prej poizkusil s čim še cenejšim, pa da se da dobiti v Sloveniji, da vidim če mi takšno britje sploh ustreza.
Zato sem si kupil Wilkinsona z britvicami, Balein čopič in Gillettov gel za britje.

Po drugem britju sem zadovoljen. Pred začetkom sem mislil kakšna znanost bo to, pa da bom ves porezan :P
Prvič je bilo že bolj gladko, kot z električnim, pa nisem bil nič porezan, drugič ko sem bil pogumnejši pa še bolj gladko, pa čisto malenkost sem bil porezan pod brado, kjer sem imel par majnih mozoljčkov.
Bom poizkusil še kakšne druge britvice, ko bom šel naslednjič na Hrvaško pa kupim Bolzano.

Torej v bližnji prihodnosti si bom kupil še Muhleja ali kaj podobnega ;)
Dobrodošel na forumu!
In čestitam za praktično takojšen uspeh! Preseneča me, da ti uspeva, kljub navadnemu gelu za britje.

Muhle mislim da je najugidneje tukaj za 33 EUR skupaj s poštnino.
http://www.connaughtshaving.com/mur89.html

Lahko pa kupiš Edwin Jagger DE89L, ki ima enako glavo kot Muhle, le ročica je drugačna. Dobiš ga za 31 EUR skupaj s poštnino in 10 % popustom, če uveljaviš kupon BC10 (hvala Matjaž):
http://www.giftsandcare.com/en/maquinil ... rillo.html

Poleg se splača dodati še Bolzano žiletke za 0.9 EUR in predvsem Polsilver SI za 1.75 EUR.

LP

Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a denis » 10 Okt 2013, 07:00

Hvala za dobrodošlico.

Povsem verjetno pa je da imam jaz nižje kriterije kot vi in da sem kmalu zadovoljen, predvsem zato ker sem iz električnega brivnika prešel na klasičnega.
Zadovoljen sem že zato, ker je precej bolj gladko in ker nisem nič porezan. Vsi so me strašili kaj bo, pa ni bilo nič. Res pa da sem zelo pazil na kot in na pritisk. Po vratu še ni to to ampak je že precej bolje kot z električnim.

Drugače ste me pa čisto okužili s tem. Ko grem v trgovino moram nujno zaviti še do oddelka z priborom za britje :D
Rad bi poizkusil kakšno milo ampak žal ni veliko izbire pri nas.

Ko se pa odločim za boljši brivnik se bom pa absolutno obrnil na vas za predloge ;)

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 11 Okt 2013, 21:23

Evo spet jaz težim. :)
3 dni je minilo, iritacija in vraščene dlake so se približno pozdravile in na vrsti je bilo novo britje.
Tokrat sem uporabil staro Soluno, ki se mi zdi precej agresiven brivnik, notr je bla pa Mman (Personna) žiletka. Takale zadeva:
Slika
Pol obraza s tem, drugo polovico s Hoferjevim "Mach3". V glavnem, 3-rezilna kartuša je šla skozi brado ko da je nimam, Personna pa se je zatikala, ko da imam jeklene kocine. A niso pri večini izkušnje ravno obratne in se zatika ravno kartuša? :shock:
Skratka, 1:0 za kartušo. Po 2 prehodih sem bil bolj gladek kot po 3 prehodih z DE, je pa res da sem z DE naredil le WTG in 2x XTG. ATG si vsaj na vratu ne upam več, ker sem potem kot po napadu vampirja.
Po 3 prehodih s kartušo sem dosegel izjemen BBS, skoraj nobene iritacije.
Preizkusil bom še Feather, sicer pa ne vidim pri meni hudega smisla, da se matram z DE, če pa s kartušo dosegam super rezultate. Razen zaradi kul efekta in nekaj malega cene.

Odgovori