Nasveti glede DE britja

Brivniki/britvice od a do ž...
Odgovori
Uporabniški avatar
robert
Prispevkov:34
Pridružen:30 Sep 2013, 10:20
Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a robert » 02 Okt 2013, 11:07

Bajkman napisal/-a:
robert napisal/-a:Meni zelo pomaga, če na mokro kožo, pred nanašanjem pene, razmažem par kapljic olja. Uporabljam Jojoba olje, ki mu dodam par kapljic sivke (na 1dl olja par kaplic sivkinega esencialjega olje).
O olju za pred britjem sem tudi sam razmisljal. Torej kot razumem, sploh ni treba da je namensko olje? Oz. Si ga "izdelas sam". Imas potem po britju se vedno mastno kozo? To me najbolj skrbi
Olje lahko izdelaš sam, saj so tudi pregrešno draga kupljena olja, samo mix olj.
Sam sem napravil in preizkusil mešanice (% je razmerje med olji):
- Jojoba + par kapljic sivke.
- Jojoba 50%, Ricinusovo ole 50% + par kapljic sivke.
Zelo hvalijo tudi:
- Ricinusovo olje 50%, Olje grozdnih pešk 50%.
- Ricinusovo olje 60-70%, Oljčno olje 40-30% + kako esencijalno olje (kar ti paš lepo diši :))

Olja se odlično obnesejo tudi namesto pene. Samo na moker obraz razmažeš olje in se obriješ po običajnem postopku. Preizkušeno deluje!

Če se briješ samo z oljem, na obrazu ostane tanek film olja, ma ni panike. Pri britju s peno pa še manj, vsaj z Jojobo. Ostala bolj gosta olja nisem preizkusil.

Bajkman

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 02 Okt 2013, 11:12

miha napisal/-a:...matr ste se za DE razgovorili,.. britve pa nic, a jih nobeden ne uproablja... :evil:
Prijatelj... offtopic, hehehe

Tudi jaz vem, da prava britev nudi najugodnejse britje. Zacetek mi preprecuje, priznam, nekaj str in visoka zacetna investicija. Ocitno, kot pravis, brusenje ni problem in lahko vse opravis na pasu

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a miha » 02 Okt 2013, 11:20

bajkman... nene, nisva se cisto razumela,.. na pasu lahko do neke mere,.. recimo do nekaj mesecev (odvisno od britve, uporabe, osebnih preferenc itd... ),.. potem je pa treba malo dobrusiti,.. kamne prej ali slej tudi rabis, ali pa nekoga ki ti nabrusi....
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a miha » 02 Okt 2013, 11:24

...aja se par linkov za pomoc :)

KLIK 1

KLIK 2

KLIK 3

ps.... pa ne pozabite porocati kako ste resili zadevo, kako se je obneslo itd da bodo se drugi imeli koristno informacijo..
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 02 Okt 2013, 17:44

robert napisal/-a:
Bajkman napisal/-a:
robert napisal/-a:Meni zelo pomaga, če na mokro kožo, pred nanašanjem pene, razmažem par kapljic olja. Uporabljam Jojoba olje, ki mu dodam par kapljic sivke (na 1dl olja par kaplic sivkinega esencialjega olje).
O olju za pred britjem sem tudi sam razmisljal. Torej kot razumem, sploh ni treba da je namensko olje? Oz. Si ga "izdelas sam". Imas potem po britju se vedno mastno kozo? To me najbolj skrbi
Olje lahko izdelaš sam, saj so tudi pregrešno draga kupljena olja, samo mix olj.
Sam sem napravil in preizkusil mešanice (% je razmerje med olji):
- Jojoba + par kapljic sivke.
- Jojoba 50%, Ricinusovo ole 50% + par kapljic sivke.
Zelo hvalijo tudi:
- Ricinusovo olje 50%, Olje grozdnih pešk 50%.
- Ricinusovo olje 60-70%, Oljčno olje 40-30% + kako esencijalno olje (kar ti paš lepo diši :))

Olja se odlično obnesejo tudi namesto pene. Samo na moker obraz razmažeš olje in se obriješ po običajnem postopku. Preizkušeno deluje!

Če se briješ samo z oljem, na obrazu ostane tanek film olja, ma ni panike. Pri britju s peno pa še manj, vsaj z Jojobo. Ostala bolj gosta olja nisem preizkusil.

Prej sem spregledal tvoj post, kriv je miha. :D

Zelo zanimivo. Bi znal reči, katera od teh kombinacij se ti je izkazala kot najboljša? Ker uporabljaš jojobo + eterično sivke, ti je to najljubša možnost?

LP

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a miha » 02 Okt 2013, 18:06

Olje sivke predlagam da uporabljate samo par kapljic, za duhker ker drugaece je po mojih izkusnjah precej agresivna stvar, v nekaj mesecih ti gumijast zamassk pozre , preverjeno, mi je avto se nekaj mesecev po selitvi disal :D.
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
robert
Prispevkov:34
Pridružen:30 Sep 2013, 10:20

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a robert » 02 Okt 2013, 20:36

Jojobino olje je bilo pač pri roki in sem ga preizkusil. Naredi res fin tanek film. Meni to zadošča.
Sivkino olje je bilo tudi pri roki in res je dovolj samo par kapljic (cca 3-5) na 1dcl. Zelo diši in še antiseptik je. Vedno lahko dodaš, vzet nazaj ven, je pa malo težje :).
Sem poskusil dodati še bolj gosto ricinusovo olje, ki je bilo tudi pri roki in zadeva je postala že malo bolj mastna. Mogoče je bilo britje še malo lažje, vendar pa je bila tudi koža bolj mastna po britju. Bral sem da ricinusovo olje dodajajo milom za penjenje, pa še zdravilni učinek za kožo ima.

Tudi z oljem pred britjem ni treba pretiravat, 3-4 kapljice je dovolj. Namažeš pa mokro kožo, ker se lažje razmaže.

Še par receptov, ki sem si jih shranil:
1
castor oil 1 cup
olive oil 1/2 cup
sandalwood essential oil 5 drops

2
castor oil 1/2 cup
avocado oil 1/2 cup
tea tree oil 10 drops
eucalyptus or peppermint oil 5 drops
essential oil 5 drops

3
almond oil 2 parts
avocado oil 2 parts
olive oil 2 parts
grapeseed oil 1 part
macadamia nut oil 1 part
essential oil(s) 2-5 drops

4
olive oil (refined extra virgin A grade or extra light) 3 oz.
castor oil 2 oz.
jojoba oil 1 oz.
kukui nut oil 1 oz.
rosehip oil 1 oz.
frankincense & myrrh essential oil 2.5ml (1/2 tsp)

5
You simply mix around 60 to 70 % of castor oil,40/30% of oilive oil and add like qo drops of your favorite essential oil (mine its lavender)

6 (~T&H PSO)
sunflower seed oil 3 parts
avoacado oil 3 parts
meadowfoam seed oil 1 part
kukui seed oil 1 part
bergamot oil 1 part
grapefruit peel oil 1 part
tangerine peel oil 1 part
aloe extract 1 part
cucumber extract 1 part
coconut oil 1 part safflower seed oil 1 part
vitamin E oil 1 part
mandarin orange essential oil few drops

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a TMB » 02 Okt 2013, 21:58

Mach3 napisal/-a:Hvala za nasvete. Najprej moram dobiti milo in čopič, da vidim, če je v tem problem. Potem pa še kakšen sample pack.
Tudi 2x XTG pusti hrapavo površino, na vratu imam izredno zoprne trde dlake.
Zanimivo pa je, da tudi na licu, kjer grem komot ATG, ni bilo popolne gladkosti. Ko sem naknadno čez 1x potegnil s kartušo (5 rezil), je šlo pa takoj vse stran. Očitno brivnik ni dovolj agresiven, ali pa so Wilkinson britvice bolj švoh (je pa res, da sem jo uporabljal že za 4. britje..)
robert napisal/-a:Meni zelo pomaga, če na mokro kožo, pred nanašanjem pene, razmažem par kapljic olja. Uporabljam Jojoba olje, ki mu dodam par kapljic sivke (na 1dl olja par kaplic sivkinega esencialjega olje).
Sem probal nanesti malo mandljevega olja za dojenčke, pa je šlo res veliko bolje. Hmm...
Pomembna je seveda tudi priprava pred britjem. Jaz se vedno brijem po tuširanju, ker topla voda zmehča dlake. Po končanem tuširanju nato lahko naneseš olje, kot je že bilo omenjeno; uporabiš glicerinsko milo ali pa posebno kremo za pred britjem (recimo Proraso).

Če boš že naročal s spleta je verjetno lažje, če naročiš vse na eni strani. Zato ti bom v nadaljevanju ponudil linke iz Connaught shaving, kjer jaz večino robe naročim.

Kot sem že v enem prejšnjih postov omenil si naročil sample pack britvic (http://connaughtshaving.com/popular.html), zraven pa 10x Polsilver SI (http://connaughtshaving.com/polsilver.html), ki so meni najboljše britvice. Mogoče tebi ne bi bile všeč, je pa fino, da vsaj preskusiš. ;)

Za čopič priporočam kakšnega od Omege, kot je že predlagal Bajkman (http://connaughtshaving.com/10049.html). Od mil mogoče Cella (http://connaughtshaving.com/cella.html) ali Mitchell's Wool Fat (http://connaughtshaving.com/mitchellsbowl.html). Pri kremah imaš še več izbire, Connaught namreč ponuja nakup vzorcev pri praktično vseh kremah in izdelkih za po britju. Meni so zelo pri srcu kreme Taylor of Old Bond Street, Speick in Proraso. Najbolje, da pogledaš tukaj: http://connaughtshaving.com/shavingcream.html.

Če se urežeš je fino imeti tudi svinčnike za ustavljanje krvavitev (http://connaughtshaving.com/styptic.html).

Še naprej uživaj pri britju in predvsem pazi na svojo tehniko. Predvsem bodi pozoren na kot britvice na obraz, nič ne pritiskaj brivnika in dovoli, da teža brivnika opravi vso delo, predvsem pa ne hiteti. ;)
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Bajkman

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 03 Okt 2013, 12:16

@robert in @TMB, hvala vama za nasvete. Tudi meni bo še zelo koristilo.

Rad bi povedal, da sem na morju. Na Krku v Puntu. Malo sem pozen, ampak zakaj pa ne. :D Niti tukaj ne morem brez foruma. :oops: :D

Ker je očitno, da so Hrvatje v klasičnem britju pred nami, to obenem pomeni, da se pri njih da kupiti tudi kakšen pripomoček več. Če kdo kaj potrebuje, naj mi javi in bom kupil. Primer je Speick brivska krema v hrvaškem Muellerju. Vem da je Mueller v Rijeki in na poti za nazaj, če ne bom prepozen, imam namen preveriti, če je trenutno na zalogi.

Že včeraj sem v Rijeki v Tower centru gledal za Bolzano žiletke, a žal brez uspeha. Ampak ne mislim odnehat. :D


LP

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a miha » 03 Okt 2013, 12:22

..evo pol pa lahko zdaj konkuriras Ancre-ju z SOTD fotkami,.. morski SOTD... medtem ko je tle 10 oC :D :D ... uzivaj na dopustu
britev.si ruleeees :)

Odgovori