DE brivniki na splosno

Brivniki/britvice od a do ž...
Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02
Re: DE brivniki na splosno

Odgovor Napisal/-a simon » 08 Apr 2014, 21:09

Ravno v tem je razlika med britjem z kartušami in D.E.Pri uporabi D.E. je vedno nekaj novega. :lol:

Uporabniški avatar
robert
Prispevkov:34
Pridružen:30 Sep 2013, 10:20

Re: DE brivniki na splosno

Odgovor Napisal/-a robert » 08 Apr 2014, 21:47

Ko sem se odločal za svoj prvi brivnik sem se odločil za Edwin Jagger Barley DE89BA11. V igri je bil tudi Merkur 34C, vendar sem bral, da se po izdelavi ne more primerjati z Edwin Jagger-jem. Ko dobiš DE89BA11 v roke, takoj vidiš, da je to zelo, zelo kvaliteten izdelek. Začneš občudovati krom in detajle! Odličen brivnik, vendar raziskovalna žilica ni dala miru in nabavil sem Muhle R41. Kot DE89BA11 zelo, zelo kvalitetna izdelava vendar ima tisto-nekaj kar ti omogoča, da se ga ne naveličaš iz dneva v dan. Od R41 naprej, se na DE89BA11, neupravičeno sicer, nabira prah.
Včasih me malo zamika Merkur 37C, vendar nikakor ne morem najti razloga za nabavo. Muhle R41 je le Muhle R41! :)

Fasan

Re: DE brivniki na splosno

Odgovor Napisal/-a Fasan » 13 Apr 2014, 11:23

Glede slantov pa ta opazka, novejši slanti različnih izdelovalcev so seveda na pogled super vendar pogosto uporabljajo slabše materiale in po nekaj letih se tak lep brivnik začne lupiti. kako to vem, ker mi je že kar nekaj prijateljev, ki uporabljajo slante povedalo, da so osnovni materiali slabši :(

Pri starejših je pa tako, da so kovinski običajno zelo težki npr. Ibsen (ga imam),
bakelitni so pa lahki in enako dobro brijejo paziti je treba, da ne padejo ali da se jih preveč ne zategne, ko v slant daješ britvico; nevarnost napokanja materiala.
Na ameriških forumih vidim, da so nekateri čisto nori na nemške slante in pa seveda na druge firm kot so Solingen, Walbush, Apollo Mikron 433, Bonsa.... itd.

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: DE brivniki na splosno

Odgovor Napisal/-a TMB » 13 Apr 2014, 12:42

Meni se je en bakelitni slant že razsul, ko se je srečal z gravitacijo in kopalniškimi ploščicami. Na srečo sem našel zamenjavo. :)
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Uporabniški avatar
patek
Prispevkov:9
Pridružen:27 Sep 2013, 08:45

Re: DE brivniki na splosno

Odgovor Napisal/-a patek » 01 Maj 2014, 20:36

zivjo,

pri nakupu de brivnika (ej 89) je bilo v navodilih za uporabo zapisano opozorilo, naj se brivnika na sestavlja mokrega oz vlažnega.
zanima me koliko je realna, po vašem mnenju, verjetnost, da bi resnično prišlo do kakšnega rjavenja? mislim, da je na hrvaškem forumu eden od članov izpostavil ta problem. kakšne podobne izkušnje? po vsaki uporabi je malo zamudno do konca osušiti in obrisati brivnik in ga šele nato sestaviti. ali to vedno počnete?

lp

Bajkman

Re: DE brivniki na splosno

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 01 Maj 2014, 20:54

Jaz glede tega ne kompliciram. Splahnem, otresem, postavim na policko na zraku. Kaj vec se mi enostavno ne da.

Bo pa cez 50 let res zanimivo videti, kateri izmen nasih ne-nerjavecih brivnikov bo najbolje ohranjen. :D

Naprimer Gillette Super-Speedi so lahko stari nad 60 let in v popolni ohranjenosti. Pa jim tiste case zagotovo ni nihce dajal Ven ziletke po britju, kaj sele brisal.

Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07

Re: DE brivniki na splosno

Odgovor Napisal/-a denis » 02 Maj 2014, 01:25

Jaz ga ne brisem, pustim pa malo odvitega da se lazje posusi.
Mi je bolj vazno to da je dobro ociscen, da ni potem na suhem sledi mila ali druge umazanije.

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: DE brivniki na splosno

Odgovor Napisal/-a TMB » 03 Maj 2014, 14:15

Mislim, da je to bolj v tej smeri, da ti brivnik ne bi spodrsnil v rokah in da se ne bi porezal slučajno.
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07

Re: DE brivniki na splosno

Odgovor Napisal/-a denis » 03 Maj 2014, 19:21

Malo tudi to, ampak predvsem pa zaradi tega ker imam rad cisto 'orodje' ;)

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: DE brivniki na splosno

Odgovor Napisal/-a TMB » 04 Maj 2014, 18:28

To pa itak.

Se je pa moj odgovor sicer nanašal bolj na patekov prispevek in o napisanem v Edwin Jagger navodilih.
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Odgovori