DE brivniki na splosno

Brivniki/britvice od a do ž...
Bajkman
Re: DE brivniki na splosno

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 26 Maj 2014, 21:44

@kemik, hvala za uslugo in informacije. ;)

kemik
Prispevkov:25
Pridružen:07 Apr 2014, 01:49

Re: DE brivniki na splosno

Odgovor Napisal/-a kemik » 27 Maj 2014, 17:12

Sem bil danes okoli 15h na tržnici, pa že skor vsi štanti pospravljeni, sploh na tistem delu, kjer so kitajci. Bo treba bolj zgodaj prit.

kemik
Prispevkov:25
Pridružen:07 Apr 2014, 01:49

Re: DE brivniki na splosno

Odgovor Napisal/-a kemik » 28 Maj 2014, 16:04

Bil danes bolj zgodaj. Tam, kjer so nekoč bili Kitajci je sedaj samo eko tržnica, kitajci so pa bolj proti Zmajskem most, malenkost pred kombiji, ki ponujajo hitre obroke.

Skratka, tudi ta ima samo električne brivnike.

Leiito
Prispevkov:140
Pridružen:15 Mar 2014, 10:15

Re: DE brivniki na splosno

Odgovor Napisal/-a Leiito » 29 Maj 2014, 17:16

denis napisal/-a:Malo tudi to, ampak predvsem pa zaradi tega ker imam rad cisto 'orodje' ;)
Tudi sam to počnem, ker se krom tako lepo sveti, trda voda pa povsem uniči estetiko. In tudi za peno, kot razumem, trda voda ni optimalna. Danes bom vzel na pumpi destilirano, me zanima če bo opazna razlika.

Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07

Re: DE brivniki na splosno

Odgovor Napisal/-a denis » 06 Avg 2014, 06:27

Tisto, ko se po določenem času (čeprav kratkem), spet vrnes na tradicionalno britje in uživaš v britju :)

Saj če bi se trudil in preizkušal, bi se verjetno lahko z kartušami obril prav tako dobro kot z DE. Ampak ni zanimivo, preveč preprosto in nezahtevno je da bi bilo zanimivo. Ko se briješ s kartušami se briješ zato da si pobrit, težko pa uživaš ob tem...

Bajkman

Re: DE brivniki na splosno

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 08 Avg 2014, 05:55

Se v celoti strinjam. Tako kot pri DE, gre tudi pri katrusah za razmerje in kompromis med agresivnostjo in efektivnostjo. Generalno pa je DE neznejsi - tukaj z @Mach3 ne govoriva istega "jezika".
Vseeno pa vecina ob prehodu na DE dosega boljse rezultate. Ce teoretiziram, je moja razlaga, da si najprej natancno preberejo navodila britja in priprave, nastudirajo smer rasti in rezultat je tukaj. Ce potem vse to znanje uporabis pri kvalitetnih kartusah, bi bil rezultat zelo primerljiv, ce ne skoraj identicen. Strogo tehnicno je razlika najbrz zelo majhna.

Pa vendar, kot pravi @denis, je britje s kartusami "industrijsko", DE pa ima duso, pravi ritual. DE britvice so tudi veliko cenejse. ;)

LP

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: DE brivniki na splosno

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 08 Avg 2014, 13:52

Bajkman napisal/-a:Se v celoti strinjam. Tako kot pri DE, gre tudi pri katrusah za razmerje in kompromis med agresivnostjo in efektivnostjo. Generalno pa je DE neznejsi - tukaj z @Mach3 ne govoriva istega "jezika".
Je tako :)
Meni so kartuše "nežnejše". Kmalu bo 1 leto, od kar se brijem tudi z DE, pa še vedno se 2-3 rezilno kartušo obrijem z manj (ali 0) posledicami kot z DE. Ne vem, meni je zdaj tudi s kartušo nek ritual, zdaj ko sem toliko naštudiral britje. Samo orodje je drugo.

P.S.: danes bo verjetno spet v igri 37C, ker imam skoraj rekordno 5-dnevno brado. Zgledam ko brodolomc :lol:

Leiito
Prispevkov:140
Pridružen:15 Mar 2014, 10:15

Re: DE brivniki na splosno

Odgovor Napisal/-a Leiito » 08 Avg 2014, 14:35

Tudi jaz sem se vrnil na kartuše, uporabljam pa vse druge rekvizite in poskušam uživati v ritualu britja, ampak nekako mi s kartušo ni isti gušt, poleg tega pa se uspem res 100% gladko obriti samo s povsem novo.

Nisem pa obupal nad DE. Kupil sem alum block (proti drsenju prstov pri zategovanju kože) in naročil Merkur in Polsilver v poskusu najti optimalni vektor spopada z dlakami.

Mach3, ali si poskušal z različnimi DE brivniki? "Advanced shaving techniques"? Kaj je pri tebi primarni negativni faktor DE? Zažgana koža, ali kaj drugega?

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: DE brivniki na splosno

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 08 Avg 2014, 15:18

Leiito napisal/-a:Mach3, ali si poskušal z različnimi DE brivniki? "Advanced shaving techniques"? Kaj je pri tebi primarni negativni faktor DE? Zažgana koža, ali kaj drugega?
Ja, imam plastičnega Wilkinsona, Rimei in Merkur 37. Merkur 37 je praktično edini, s katerim lahko vsaj približno normalno izvedem ATG, pri ostalih se zatika. Sicer pa uporabljam od tehnik gilete slide in J-hook. Pri brivnikih z ravno glavo lahko brez zatikanja izvedem ATG le, če uporabim g. slide.
Negativni faktor so mi drobne urezninice na vratu, tudi iritacija, ko delam ATG. Brez ATG pa niti pod razno ne dosežem BBS, še DFS ne.

Če delam s kartušo enako previdno kot z DE, praktično ni posledic, BBS pa dosežem že kakšen prehod prej.

Leiito
Prispevkov:140
Pridružen:15 Mar 2014, 10:15

Re: DE brivniki na splosno

Odgovor Napisal/-a Leiito » 08 Avg 2014, 15:59

Thx, M3. Pri meni podobno, + nekakšen rash, drobne rdeče pike med brado in ustmi. Zdaj tudi kartušo po in pred britjem dezinfeciram z alkoprepom po logiki, da če je na zobni ščetki več bakterij kot na javnem stranišču, tudi brivniki najbrž niso ravno sterilni.

Ne vem več, kaj naj si mislim. Ali nekateri enostavno nimamo kože za DE, ali pa morda pretiravamo s številom prehodov z željo po 100% gladkosti. Če bi meni uspel BBS v 3-4 prehodih, ne bi imel težav z iritacijo. Morda se ti 3-pass mojstri na youtubu sploh ne brijejo na 100% gladkost pod vratom in na čeljusti, čez 12 ur je itak ni več.

Odgovori