Edwin Jagger ali Mühle (in druge dileme)

Brivniki/britvice od a do ž...
Leiito
Prispevkov:140
Pridružen:15 Mar 2014, 10:15
Edwin Jagger ali Mühle (in druge dileme)

Odgovor Napisal/-a Leiito » 15 Mar 2014, 10:51

Sicer po branju forumov še vedno nisem prepričan koliko je revival DE britja fad in koliko legitimen refleks na pomanjkljivosti (in ceno) sodobnih multi-blade naprav, ampak sem odločen poskusiti.

Problem je število permutacij: closed comb vs open comb, Mühle vs Jagger & Co, še posebej se zdi, da stvar zapletejo, kar se vsaj vsaj na prvo žogo zdijo random izkušnje uporabnikov z različnimi tipi żiletk, pa kot britja, pravilna izbira pre-shave olja (jojoba?), krema ali milo, Proraso ali Castle Forbes, da ne naštevam.

Kot razumem je Mühle pri nas nekako bolj priljubljen kot EJ, čeprav naj bi bila modela 41 praktično enaka oz. je razlika 20g teže ročaja. OK, tudi sam sem po neki metodi dedukcije in izločanja prišel do sledečega paketa in bi bolj izkušene prosil za nasvet, če sem kje udaril mimo:
DE: Mühle Rytmo (kar je, če prav razumem 89 oz. closed comb, ergo manj agresiven od open comba in zaradi manjše teže tudi od EJ
Brush: Mühle Silvertip Fibre (sicer sintetika, ampak bojda, čeprav to pravijo pri Mühle, kjer morda niso povsem objektivni, primerljiv z naravnim silvertipom po mehkobi, ampak se hitreje suši etc)
Žiletke: Derby DE in Persona (Mühle prodaja samo ta 2 proizvajalca)
Krema: Mühle Aloe Vera cream in Proraso milo

Za after shave uporabljam L'Occitane in sem zadovoljen, za EDC Acqua di Parma Colonia Assoluta in Tom Ford Neroli Portofino, ampak to že nima posebne veze z britjem.

Se pa sicer strinjam, nekaj zenovskega je v DE britju. Podoben efekt je imela name umetnost loščenja čevljev (in zavezovanja, btw, če se vam vezalke odvezujejo, si jih ne zavezujete pravilno), , ko sem odkril Saphir izdelke in ves nabor naravnih materialov, ki se uporabljajo pri skrbi za čevlje oz, usnjene izdelke nasploh (in podobno za obleke).

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Edwin Jagger ali Mühle (in druge dileme)

Odgovor Napisal/-a miha » 15 Mar 2014, 11:07

Pozdravljen na forumu :)! Mislim da nikakor de in brivniki niso le placebo hipster efekt , ampak saj bos sam probal in ugotovil na podlagi lastnih izkusenj. Kar se tise kombinacij je pa to prednost in ja po mojem mnenju bo to kmalu postala zenosvka stvar tudi zate ;).
Lp
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Edwin Jagger ali Mühle (in druge dileme)

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 15 Mar 2014, 11:52

Pozdravljen!

Kot vidim še nisi poizkusil DE britja. Morda za začetek vprašanje, kakšne izkušnje si do sedaj imel s kartušami? Kak opis britja, iritacije itd... Koliko imaš trde dlake in koliko imaš občutljivo kožo?
Nekako velja, da večina zase trdi, da ima trde dlake. A izkaže se, da smo redki nesrečniki z resnično trdimi dlakami in resnično občutljivo kožo obenem. Ugotavljamo, da je za nas slednje primeren Slant brivnik.

R41 mislim da res ni za začetnika, razen če želiš biti vztrajen začetnik. Muhle R89 ali EJ89 pa je kar vseeno. Prednost pri Muhle jaz vidim v nekoliko hrapavi ročki, EJ ima skoraj popolnoma gladko. Hrapavost je prednost, ko imaš na roki milo in začne ročka drseti. Po drugi strani je res, da tidu Muhle ročka za mene osebno ni dovolj hrapava in tudi drsi. Po poravici povedano, niti ne vem, če je glede tega kaj boljša od EJ.

Še glede R89 vs R41:
V vsakem primeru lahko kupiš R89 in samo glavo za R41. Namreč ročki R41 in R89 sta identični. Omenjam samo zato, ker z eno ročko ceneje skozi.

Čopič
bo Muhle Silvertip FIBRE verzija 2.0 dobra izbira. Več ti bodo povedal drugi.

Žiletke: No ja, recimo da tukaj imam že nekaj izkušenj. vedno bolj se slika kristalizira, najboljše so POLSILVER SI. Poizkusi tudi Astro SP. Astra se izkaže kot dobra žiletka, glaven razlog, da sem jih omenil, je pa cena 8,50 EUR/100 kosov :D Derby so zame katastrofa. Zelo tope in zaradi trdih dlak niso zame. Problem, ki se omenja je tudi velika različnost teh žiletk. Celo v istem zavojčku dobiš različno ostrino.

Milo: Če ne bi bil začetnik, bi brez pardona rekel Mitchell's Wool Fat. Ob tem bi te opozoril, da je potrebnega nekaj truda in učenja za nastanek dobre pene. Če to vzameš v zakup, si oglej tale videoprispevek.
Veliko lažje je peno narediti s Cello.
Za trotlziher pa lahko izbereš Proraso kremo, katero stisneš 2 cm na čopič in teraš. Prednost je v doziranju. Mila moraš dovolj naložiti na čopič. Tukaj je potrebnega nekaj občutka. Kremo pa kot rečeno, 2 cm. Krema je lahko katerakoli, ki jo dobiš v naših trgovinah. Proraso vsaj zame ni ravno boljši. To ponovno omenjam, ker je Proraso preko spleta pač dražji.
Če pa si kaj v Italiji, ga dobiš povsod po ceni 2 EUR / 150 ml tubo. Cella posodica pa je v Italiji 3.40 EUR.

Glede olja pa v tej temi preberi @robert-ove prispevke, kjer najdeš odgovor. Obstajata pa še proraso "pre-shave" kremi (zelena in bela), ki v Italiji staneta dobre 3 EUR.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Edwin Jagger ali Mühle (in druge dileme)

Odgovor Napisal/-a miha » 15 Mar 2014, 12:07

Muhle silvertip lahko samo toplo priporocim, tako kot so ga meni drugi :). Mislim da z njim ne bos imel tezav z delanjem pene na kakrsen koli nacin z vsemi mili. MWF milo ... cp Bajkman, samo s tem copicem bos po moje tudi precej lazje naredil peno.
britev.si ruleeees :)

Leiito
Prispevkov:140
Pridružen:15 Mar 2014, 10:15

Re: Edwin Jagger ali Mühle (in druge dileme)

Odgovor Napisal/-a Leiito » 15 Mar 2014, 14:23

Bajkman napisal/-a:Pozdravljen!

Kot vidim še nisi poizkusil DE britja. Morda za začetek vprašanje, kakšne izkušnje si do sedaj imel s kartušami? Kak opis britja, iritacije itd... Koliko imaš trde dlake in koliko imaš občutljivo kožo?
Nekako velja, da večina zase trdi, da ima trde dlake. A izkaže se, da smo redki nesrečniki z resnično trdimi dlakami in resnično občutljivo kožo obenem. Ugotavljamo, da je za nas slednje primeren Slant brivnik.

R41 mislim da res ni za začetnika, razen če želiš biti vztrajen začetnik. Muhle R89 ali EJ89 pa je kar vseeno. Prednost pri Muhle jaz vidim v nekoliko hrapavi ročki, EJ ima skoraj popolnoma gladko. Hrapavost je prednost, ko imaš na roki milo in začne ročka drseti. Po drugi strani je res, da tidu Muhle ročka za mene osebno ni dovolj hrapava in tudi drsi. Po poravici povedano, niti ne vem, če je glede tega kaj boljša od EJ.

Še glede R89 vs R41:
V vsakem primeru lahko kupiš R89 in samo glavo za R41. Namreč ročki R41 in R89 sta identični. Omenjam samo zato, ker z eno ročko ceneje skozi.

Čopič
bo Muhle Silvertip FIBRE verzija 2.0 dobra izbira. Več ti bodo povedal drugi.

Žiletke: No ja, recimo da tukaj imam že nekaj izkušenj. vedno bolj se slika kristalizira, najboljše so POLSILVER SI. Poizkusi tudi Astro SP. Astra se izkaže kot dobra žiletka, glaven razlog, da sem jih omenil, je pa cena 8,50 EUR/100 kosov :D Derby so zame katastrofa. Zelo tope in zaradi trdih dlak niso zame. Problem, ki se omenja je tudi velika različnost teh žiletk. Celo v istem zavojčku dobiš različno ostrino.

Milo: Če ne bi bil začetnik, bi brez pardona rekel Mitchell's Wool Fat. Ob tem bi te opozoril, da je potrebnega nekaj truda in učenja za nastanek dobre pene. Če to vzameš v zakup, si oglej tale videoprispevek.
Veliko lažje je peno narediti s Cello.
Za trotlziher pa lahko izbereš Proraso kremo, katero stisneš 2 cm na čopič in teraš. Prednost je v doziranju. Mila moraš dovolj naložiti na čopič. Tukaj je potrebnega nekaj občutka. Kremo pa kot rečeno, 2 cm. Krema je lahko katerakoli, ki jo dobiš v naših trgovinah. Proraso vsaj zame ni ravno boljši. To ponovno omenjam, ker je Proraso preko spleta pač dražji.
Če pa si kaj v Italiji, ga dobiš povsod po ceni 2 EUR / 150 ml tubo. Cella posodica pa je v Italiji 3.40 EUR.

Glede olja pa v tej temi preberi @robert-ove prispevke, kjer najdeš odgovor. Obstajata pa še proraso "pre-shave" kremi (zelena in bela), ki v Italiji staneta dobre 3 EUR.
Najprej najlepša hvala za izčrpen odgovor. In vprašanja.

Ne, DE britja še nisem poskusil.
Da, tudi sam imam trdo brado. Relativno, vsaj. Dlake niso puhaste kot pri kom drugem, ampak tudi bodeča žica niso.
S kožo imam srečo, ni preveč občutljiva, vendar se s Fusion Power brijem precej agresivno, najprej v smeri, nato proti dlakam in na vratu še pošrek in tam se mi na eni strani po britju zadnje čase pojavlja malo rdečice.

Slučajno sem bral o (domnevnem) problemu (domnevnega) upada testosterona pri moški populaciji in eden od krivcev so (domnevno) parabeni, ki so (domnevno) v penah/gelih v piksnah, tako da sem hotel že za kartušo prešaltat na tradicionalno kremo ali milo.

Btw, tole indijsko kremo hudo hvalijo po tujih forumih in samo par funtov je na amazonu (ki ima, vsaj zdi se, tudi solidno ponudbo žiletk in itak stalno kaj naročam):

http://badgerandblade.com/vb/showthread ... io-Palmyra

http://www.amazon.co.uk/Biotique-NEWRET ... ving+cream

ReR41 vs. 89, zmotil sem se, Rytmo je closed comb = 89 in ne 41, torej prehod ne bi smel biti poseben problem, razen običajnih težav povezanih s tranzicijami.

Btw, gentlemansgazette lepo (z literarnega vidika) opiše začetno razočaranje and DE in postopno pot do brivske nirvane in tudi guidei za čopiče in kreme se zdijo OK:
http://www.gentlemansgazette.com/double ... -guide-de/

Drseča ročka, ja, ampak tisti tradicionalni kovinostrugarski dizajn npr EJ mi je odbijajoč, tiste bolj fensi Muhle so mi pa res lepe ročke. Mogoče so tiste iz lesa manj gladke. Bomo potem menjal, če se bo izkazalo za problem.

Največji misterij se dejansko zdijo žiletke. Še glede tega kaj je zanič skoraj ni konsenza in potem poveš še, da so različne ostrine celo v isti pakli. Je pa res, da so zelo poceni, sploh v primerjavi z Fusion Power kartušami in ni problem testirati in najti optimalno za brado, stil britja etc. Vsekakor bom za začetek poleg Derby in Persona testiral Astro SP in Polsilver.

Ali se karkoli od opreme dobi pri nas? Npr žiletke, pa tudi tisti lonček iz Ikea, ki ga nekje omenjaš in še kako lepo stojalo za ščetko in razor bi prišlo prav. Ogledalo sem našel pa v Muller, cca 10 za lep kos, dvostranski, s povečavo.

Bajkman

Re: Edwin Jagger ali Mühle (in druge dileme)

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 15 Mar 2014, 14:59

Personna žiletke nekateri zelo hvalijo. Če nimaš ekstremno trde dlake, bi lahko bile zate. No, zame žal niso dovolj ostre. Poizkusi vsaj še najostrejše Feather britvice. Na Ebayu se jih dobi dovolj ugodno.

Personna ima več različnih britvic, tako da se splača malce razmisliti ali pa kupiti vse tipe. :D

Surova cena Muhle brivnika bi bila najugodnejša pri Gifts&Care, za to trgovino je na forumu na voljo tudi koda za 10 % popusta. Žal proti connaughtshavingu nanese poštnina. Ampak če se svoje stvari združite v tole naročilo, bi se poštnino reduciralo na minimu:
http://britev.si/viewtopic.php?f=12&t=280
;)

EDIT: Koda za 10 % popust pri G&C je: BC10

EDIT2 :D : Glede krem je zelo pohvaljena tudi indijska brivska krema Godrej, ki vsebuje lanolin.

Leiito
Prispevkov:140
Pridružen:15 Mar 2014, 10:15

Re: Edwin Jagger ali Mühle (in druge dileme)

Odgovor Napisal/-a Leiito » 15 Mar 2014, 16:21

Gift&Care so za nekatere izdelke zelo ugodni, z 10% kodo pa sploh in 13.50 niti ni veliko za poštnino. Mühle vzame 9.90.

Je pa z ročko Mühle nižjega srednjega razreda a la Rytmo, s solidnim brushem, vsemi pred/med/post pomadami, sample packi żiletk, lončki, stojali, špeglom etc. investicija cca €200. Ni glih za proletariat, šparat pri britju.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Edwin Jagger ali Mühle (in druge dileme)

Odgovor Napisal/-a miha » 15 Mar 2014, 17:05

:d :d, to pa mesas sparovno varianto pa uzivastvo, oz hobi ali zbirateljsko varijanto, cenovno gledano sta si tocno nasproti :D
britev.si ruleeees :)

Leiito
Prispevkov:140
Pridružen:15 Mar 2014, 10:15

Re: Edwin Jagger ali Mühle (in druge dileme)

Odgovor Napisal/-a Leiito » 15 Mar 2014, 20:07

Itak. Koža je naš največji organ, tu se ne špara. Ker se cenim.

Thx za info in kodo, na koncu je ceneje pri Gift&More kot direkt od Mühle. V bistvu se mi zdi overall, glede na nabor robe in cene najboljša štacuna od vseh, ki sem jih videl.

Skupaj z Amazonom dobim vse, še eksotiko a la Spiek shaving stick, ki baje diši po bavarskih gozdnih vilah.

Samo Polsilver nimajo ne Španci, ne Amazon, ampak s sample packom bo dovolj testiranja, če bojo vse zanič, bomo pa trejdal; 3 Derby za 1 Polsilver.

Klina mi je v bistvu edina znana neznanka. Razumem, da na začetku nimaš najboljše tehnike, koža se še ni navadila, uho izostrilo za zvok rezanja dlak, jazbec rabi 3 mesece, da začne delat na polnih obratih...za številne se zdijo prva DE britja nekako antiklimaktična. OK, I can live with that, ampak kako bom vedel, da je problem klina? Če pod vsemi koti še bedno cuka še nekako, če bo pa britje načelno neboleče, ampak ne ravno DGS in koža vsa rdeča, kako veš, da je problem klina in ne tvoja tehnika ali privajanje kože?

Bajkman

Re: Edwin Jagger ali Mühle (in druge dileme)

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 15 Mar 2014, 20:14

Wait wait wait!!! Tole je Polsilver pri Špancih pa -10%:
http://www.giftsandcare.com/en/razor-bl ... ilver.html

BTW, si v mojem prvem odgovoru poklikal vse povezave, katere sem ti navedel?

Izračunaj si še ceno s Connaughtshaving, poštnina pa je tam 1.80 funta
Zadnjič spremenil Bajkman, dne 15 Mar 2014, 20:23, skupaj popravljeno 2 krat.

Odgovori