Feather Stainless Steel Razor ASD2

Brivniki/britvice od a do ž...
Odgovori
Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02
Re: Feather Stainless Steel Razor ASD2

Odgovor Napisal/-a simon » 17 Mar 2014, 20:23

Slika
Feather Stainless Steel Razor AS-D2 je prispel.Tukaj se še enkrat zahvaljujem članu našega foruma chromu ,ki mi ga je posodil v testiranje. :roll: Rad bi dodal, da je tudi ročaj na tem brivniku razred zase, če ga primerjam z ostalimi-Ikon,Titan,Weber!Feather deluje drugače in ga zato nekateri priporočajo kot edini brivnik v uporabi.Čas bo pač pokazal svoje , obdržal bom tisto kar mi leži ,ostalo pa bo šlo v prodajo.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Feather Stainless Steel Razor ASD2

Odgovor Napisal/-a miha » 17 Mar 2014, 21:06

.. o si ga dobil,.. cestitam,.. upam da bos zadovoljen z njim ..

kakor vidim iz te slike po moje drzi kot zalepljen :) .. jaz ima men copic s struzenim rocajem iz aluminija in je tudi podoben relief,.. drzi pa ce je moker ali suh ni variante da ti zdrsne..
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Feather Stainless Steel Razor ASD2

Odgovor Napisal/-a olly » 19 Feb 2015, 15:20

Sem moral kar pobrskat, da sem našel tole zaprašeno temo!

Simonu bi se rad javno zahvalil, ker mi je ob preprostem vprašanju, kakšni so vtisi ob britju s tem brivnikom, svojega Featherja AS-D2 kar posodil.

Prispel je že včeraj in nameraval sem se že včeraj obriti z njim, vendar mi ni uspelo in sem to opravil danes, pred nekaj minutami.

Prebral sem vaše komentarje, sploh tiste, ki sta jih spisala @Mach3 in @miha in moram reči, da se z njima niti malo ne strinjam. Sploh @Mach3 bi izgubil stavo, ker vse polaga na firmo.

Jaz bi visoko ceno pripisal dejstvu, da je proizvodni postopek kompliciran in drag. Mislim, da Japonci ta brivnik delajo s postopkom 'metal injection molding', z vbrizgavanjem v kalup s končnim sintranjem. Lepo je tule prikazano, kaj to je --> KLIK. Postopek je zahteven in zanj so potrebna skrajno natančna in draga orodja. Je pa res, da tako kvaliteten izdelek potem ostane za celo življenje, pa še sin bi ga brez problema podedoval in ga dolgo uporabljal.

Brivnik je narejen špartansko, inženirsko, ko ga držiš v rokah, se ti zdi, kot da držiš v rokah rezervni del motorja vojaškega lovca.

Glede na to, da je narejen v celoti iz nerjavečega jekla, je presenetljivo lahek. Tehtnica pokaže 90.91 g, samo ročaj tehta 60.70 g. Za primerjavo - Mühle R41 s standardnim ročajem tehta 67.01 g.

Britja sem se lotil s pomočjo Green Mountain mila in čisto nove Feather britvice, kocine so bile stare že 6 dni, zato sem pričakoval težavno britje.

Toda daleč od tega! V prvem WTG prehodu je brivnik pobral večino dlak. Še XTG in ATG in delo je bilo opravljeno. Z lahkoto. S perfektnim rezultatom. Z dobrim občutkom na koži. Brez poškodb.

Definitivno se moram strinjati s tem, da je Simon s svojim jedrnatim komentarjem mojstrsko zadel žebljico na glavico: "Feather Stainless Steel Razor AS-D2 odstrani največ in minimalno poškoduje kožo." To o tem brivniku pove vse!

Brivnik je UČINKOVIT. S tem ga najlepše opišem. Je brezkompromisen, dlak se loti mimogrede, kože ne poškoduje.

Z njim se ne obriješ nič bolje, kot z Mühlejem, Merkurjem, Phoenixom, ali čim drugim. BBS je BBS, razlika je le v tem, da z AS-D2 brivnikom prideš do tega rezultata z lahkoto, hitro, brez razdražene kože in daljše dlake mu ne predstavljajo problemov.

Jaz bi ga definitivno kupil zato, da se z njim brijem vsakodnevno, če bi bila potreba po tem. Ker ni potrebe po tako pogostem britju, bom zadovoljen z britjem na dva dni. Zakaj tako pogosto? Ker je do kože res prijazen. Njegova natančna izdelava in Featherjeva ostra britvica sta narejena tako, da svoje delo opravljata natančno in brezhibno. Britvica je zelo izpostavljena, celo še bolj, kot v R41, pa ni strahu, da bi se porezal celo s tako ostro britvico, kot je Feather.

Menim, da tale brivnik ni domena prestiža, temveč preprosto potreba, da ga ima vsakdo, ki si želi kvalitetnega britja, ki je prijazno do kože. Res je, njegova cena je previsoka, toda če smo sposobni stran zmetati kupe denarja za zbirko brivnikov, smo sposobni tudi našparat toliko, da si ga kupimo sčasoma, če že takoj ne, ali pa razprodat zbirko in na polico postavit samo AS-D2.

Če sem do trenutka, ko sem prijel AS-D2 v roke, mislil, da je Mühle umetniški izdelek, mislim zdaj čisto drugače - ves tisti blišč kromanega Mühleja zbledi, ko ga primerjaš z matiranim AS-D2. Mühle deluje celo kot navadna igračka proti njemu, občutek imaš, kot da se Mühle celo pretirano blešči, na račun bleska pa mu manjka natančna izdelava glave, če bi se želel primerjati s Featherjem.

Jaz sem že odločen, da ga nabavim. Ker pa imam priložnost, da ga še bolj temeljito stestiram, ga bom testiral v razmikih - bril bom 1 dan stare dlake, pa 2 dni, 3 dni, za daljše pa itak že vem, kako jih pobira.

Skratka, AS-D2 je, če mene vprašate, brivnik, ki ga preprosto moraš imeti.

Simon in @chrom vesta, kaj govorita, le težko je opisat kvaliteto tega brivnika. Obrit se je treba z njim, to odgovori na vsa vprašanja in razblini vse dvome. Prepričan sem, da bi se z njim znal kvalitetno obriti celo @Primorec, za katerega vem, da ima blazno težavno brado in občutljivo kožo.

mango
Prispevkov:139
Pridružen:02 Sep 2014, 01:01

Re: Feather Stainless Steel Razor ASD2

Odgovor Napisal/-a mango » 19 Feb 2015, 22:06

Jaz imam podobno razmišljanje glede sončnih očal. Res je, da lahko na štantu kupim kopijo ray bank za 10€ in ne bom videl razlike med originalom in kopijo. Edina razlika, ki sem jo opazil je ta, da se original lepše in brez škripanja zapre, pa še to bi lahko našel kopijo, ki bi počela brezhibno. Kljub temu sem dal tistih 120€ in si kupil original, razlogi pa so sledeči: oči imamo samo ene in rajši dam več denarja in jih nosim brez skrbi, da si bi z njimi samo poslabšal vid. Tudi odnos do očal imam veliko lepši, jih čuvam, čistim, pazim da ne zdrajsam šipc in po petih letih so iste kot so zapustile trgovino.
Pa se vsake toliko časa najde kdo, ki mi teži zakaj sem dal toliko dnarja za to, pa eno pa drugo, pa itak majo vsa očala UV filtre... Imam pač svoje razloge in prepričanja in če sem jaz z njimi zadovoljen je moj cilj dosežen.

PS: Pa da ne bo pomote. Sam ne podpiram dizajnerskih znamk, saj imam mnenje, da niso vredni toliko večje cene, prav tako nimam najnovejšega iphona, temveč 4 leta starega windows phona in ga nameravam imeti dokler bo delal, saj ga uporabljam le za klicanje, sms in čekiranje mailov in mi tako najnovejša tehnologija ne pomeni nič pri tako osnovnih funkcijah. Imam takšno "politiko", da tiste stvari ki jih bom pogosto uporabljal in bodo že manjše pomanjkljivosti zelo opazne in bodo oteževale uporabo, kupim kvalitetne, tiste stvari ki pa jih ne uporabljam vsak dan, pa ne rabijo bit top of the top. (Tudi privatnik si brez najmanjše slabe vesti kupi dobro Hiltico, DeWaltico, Makito ipd., saj si bo z njimi služil kruh, meni pa se je enostavno ne splača kupit, saj bo za manjša opravila dovolj dobra tudi cenejša in me nebo ovirala malenkost slabša baterija ali moč motorčka). Tudi brivnik se mi zdi zelo predrag in ga sam nebi nikoli kupil, saj sem z obstoječim zadovoljen in bi prej kot ta brivnik kupil britev. Pa ne zaradi drugega, vendar sem takšen tip, ki majhne spremembe zelo težko opazi, britve si pa že dlje časa želim in je to čisto drug svet kot DE. Če pa vam ustreza ta feather in je je bil vaš cilj z nakupom dosežen, vam privoščim in želim obilo užitkov ob uporabi.
Zadnjič spremenil mango, dne 19 Feb 2015, 23:19, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Feather Stainless Steel Razor ASD2

Odgovor Napisal/-a brico » 19 Feb 2015, 22:26

Jaz sem tudi pristaš angleškega pregovora: "Nismo dovolj bogati da bi kupovali poceni stvari". Ker sem bolj domač na Ebayu, kjer so cene zelo različne, bi prosil za dodatno povezavo. Ali ni razlike v ceni?...Hvala
...is a good man without a good knife really a good man ?

Bajkman

Re: Feather Stainless Steel Razor ASD2

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 20 Feb 2015, 00:15

Glede na to, kako je @olly picajzlast in kako natančno stvari pregleda (Phoenix), mi je jasno, da je ta brivnik res doteran.

Hvala za prispevek. Slej ko prej ga bom tudi sam imel - ja, zaradi prispevka. ;)

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Feather Stainless Steel Razor ASD2

Odgovor Napisal/-a Puskin » 20 Feb 2015, 08:08

Se strinjam z Bajkmanom! ;)
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Feather Stainless Steel Razor ASD2

Odgovor Napisal/-a olly » 20 Feb 2015, 08:13

Heh, še malo, pa lahko forum iz 'Britev' preimenujemo v 'Feather AS-D2 Owners Club' :mrgreen:

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Feather Stainless Steel Razor ASD2

Odgovor Napisal/-a miha » 20 Feb 2015, 08:58

olly napisal/-a: Prebral sem vaše komentarje, sploh tiste, ki sta jih spisala @Mach3 in @miha in moram reči, da se z njima niti malo ne strinjam. Sploh @Mach3 bi izgubil stavo, ker vse polaga na firmo.
To pa ne vem ce sva se prav razumela, ali sem pa jaz kaj narobe napisal, jaz namrec featherja se nisem imel v rokah, kolikor sem dobil info je bilo da je zelo blag, da bi pa eksperimentiral za toliko denarja in pol videl da mi ne ustreza mi pa ni bilo... Mogoce kdaj v prihodnosti :)

olly napisal/-a:Heh, še malo, pa lahko forum iz 'Britev' preimenujemo v 'Feather AS-D2 Owners Club' :mrgreen:
Olly now you're just being silly :twisted:
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Feather Stainless Steel Razor ASD2

Odgovor Napisal/-a brico » 20 Feb 2015, 09:05

šeenkrat sprašujem...kje kupujete nove, "drage" brivnike...specijalizirane trgovine ali Ebay?...a se cene razlikujejo od do?...
...is a good man without a good knife really a good man ?

Odgovori