Agresivnost

Brivniki/britvice od a do ž...
Odgovori
Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ
Agresivnost

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 25 Feb 2014, 16:04

Torej bral sem temo na B&B o agresivnosti (http://badgerandblade.com/vb/showthread ... ve-VS-Mild)
Zanima me, kakšno je vaše mnenje?
Tudi jaz sem mnenja, da ni važno kateri brivnik je, dokler omogoča okoli 30° stik roba britvice glede na kožo in dokler trdno in ravno drži britvico na svojem mestu. Pri vsakem bi se moral doseči isti rezultat z enako tehniko.
OK, razlika je morda le pri slantu, ki drži brivico pod kotom. Ampak teoretično bi moral doseči enak rezultat tako z Tech glavo kot R41.

Bajkman

Re: Agresivnost

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 25 Feb 2014, 16:29

Jaz tudi mislim, da če je britvica pod kotom 30 stopinj, se vedno dotika kože in je vedno enak pritisk, bi moral z isto britvico doseči enak rezultat.
Edini dve razliki, ki ju jaz vidim, je, da je pri nežnejšem brivniku potrebno bolj paziti na kot. Pri agresivnejšem pa pač na pritisk.
Druga razlika pa je doseg šiletke na neravninah. Tam seveda britvica agresivnejšega brivnika lažje doseže površino.

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Agresivnost

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 25 Feb 2014, 21:27

Se strinjam. Zato sem pri plastičnem Wilkinsonu težko dosegel gladkost, ker moraš brivnik držati pod točnim kotom, da rezilo sploh reže. Potem pa verjetno podzavestno bolj pritisneš, hkrati pa še zadaneš kot in iritacija je tu. Zato se sprašujem, če ni za pazljivega človeka z občutkom boljši agresiven brivnik?

Bajkman

Re: Agresivnost

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 25 Feb 2014, 21:48

Plastični Wilkinson pa žiletke sploh nima ukrivljene, tako da bi moral držati precej vertikalneje na kožo. S tem pa je težje kontrolirati pritisk. Oz, odpade tisto pravilo, da teža glave brivnika naredi svoje.
In ja, za pazljivega človeka z občutkom ter dobrimi motoričnimi sposobnostmi, mislim da bo boljši čim agresivnejši brivnik. :)

Uporabniški avatar
Slice
Prispevkov:170
Pridružen:26 Sep 2013, 11:03
Kraj:Zagreb, Hrvaška

Re: Agresivnost

Odgovor Napisal/-a Slice » 25 Feb 2014, 22:47

Svaki brijač ima svoje "specifikacije." To znači da se brijači, između ostaloga, razlikuju po izloženosti žileta i češlju koji uvelike određuje koliko će brijač biti efikasan. Kod primjerice Techa je žilet prilično izložen, ali Tech ima i češalj koji sprečava da ta izloženost dođe do izražaja, što ga čini vrlo blagim brijačem. Kod brijača R41 je to drugačije!

Odgovori