Slant : open comb

Brivniki/britvice od a do ž...
Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07
Slant : open comb

Odgovor Napisal/-a denis » 25 Feb 2014, 13:06

Ker tako zelo hvalite oba, me pa zanima primerjava med slanti in open combi.

S katerim se da lažje, hitreje in/ali boljše obriti?

Je kdo, ki mu pa en in/ali drug sploh ni ugajal ali ste vsi zadovoljni z njimi?

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Slant : open comb

Odgovor Napisal/-a Primorec » 25 Feb 2014, 13:38

Kupil in probal Pearl open comb. Znatno preagresiven zame, ga prodajam..ATG praktično nisem upal iti, sem že po dveh WTG 'puščal hidravliko' in to kar iz precej točk. Enostavno sem preveč navajen na lahki feather popular, da bi se s Pearl v redu obril..Pearl ne odpušča napak. Možno da ga bom še kdaj probal z bolj topimi žiletkami kot so bolzano, ampak zadeva ni zame..
Slant pa si želim sprobat, verjetno bo boljši kot open comb..

Bajkman

Re: Slant : open comb

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 25 Feb 2014, 14:16

@denis, mislim da je na tem forumu precej malo uporabnikov, ki imajo izkušnje z obema brivnikoma. Mislim da je elita šteje dva ali maksimalno tri uporabnike. Morda bo elita povedala kaj več.
No, če lahko jaz predstavim svoje mnenje, poizkusi slant. Moral bi biti boljši, če imaš občutljivo kožo in trde dlake.
Če ne zaradi drugega, pa kupi slant, ker je redek. Open comb boš veliko lažje dobil/sposodil

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Slant : open comb

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 25 Feb 2014, 14:16

Zanimiva tema. Jaz bi rekel, da se da s slantom hitreje in lažje obriti, s katerim pa bližje/bolje pa je vprašanje. Pri slantu tudi ni težav s kakšnim zatikanjem, kot sem jih imel jaz pri navadnem ravnem brivniku.

Vsekakor bom enkrat v prihodnosti preizkusil tudi OC brivnik. (Očitno sem že okužen z zbiranjem brivnikov :) )

Bajkman

Re: Slant : open comb

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 25 Feb 2014, 14:26

Predvsem pa obstajajo tudi nastavljivi brivniki, kot je Merkur Progress. V trenutku ga spremeniš v Open Comb. Bolje kot dva, imeti nekaj, da je vse v enem. :D Slant je pa res posebnost.

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Slant : open comb

Odgovor Napisal/-a Primorec » 25 Feb 2014, 14:44

Škoda da ne delajo kombiniranih, če se prav spomnim obstajajo navadni + open comb na drugi strani. Da bi bil na eni strani slant na drugi pa navaden pa še nisem zasledil..
@bajkman: da bi progressa spremenil v open comb? Si se zatipkal ali kaj?

Bajkman

Re: Slant : open comb

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 25 Feb 2014, 14:53

:D :D :D

Želel sem povedati po agresivnosti, kot open comb. Pa v glavi sem imel Futur in ne Progress. Malo me koncentracija zajeb...

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Slant : open comb

Odgovor Napisal/-a miha » 25 Feb 2014, 23:42

evo elita bo spregovorila: slant je boljsi

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

.. mi pa lahko nekdo da zdaj gor eno slikico od open comp-a da bom saj priblizno razlocil od slanta (ok to vem da ima postrani ziletko :D)

.. danes sem ocitno saljivo razpolozen: ... sem enkrat bral eno foro, sicer za britve ampak saj isto velja tudi za DE.... ko se odlocas dabos zacel s tem in najdes dobro ponudbo, (sploh ce mislis da bos s tem prisparal) potem napisi na listek koliko si dal in koliko se mislis dati za ostale stvari,... potem pa spravi ta listek in ga npr cez 1 leto vzami s predala in poglej ... potem pa predvidevam da moras ze faktorje racunati, ce imas sreco samo 2 mestne :D :D
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: Slant : open comb

Odgovor Napisal/-a TMB » 26 Feb 2014, 00:00

Open comb:
Slika

Drugače pa niso vsi open comb brivniki bolj agresivni kot navadni. Recimo stari Gillette so precej blagi in bistvo "zobov" je, da po prehodu na koži ostane še malo pene in je obraz stalno zaščiten. Govora je bilo o Pearl in oni imajo tudi navadne glave izredno agresivne, tako da so open comb pač isto agresivni. Še vedno bolj vpliva na agresivnost koliko rezila je izpostavljenega in pod kakšnim kotom je vpeta žiletka. Open comb vs navadna glava manj vpliva.

Drugače pa kar se tiče učinkovitosti med slantom ali open comb so meni slanti bolj učinkoviti - včasih se mi naslednji dan celo ni potrebno briti. Mi je pa od vseh brivnikov, ki jih imam, še vedno najbolj všeč Cobra Classic.
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Slant : open comb

Odgovor Napisal/-a miha » 26 Feb 2014, 00:10

.. ok ce postavim popolnoma neumno vrpasanje (nisem jaz kriv ce ni nikjer na forumu osnov o DE razlozenih :twisted: )

imamo open comb (a definicija je da je ciletka cela izpostavljena?), pol imamo slant (def. .. ziletka je psotrani), pol imamo butterfly? (ki se odpira na 2 strani) ... to je vse skupaj misljeno kot vprasanje ne kot trditev,.. o DE nimam pojma ;)
britev.si ruleeees :)

Odgovori