Slant

Brivniki/britvice od a do ž...
Odgovori
Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19
Re: Slant

Odgovor Napisal/-a Primorec » 04 Dec 2014, 19:02

Jaz imam 2 in 4. Nobenega lufta, kakorkoli obrnem...Zdi se mi da je to le številka orodja v kovnici...Da vejo sortirat če se orodje pokvari..

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Slant

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 05 Dec 2014, 08:42

Bajkman napisal/-a:Potrjujem, da ima tudi 37C številki 1 in 4.

A jaz ne opazim razlike, če sta številki na isti ali nasprotni strani. Na nobeni ni lufta.
To torej potrjuje, da je kvaliteta Merkurjev bolj tako-tako.
Tudi pri mojem je malce lufta, ampak precej manj kot na zgornji fotki. Očitno nimajo kaj dosti kontrole kakovosti in dobiš kar pač dobiš.
Na žalost pas so eni redkih, ki proizvajajo tako slanta kot nastavljivega, in smo praktično obsojeni na Merkur.

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Slant

Odgovor Napisal/-a Puskin » 05 Dec 2014, 17:35

Ta kvaliteta jih bo stala moje pripadnosti...ob priliki kvalitetnejši slant (ne preko naročila, ampak vidim,pregledam,kupim). :!:
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Slant

Odgovor Napisal/-a miha » 05 Dec 2014, 18:12

Ceprav tu se pa nebi strinjal, sem imel sanso dobiti ta nov ikon slant za manj ko 100 euro pa se na koncu nisem odlocil zanj, se dosti boljse obrijem s 37c,(feather ziletke)...
britev.si ruleeees :)

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Slant

Odgovor Napisal/-a Puskin » 05 Dec 2014, 20:11

Mene tako velika odstopanja motijo. Nisem niti preprican,da je klingica pod tapravim kotom.
Kaj ikonovega slanta si prej probal?
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Slant

Odgovor Napisal/-a miha » 05 Dec 2014, 20:15

Ta luft ki ga imas po moje ni ok. Ikon je na veliko visjem nivoju izdelave..
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Slant

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 05 Dec 2014, 21:31

Mislim da je ta brivnik zaradi takšnega odstopanja pač izdelek z napako in bi lahko uveljavljal reklamacijo.

Kar pa se tiče Merkur brivnikov na splošno, se mi zdi kritika malo pretirana. Res ni izdelan do perfektnosti, ni doteran, a Slant narediti natančno je verjetno težje kot običajen brivnik. Ne vemo, kako zgleda Merkur 34C HD, saj mislim da ni nihče med nami rekel, da ga ima. Še enkrat sem si 37C dobro ogledal in ni nekih večjih težav, ima pa lepo zunanjost. Mach3 je govoril čez opilke na navoju, a to je že konkretna notranjost.

Mühle R89 ali EJ DE89 veljata za "Piece of art". A sem oba očistil in dal skupaj ter pogledal. Po kvaliteti ni zaznati odstopanja.
Je pa samo še vprašanje dizajna. Eden je bolj industrijski, drugi bolj baročen. Od tukaj dalje je samo še stvar okusa.

Slika

Slika

Slika

Malo sem zašel s teme, ampak... :D

Je pa Mühle R89 v treh delih, medtem ko so 34C, 37C, 39C v dveh. A imamo še 33C tudi v treh delih:
Slika

Za mene imajo Merkurji prednost hrapave ročke, posebej na spodnjem delu. Pri Mühle R89 priznam, da me malo moti gladkost ročke, pri EJ pa je celo še bolj gladka. In ko je brivnik od drseče pene, zna v roki precej drseti. Vem, splahovanje reši problem.

EDIT: Še glede cene: Precej k temu pripomorejo marže trgovcev, za katere vemo, da so minimalno 100 %.

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Slant

Odgovor Napisal/-a Puskin » 06 Dec 2014, 06:14

Bajkman ne bodi užaljen...saj ne kritiziram tebe! ;)
Pač, strog sem do sebe in do drugih...v tem življenju sem dobil žal samo one way ticket in za svoj denar želim max.
Britje, zame danes ni več vsakodnevna obveza, temveč zen ritual...jaz, Merkur 39c, muzika v ozadju, dober scotch.
Merkur 39c odlično opravlja svoje delo,a mene pač moti finiš. ;)
Nothing less...than BBS

Bajkman

Re: Slant

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 06 Dec 2014, 13:30

Brez skrbi, lahko verjameš, da nisem užaljen. ;) Merkurja nisem jaz izdelal, jih ne prodajam, tako da... :D

Lahko pa rečem, da smo te brivnike morda preveč popljuvali. Jaz imam tudi druge brivnike, a najraje vzamem Gillette Slim Adjustable ali Merkur 37C Slant.


Spraševal si tudi po Ikon Slantu, katerega sem imel več kot 10 mesecev sposojenega od @simon-a. Kako drag je, verjetno ni potrebno razlagati. A za isto ceno bi še vedno izbral Merkur 37C. Ikon je iz boljšega materiala, natančneje izdelan, ampak za mene neuporaben.
Britvico ima komplet pokrito, ampak je ne centrira. To bi moral opraviti uporabnik, a ker je britvica pokrita, je kar nerodno opravilo.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Slant

Odgovor Napisal/-a miha » 06 Dec 2014, 14:46

Se strinjam. Bajkmanom.
britev.si ruleeees :)

Odgovori