Slant

Brivniki/britvice od a do ž...
Odgovori
Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ
Slant

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 20 Jan 2014, 15:29

Torej zanima me, kakšne imate kaj izkušnje s slanti in kateri obstajajo. Če sem prav naštudiral, jih je pravzaprav precej malo, samo Merkur 37C in 39C ter IKON?
Namreč glede na pričevanja po forumih imam občutek, da bi bil idealen zame, morda se bom v kratkem odločil za nabavo.

Bajkman

Re: Slant

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 20 Jan 2014, 15:48

Odgovora žal nimam. Upam, da ne zameriš, če te vprašam, zakaj sklepaš da ti slant odgovarja?

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Slant

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 20 Jan 2014, 16:13

Na B&B in tudi drugje ga izredno hvalijo prav za "bakrene" kocine in občutljivo kožo. Ker jaz imam občutek, da se urežem ravno takrat, ko se mi britvica zatakne v snop kocin. Britvica v slantu gre pod kotom in se takemu zatikanju izogneš. Vsaj tak občutek sem dobil, ko sem preizkušal Gillett Slide tehniko.
Slant brivnik po mojem to tehniko samo še olajša in izboljša.
So pa kar dragi, Merkur 39C pride s poštnino ~48€..

Bajkman

Re: Slant

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 20 Jan 2014, 16:17

Bemtiš, sedaj si mi dal misliti. :D

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: Slant

Odgovor Napisal/-a TMB » 20 Jan 2014, 17:36

V trenutni izdelavi so res samo 37c, 39c in iKon slant. Kmalu bo tudi Italian Barber ven dal svojo verzijo. Drugače pa je veliko več možnosti, če greš na eBay in najdeš kakšne vintage slante.

Kar meni ni všeč pri 37c in 39c je to, da je brivnik samo iz veh kosov in ne moreš menjati ročajev med seboj. Včasih paše, da na brivniku ročaj zamnjaš in rahlo spremeniš lastnost brivnika.
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: Slant

Odgovor Napisal/-a simon » 20 Jan 2014, 21:19

Vsak slant ki bo prišel na trg bo v mojem ožjem izboru za naslednji nakup.Recimo Ikon in H1 sta po rezultatih v samem vrhu moje izbire,imata pa slabo lastnost in to je teža ,ter ne nudita občutka kot na primer Ikon standard.Žal še vedno čakam, da nekdo združi vse te lastnosti v en sam D.E. brivnik.Upanje umre zadnje. 8-)

Fasan

Re: Slant

Odgovor Napisal/-a Fasan » 16 Feb 2014, 07:34

Slantov je več vrst, ne samo 2.
Zadnjič spremenil Fasan, dne 18 Maj 2014, 14:19, skupaj popravljeno 1 krat.

chrom
Prispevkov:405
Pridružen:03 Okt 2013, 19:47

Re: Slant

Odgovor Napisal/-a chrom » 16 Feb 2014, 09:43

Slanti so gotovo najboljši brivniki, pač sistem britja je drugačen, boljši.

Od novih se dobi trenutno samo zgoraj omenjene tri, pri čemer je seveda iKon slant daleč najboljši - a tudi najdražji, saj je iz nerjavečega jekla.

Kdor ima trde, močne dlake in občutljivo kožo - ta za odlično britje IMO nima neke druge izbire kot slant.

Bajkman

Re: Slant

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 16 Feb 2014, 14:30

chrom napisal/-a:Slanti so gotovo najboljši brivniki, pač sistem britja je drugačen, boljši.

Kdor ima trde, močne dlake in občutljivo kožo - ta za odlično britje IMO nima neke druge izbire kot slant.
Hm, izgleda, da si moram tudi sam priskrbeti še slant.

Uporabniški avatar
Slice
Prispevkov:170
Pridružen:26 Sep 2013, 11:03
Kraj:Zagreb, Hrvaška

Re: Slant

Odgovor Napisal/-a Slice » 16 Feb 2014, 14:34

Meni je Slant najugodniji brijač koji sam do sada upotrebljavao. No, R41 (2013) mi je nekako draži i u dva prolaza će napraviti ono za što su Slantu potrebna tri + popravci (touch up).

Odgovori