Slant

Brivniki/britvice od a do ž...
Odgovori
Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ
Re: Slant

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 18 Feb 2014, 14:54

Mach3 napisal/-a:Dejansko sem naročil prav 37C, in to predvsem zaradi nižje cene.
Lahko ti pa kmalu napišem izkušnjo, po mojem bi moral biti pri meni v roku 1-2dni. Si moram pustit ornk brado. :twisted:
Baje je danes prispel paketek. Brada stara 3 dni. Odlično. 8-)

Bajkman

Re: Slant

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 18 Feb 2014, 15:02

Si lahko že danes obetamo tvojega poročila?

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Slant

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 18 Feb 2014, 15:35

Se bom potrudil.

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Slant

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 19 Feb 2014, 08:46

Evo, zvečer prvič britje z Merkur 37C. Lohk samo rečem to je to. :)
Obnaša se točno tako, kot sem domneval - ko grem po vratu ATG ni več zatikanja ampak lepo poreže, posledično ni ureznin. In pa BBS, ki drži praktično še zdajle.
Uporabil sem Feather (tretjič), ki me je v RiMei poklala v prvih dveh poskusih. Tukaj pa sem pridelal samo 3 manjše ureznine, ko sem že drugič delal ATG po vratu.
Okoli ust in na bradi, kjer sem ponavadi ostal hrapav in tudi porezan pa niti pikice, samo gladka koža.

Skratka Bajkman, če misliš kaj novega nabavljati, ne razmišljaj in vzami slanta 8-)
Priporočal bi ga tudi začetniku s trdimi kocinami, ni nič strašnega. Sicer gap zgleda strašen, ampak exposure je pa zelo mali, posledično se mi zdi zelo odpustljiv za napake. Ampak zvita britvica pod kotom zgleda dela svoje, je bolj toga hkrati pa se ne zatika ob bakrene ščetine.

Bajkman

Re: Slant

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 19 Feb 2014, 09:04

Ni kaj dodat, odlično si preštudiral... Sem se že na začetku zanimal za brivnik za trde dlake in občutljivo kožo, pa ne vem kako da nisem prišel do slanta. :oops:


Hvala za mnenje, prepričal pa si me. Verjetno bom sledil tvojemu nakupu.

LP

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Slant

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 19 Feb 2014, 09:22

Samo da ne bom pol kriv, če ti ne bo ustrezal :D
Aja, če imaš kolikor toliko velike roke oziroma preferiraš daljši ročaj, raje vzemi 39C.
37C ima ročaj 1cm krajši od RiMei. Sicer meni je tudi tak ročaj OK, vprašanje pa je, če ne bi bil daljši še boljši. Je pa 39C kar nekaj dražji.

Sicer je lepo narejen, zmotili so me le mali ostanki medenine na navoju, ki sem jih moral spucati s ščetko, sedaj šraufanje poteka gladko (na začetku ni!).
Za tako ceno si po mojem tega ne bi smeli privoščiti. Glede na to, da končna obdelava RiMei za 3€ ni kaj dosti slabša, spet trdim, da Merkur/Muhle itd cene navijajo v nebo.
Aja, pa pri vstavljanju žiletke je treba malce gledati poravnavo, preden zategneš, da jo enako gleda na obeh straneh ven.

Bajkman

Re: Slant

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 19 Feb 2014, 09:35

Seveda navijejo ceno, ampak boli me briga! Če mi bo ustrezalo na dolgi rok, se ne sekiram! Za navoj se tudi ne bom.
Če mi ne bo ustrezalo, se bom pa tudi sprijaznil in prodal dalje ( z nekaj izgube). Konec koncev se bodo vsi stroški povrnili na račun dragih kartuš.

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Slant

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 19 Feb 2014, 09:36

Se strinjam :)
Dokler daje tak rezultat, je super. Problem je, ker moram zdaj spet skozi celoten sample pack žiletk :lol:

Bajkman

Re: Slant

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 19 Feb 2014, 09:47

Jaz to pospešim tako, da si vsako polovico frisa obrijem z drugo žiletko. Da vidim, kaj mi ustreza. Saj potem na zavojček napišem, 1x (1-kratno uporabljena). To naredim pri tistih, katerih nimam veliko.

Meni tudi polovično britje daje dovolj informacij, daje pa tudi direktno primerjavo med dvema britvicama, kar je dobrodošla informacija. Saj veš, če se z eno in čez par dni z drugo, se vedno sprašujem, če ni še kak drug faktor vplival (priprava..).

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Slant

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 21 Feb 2014, 23:12

Hm očitno potrebuje 37C ostrejše britvice. Sem dal notri Derby, ki mi je v drugih brivnikih super, tukaj pa se ni tako obnesla. Slabše je rezalo kot Feather in sem za isti učinek potreboval 1 prehod več.

Odgovori