Slant

Brivniki/britvice od a do ž...
Odgovori
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Re: Slant

Odgovor Napisal/-a miha » 01 Jun 2014, 00:21

a razlika med 37 in 39c je samo v dolzini rocaja ali kako?
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Slant

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 01 Jun 2014, 00:29

Res je.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Slant

Odgovor Napisal/-a miha » 01 Jun 2014, 00:34

hvala :) .
britev.si ruleeees :)

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Slant

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 03 Jun 2014, 10:44

Če še niste videli - review od Razorock aluminijastega slanta:
http://www.youtube.com/watch?v=_Ogb8Q1INUs

Hvalijo ga na polno. Prva serija je itak razprodana. Če bo ugodna cena, me bo še zamikal... :)

kemik
Prispevkov:25
Pridružen:07 Apr 2014, 01:49

Re: Slant

Odgovor Napisal/-a kemik » 05 Jun 2014, 16:06

Bajkman napisal/-a:Se je tudi s kartušami bril samo WTG? Tudi jaz imam izposojenega Ikon Slanta in je tudi meni odločno pretežek, sploh glava.

BTW, če ima res tolikšne probleme s kožo bi morda bil eden od starih nastavljivih Gillette brivnikov po letu 1960 še najboljša izbira. ;)
Sva se dobila z kolegom im malo predebatirala.

Z kartušami se v glavnem ni bril ATG, skoraj izključno WTG. Po drugem britju z Cello in dvema prehodoma, se je naslednji dan že malo poznalo rdeče po koži. Skratka, zelo občutljiv prijatelj (vsaj njegova koža). Pri prvem britju mislim, da je dosti pomagala krema za zaščito kože, ki jo ima Proraso. Njega sem bril z belim, jaz sem zadnjič uporabil zelenega (krema za zaščito kože + milo za britje, oboje zeleno) in se pozna, če se prej z kremo namažeš.

Skratka zadovoljen je z belim Prorasom, bomo videli, kaj bo ob pogostejših uporabah. Večinoma se bo še vedno strigel z mašinoc, občasno obril.

kemik
Prispevkov:25
Pridružen:07 Apr 2014, 01:49

Re: Slant

Odgovor Napisal/-a kemik » 05 Jun 2014, 16:07

Primorec napisal/-a:Jaz mu bi svetoval feather popular. Za 12 eur res dober TTO brivnik, zelo prijazen do kože in lahek. Za začetnika no brainer kar se tiče uporabe..Imam slanta, slima, black beauty, jagger 89 in pearl OC..In kaj v 99% primerov primem v roke? feather popular..Če se mi bo polomil ga grem takoj naročit novega..Toliko je meni vreden (boljši od mojih prej omenjenih)..Sicer pa YMMV..
Hvala za nasvet, tega bo tudi nabavil (feather popular-ja).

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Slant

Odgovor Napisal/-a Primorec » 05 Jun 2014, 16:55

Zadeva je taka: tudi noga se mora navadit na čevelj, če pretiravaš rata žulj, pa rit na kolesarski sedež, pa tudi koža na rezilo. to se lepo vidi ko začneš rabit električni brivnik, sprva cuka in je vse rdeče, čez kak mesec se obriješ kot da ni nič..DE žiletke so najboljše za wtg, nobena kartuša ne reže bolje. Naj za cca mesec ali dva pozabi na atg in se skoncentrira na wtg in xtg..The rest will follow..
Z kakim neagresivnim de brivnikom naj se loti lepo počasi z najmanj 3 dnevi presledka pa bo..Sprva samo wtg , nato xtg, ko bo to šlo v redu skozi pa še atg..simple as that..

kemik
Prispevkov:25
Pridružen:07 Apr 2014, 01:49

Re: Slant

Odgovor Napisal/-a kemik » 06 Jun 2014, 15:43

Hvala, mu bom sporočil, sicer je pa tudi sam ugotovil, da zaenkrat samo WTG.

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Slant

Odgovor Napisal/-a Puskin » 04 Dec 2014, 09:26

Naj povem, da ste vsi akterji tega posta krivi, da se je v moji omarici znašel Merkur 39c. Hvala!
UaU, odkrila so se mi nebesa, saj sem z lahkoto odbril vse kocine. Mach3 je letel v smeti še isti trenutek. Dalši lasje, brada in druge kocine so otroški vrtec za ta brivnik... Seveda je bil prestop zanimiv, saj je brivnik veliko težji,žiletka je togo vpeta,za razliko od mach3, kjer so vzmetene. Dovolj hvale...zdaj ga uporabljam približno pol leta,dvakrat na teden.
Razpizdi me, da je šalabajzersko finiširan in še bolj, da vsakič žiletka drugače naleže. Da moraš naredit doktorat o pravilni legi žiletke.Seveda sem prebral vse vaše poste, pa še druge na netu,itd. Poleg tega, da moraš ugotovit katere žiletke ti sedejo pri tem brivniku, dobiš še dodatno nalogo, da ugotoviš kako ga pravilno sestavit in kako pravilno orientirat žiletko. Ni mi blo jasno zakaj me enkrat pobrije v nulo, drugič pa pokolje...in glej ga zlomka, še ena komplikacija! Ob pregledu glave brivnika odkrijem številke: 1 na zgornjem delu in 4 na spodnjem. Samoumevno bi mi bilo, da pri tako preprosti napravici je kot enak in da nalega perfektno...a ni res. V primeru da sta številki na isti strani je vidno odstopanje in ne nalega tesno, kot bi po moji pameti moralo,šele ko obrnem za 180 stopinj je naleganje tesno,brez lufta vmes. Pa je to pravilno? Nikjer nisem še nič o teh številkah zasledil, zato bi prosil vse slant-o ljubce, da preverijo pri svojih, če se jim ljubi seveda. Feedbacka bom zelo vesel.
Nothing less...than BBS

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Slant

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 04 Dec 2014, 12:01

Hm, številke? Ne spomnim se, da bi jih videl na svojem. Bom preveril.
Kar se tiče končne obdelave in centriranja žiletke se pa seveda strinjam. Ko da bi ga delal Kitajci.

Odgovori