Nastavljivi DE brivniki

Brivniki/britvice od a do ž...
Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:
Re: Nastavljivi DE brivniki

Odgovor Napisal/-a TMB » 21 Jan 2014, 18:01

Zna biti, da je znota mehanizma ostal kakšen zasušen kos mila in kože in zato ne deluje dobro. Pri obeh mojih Gillettih je na 9 že preveč agresiven. Jaz ponavadi grem 7 - 5 - 3. Se pravi 7 za prvi prehod, 3 za zadnji prehod.
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Bajkman

Re: Nastavljivi DE brivniki

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 22 Jan 2014, 03:04

TMB, a na 1 ti brije?

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: Nastavljivi DE brivniki

Odgovor Napisal/-a TMB » 22 Jan 2014, 18:03

Na 1 že komaj čutim žiletko, kar je tudi namen najbolj mile nastavitve.
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Bajkman

Re: Nastavljivi DE brivniki

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 24 Jan 2014, 12:17

Takole je z meritvami blade-gapa za 3 moje Slim Adjustable brivnike:

1.) Oznaka L2 (narejen 2. četrletje 1966). Gap med 0.40 in 0.45 mm na nastavitvi 1. Nastavitev 9 nekaj nad 1 mm, lističe imam žal samo do 1 mm. Ampak niti slučajno ni povsod enako. na enem vogalu je pod 40, pa čeprav na delu pod katerim je še vedno odprtina za izstop mila. Da je velika neenakost je jasno vidno tudi z očesom.

2.) Oznaka M3 (narejen 3. četrletje 1967). Gap na 1 je enak, na 9 tudi presega 1 mm. Ravno tako je nesimertičen, ampak nesimetričnost je manjša. Ampak pozoren pogled z očesom jo tudi razkrije.

3.) Oznaka N9 (narejen 4. četrletje 1968). Gap na 1 cca 0.20, na 9 cca 0,85 mm... :o WTF :?: :?: A po drugi strani je najbolj simetričen.

Pri vseh 3eh meritvah sem meril z isto Supermax žiletko, a sem šele sedaj pomislil, da bi morala biti vedno v vsakem brivniku enako obrnjena. Vseeno mislim da je majhna verjetnost za večje odstopanje.

Zdaj pa ne vem, če sem se po naključju vedno bril s tem iz točke 3. :D Čudno mi je, da je tako lepo simetričen, a po drugi strani najbrž te meritve kažejo, da nekaj ni v redu. Pa vendar ne zgleda, da bi bilo zaradi kakega padca, ker je sicer brezhibno ohranjen, ni kakih udarcev, nič ni povito. Da bi med časovnim obdobjem 2 in 3 kaj spreminjali, bi bila tudi močna.

@Primorec, je enostavno vse skupaj razdredti?

LP

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Nastavljivi DE brivniki

Odgovor Napisal/-a Primorec » 24 Jan 2014, 14:29

Vse prej kot enostavno, na dnu ročaja je stisnjena nekaka podložka ob notranjo os, ko jo z šilom razširiš gre ven, za njo je še vzmet. Eni rešijo podložko tako da jo potisnejo noter v ročaj, da se sama razširi (z cevko primernega premera), nato gre sama ven, jo vzmet pahne ven.
Več tukaj:
http://badgerandblade.com/vb/showthread ... isassembly

Isto sem imel jaz težavo, neenakomeren gap. Če povem po pravici je še nisem rešil, ker uporabljam beauty-a. V 90% je problem da je tak brivnik padel o tleh in se je skrivilo ležišče britvice, ki je najbolj izpostavljeno. Duga varianta je da je med spodnjo ploščico in ležiščem žiletk zasušeno milo..

Bajkman

Re: Nastavljivi DE brivniki

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 24 Jan 2014, 14:52

Nope, mila ni, mehanizem deluje lepo tekoče. Torej edino če razstavim in znotraj kaj ugotovim, a kot vidim na slikah, nima biti kaj nenavadnega... Pošteno rečeno mi ni jasno, kako tale štangica šiba gor in dol z vrtenjem. Saj nima nobenega navoja. Huh, logika mi ne dela :lol:

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Nastavljivi DE brivniki

Odgovor Napisal/-a Primorec » 25 Jan 2014, 17:51

malo offtopic, tale mi je zanimiv, ni nastavljiv, notri gresta dve žiletki..Pravo malo čudo:
http://shop.nassrasur.com/de/Rasierer/R ... el-schwarz

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Nastavljivi DE brivniki

Odgovor Napisal/-a miha » 25 Jan 2014, 18:40

Cez 1 mesec bo mach 5 se vecje cudo :D :d (sala)
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: Nastavljivi DE brivniki

Odgovor Napisal/-a TMB » 25 Jan 2014, 18:54

Primorec napisal/-a:malo offtopic, tale mi je zanimiv, ni nastavljiv, notri gresta dve žiletki..Pravo malo čudo:
http://shop.nassrasur.com/de/Rasierer/R ... el-schwarz
Še recenzija: https://www.youtube.com/watch?v=Ph2vCW9cVSA
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Nastavljivi DE brivniki

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 27 Jan 2014, 09:46

Primorec napisal/-a:malo offtopic, tale mi je zanimiv, ni nastavljiv, notri gresta dve žiletki..Pravo malo čudo:
http://shop.nassrasur.com/de/Rasierer/R ... el-schwarz
Hm, zanimiv stvor! :shock:
Si predstavljate preizkušanje sample packa s tem brivnikom, miljon kombinacij različnih žiletk. :D

Odgovori