Nastavljivi DE brivniki

Brivniki/britvice od a do ž...
Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19
Re: Nastavljivi DE brivniki

Odgovor Napisal/-a Primorec » 20 Jan 2014, 22:17

Imam slim-a in beauty-a..Se jih je bilo kar težko privadit po dolgi uporabi feather popular-ja...Slednji mi je še najbolj všeč od vseh, čeprav ni nastavljiv..
Imam še pearl open comb in Jaggerja 89, ki pa jih že dolgo nisem zmočil..Vsi razen feather popular-ja niso vredni denarja, ki sem ga odštel zanje..imho..Jagger je neverjetno precenjen, pearl open comb je slabo izdelan, oba vintage gillette pa sta bolj tako-tako, pričakovanja so bila velika, sedaj se brijem na 5-tki, kar je isto kot feather..Pridobil nisem skoraj nič, ker nastavitve gap-a skoraj ne tikam več..Če bom kupil kdaj še kak brivnik bo to skoraj izključno TTO, tistih 2 ali 3 delnih nočem niti videt več.No mogoče iz radovednosti kakšen slant, probal bi tudi cobro, ki pa je cenovno precej izven ranga, ki sem ga še pripravljen odštet za namen britja...

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Nastavljivi DE brivniki

Odgovor Napisal/-a miha » 21 Jan 2014, 00:30

.... cakaj cakaj,.. cenovni rang je variabilna stvar :D .. se lahko hitro spremeni :D, jaz se lih za eno custom made britev menim
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: Nastavljivi DE brivniki

Odgovor Napisal/-a TMB » 21 Jan 2014, 12:07

Bajkman napisal/-a:Jaz imam 3 komade Slim Adjustable. iz 60tih. :) Tudi jaz bi rad poizkusil še kaj drugega. Slim Adjustable mi deluje prenežen..
Na koliko ga pa uporabljaš?
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Bajkman

Re: Nastavljivi DE brivniki

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 21 Jan 2014, 12:15

Ne uporabljam jih več, pa tako sem se trudil, da sem jih dobil. Za WTG dam kar na 9, a je premalo agresivno. In na tem segmentu me moti. Za XTG je 9 OK. Ampak za ATG bi mi bilo logično, da bi zmanjšal, ne pa da je na 5 še vedno ful nežno.

Po moji logiki bi morala biti 9 že ful preagresivna celo za WTG. A če že, bi si žele vsaj, da bi bila 9 za WTG, 7 za XTG in 5 za ATG.

Naprimer nastavitev 1 sploh ne vem zakaj je, ker z nji niti na mehkih dlakah na roki ne uspem odrezati niti ene. šele nastavitev 3 začne rezati.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Nastavljivi DE brivniki

Odgovor Napisal/-a miha » 21 Jan 2014, 12:51

.. kaj pa ce je malo razselan oz ne spona vec tak odobro ziletke... ali pa je npr ziletka prevec/premalo upogljiva pas e drugace spona kot se je vecina v casu ko je bilo to delano?
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Nastavljivi DE brivniki

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 21 Jan 2014, 13:06

Z brivnikom težko verjamem, da bi bilo kaj narobe, ker ima tri in je pri vseh isto. Žiletka bi lahko bila razlog, ampak tudi če ga nastavljam brez žiletke, je videti, da je prenežno. Žiletke mislim da to že dolgo dolgo standardne..

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Nastavljivi DE brivniki

Odgovor Napisal/-a Primorec » 21 Jan 2014, 14:36

@bajkman, a ga pa pravilno uporabljaš? Namreč najprej moraš nastavit gap, nato priviti spodaj. Pri vsakem prestavljanju gap-a moraš zrahljati spodnji knof nato popravit gap, nato zatisnit spodnjega spet..Verjamem da imaš to v mezincu, ampak ziher je le ziher vprašat..Glede na to da imaš tri in je pri vseh enako, potem probaj izmeriti gap na 9-tki nato pa še na 1-ki. Meni je 9-tka kar agresivna. Čudno...

Bajkman

Re: Nastavljivi DE brivniki

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 21 Jan 2014, 14:46

Bom popoldan izmeril gap, pa še preveril če je enak na obeh straneh in tudi na vseh vogalih. Ja, spodaj je potrebno zrahljati navoj, da se sploh lahko prestavi nastavljivi obroč, sicer sploh ni možno. Vsaj iz nižjih cifer na višje ne gre.
Tebe pa prosim da preverič, če na nastavitvi 1 sploh kaj brije. Ker na 1 kline sploh ne čutim. Če se ne motim, sem nekje bral, da se ga lahko kalibrira, ampak če so vsi trije z enakim gapom, potem so gotovo že kalibrirani.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Nastavljivi DE brivniki

Odgovor Napisal/-a miha » 21 Jan 2014, 14:53

meni se tudi to slisi kot da mu manjka kalibracije oz kaksen navoj bolj zatisniti (nicem pa vede lda se to lahko popravlja) a to je tisti ki smo ga iz srbije trogali :)?
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Nastavljivi DE brivniki

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 21 Jan 2014, 15:04

Ja, točno tisti. Drugega mi je sorodnica iz beograda poslal naknadno, tretjega pa sem kupil na bolšjaku. Vsi trije izgledajo v super stanju, a pri vseh treh imam enak problem.

Slika

Slika

Po R41 se jih bom spet lotil, pa da vidimo. Recimo na nastavitvi 3 sem lahko močno pritisnil na kožo, pa se niti slučajno nisem urezal, s tem da imam občutljivo kožo.

Odgovori