Nastavljivi DE brivniki

Brivniki/britvice od a do ž...
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Re: Nastavljivi DE brivniki

Odgovor Napisal/-a miha » 27 Jan 2014, 09:55

Ampak ce sem prav razumel sta tu vsaka drugace napeta oz agresivnost se med vpetjema razlikuje?
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Nastavljivi DE brivniki

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 27 Jan 2014, 10:35

Tukaj bolje da ne probavaš, če imaš še različno agresivnost. Dve žiletki, potem zamenjaš, potem probaš eno rabljeno drugo novo na oba načina. Potem poleg ene rabljene daš novo drugega tipa in spet vse načine. Skratka permutacije... :D

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Nastavljivi DE brivniki

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 27 Jan 2014, 12:10

Bajkman napisal/-a:Tukaj bolje da ne probavaš, če imaš še različno agresivnost. Dve žiletki, potem zamenjaš, potem probaš eno rabljeno drugo novo na oba načina. Potem poleg ene rabljene daš novo drugega tipa in spet vse načine. Skratka permutacije... :D
Sej to sem mislil, ne prideš skozi v 10 letih.. :D
Sicer pa me zanima primerjava tega z recimo Sensor Excel. Ceneje je ene 6x.

Bajkman

Re: Nastavljivi DE brivniki

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 27 Jan 2014, 13:55

Misliš ekonomska primerjava? Dve povprečni žiletki sta skupaj cca 0,3 EUR. Jaz bi sicer dal dve Astri skupaj 0,18 EUR. Vprašanje, ki me že dolgo zanima, pa je, koliko britij dosežeš v enem in drugem primeru.

To si nikakor ne znam odgovoriti. in tudi nikjer nisem zasledil, da bi kdo dejansko povedal, toliko britij na ta način in toliko na drug način. Če predvidevamo, da pridemo na isto stopnjo obrabljenosti. Občutek sem dobil, da so kartuše za 3x več britij kot žiletke. Ampak če ima brivnik dve britvici, morda zdrži dlje. :D
Moj fotr pravi, da se z Mach3 nastavkom brije kaka 2 meseca. Ima pa še stari DE brivnik Gillette Slim Twist brivnik, zato sem mu dal nekaj različnih žiletk. Z Mem ni bil zadovoljen, Merkur je imel nekaj časa, brez kakih komentarjev. Potem si je montiral astro in sedaj ima to že dolgo dolgo. Da ni tudi to že kake 2 meseca. :o

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: Nastavljivi DE brivniki

Odgovor Napisal/-a simon » 27 Jan 2014, 18:02

Zanima me če si testiral Razorpit.Predvsem primerjava D.E ter kartuše?

Bajkman

Re: Nastavljivi DE brivniki

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 28 Jan 2014, 05:14

Razorprit sem testiral samo toliko, da sem uštimal en zelooo star Mach3 nastavek, katerega sem našel. In ja, bril je!

V primerjavi z DE pa še ne morem vleči zaključkov.

Bajkman

Re: Nastavljivi DE brivniki

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 17 Maj 2014, 01:08

Hm, dobil sem odgovor, kako nastaviti Gillette Slim Adjustable (kalibracija). Ponosem sem na svoj dosežek, hahaha. Res pa sem vesel, in če ne bi bilo slanta, bi bil ta brivnik zagotovo zame daleč pred ostalimi. Sicer stvar posameznika, ampak večina posameznikov bi si želela ta brivnik, če bi poizkusila. Če ne bi imel Slanta, bi se bril samo s tem brivnikom. Kako kalibrirati Gap, pa je lepo prikazano tukaj:
https://www.youtube.com/watch?v=3r_BSmwZeZY

In sram me je, da nisem tega sam odkril, da sem potreboval videoposnetek. :oops:

Gillette Fatboy se razstavi takole in ker sta oba iz istega obdobja, narejena na isti način, bi moralo biti enako ali zelo podobno tudi pri Slim Adjustable.

Odgovori