Mühle R41

Brivniki/britvice od a do ž...
Bajkman
Mühle R41

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 14 Jan 2014, 07:04

Zvečer sem končno poizkusil najagresivnejši brivnik Mühle R41 (posodil @simon). Zaradi želje po primerjavi in hitrejši poti do rezultata, sem si levo stran obraza bril z enkrat uporabljeno britvico Derby, desno pa z enkrat uporabljeno Astro SP.
Že v Mühle R89 me je Derby razočarala, a nekako sem vseeno dopuščal možnost, da je morda preblag brivnik. S tem zadnjim britjem pa sem se prepričal, da Derby pod nobenim pogojem ni zame. Žiletka je presneto topa. že z WTG nikakor nisem mogel čez dlake, zgodi se puljenje, če močneje pritisnem, se pa urežem.
Razlog so seveda moje močne dlake, kar je razlog tudi za moj neuspeli poizkus z britvijo. Dogajalo se je podobno. Mislim da se britve ne da nabrusiti po domače na tak nivo, kot lahko žiletko strojno brusijo.

Desna stran z Astro SP pa je bila nekaj čisto drugega. Astra je čez dlake lepo zapela WTG + XTG + ATG. Malce sem se bal in se lotil resnično počasi ter nežno. Ker naj bi bil ta brivnik toliko "nevaren", sem bil presenečen, ko sem ugotovil, da se z njim lahko obrijem brez problema. Nobenih ureznin ni bilo, desna stran obraza popoln BBS, leva pa klavrno, kosmato, šmirgel.

Pri brivniku mi je všeč, da ni treba toliko paziti na kot. Pa @simonov ročaj iz roga se res obnese, ker je glava pod kotam in zelo olajša britje.

LP

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Mühle R41

Odgovor Napisal/-a miha » 14 Jan 2014, 07:39

o temle Mühle R41 berem zadnje cajte po netu in tudi mene mika da bi ga nabavil :) .. mislim da je na sahving.ie cca 30 euro? kdaj ko bo dosti denarja verjetno pade :) ..
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Mühle R41

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 14 Jan 2014, 07:44

Mislim da zadnji modeli z novejšo glavo niso več toliko agresivni. Preden kupiš, se o tem pozanimaj. Stane pa toliko.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Mühle R41

Odgovor Napisal/-a miha » 14 Jan 2014, 07:57

:D :D ja to mi boste pa ja vi povedali, koga pa naj prasam drugega ce ne vas DE znalce :D :D ! ...sej ko bo cas za to gotovo se vprasam
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: Mühle R41

Odgovor Napisal/-a simon » 14 Jan 2014, 18:45

Sem zelo vesel da ti ustreza, ker pač nikoli ne veš kako bo?Mislim da sedaj lahko testiraš Polsilver s.i. ki jo največ uporabljam v tem brivniku.Sem pa pri ostalih novejših ročajih za Slant in H1 še dodatno povečal kot britja.Žal ni enostavno najti primerne rogove za izdelavo ročaja! ;)

Bajkman

Re: Mühle R41

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 14 Jan 2014, 21:57

Mislim da bom kar nadaljeval z žiletkami vseh vrst, s tem da bom vsako uporabil za pol obraza. V redu se mi zdi, ker s tem brivnikom bolje vidiš, katera žilekta je v redu in katera mi ne ustreza.

Bajkman

Re: Mühle R41

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 18 Jan 2014, 06:51

Pravkar z jutranjega britja, če pred tem tuša in zelo natančne priprave obraza, uporabil sem tudi dve kapljici jojoba olja. Britje Lord (2.) vs. Supermax Super Platinum(2.).

Tam kjer sem bril s Supermax, je vidno slabše. A sem že takoj vedel, ko sem bril. WTG je bilo brez problema, ampak na ATG se je zelo zatikalo. Za dlake je prijelo in sedaj bi bilo treba čisto narahlo drseti, vendar se ustavi. Potrebna je bila velika sila, da je šlo dalje, ampak seveda edina logična posledica je ureznina ali iritacija.
Lord tudi ni v redu, a je vseeno vidno naprednejši.

To zatikanje na dlakah sem imel že pri R89 pri obeh britvicah, a takrat sem še nekako verjel, da kaj ne znam ali pa je problem v brivniku.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Mühle R41

Odgovor Napisal/-a miha » 18 Jan 2014, 10:10

.. na sosednejm forumu sme bral da z R41 dosezejo ze z 1 passom super britje.... so se mene zaceli zanimati :)
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Mühle R41

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 18 Jan 2014, 10:13

Ja, ta brivnik v smeri WTG res naredi razliko! Če se moraš nahitro obrit je to no. 1 izbira

Bajkman

Re: Mühle R41

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 20 Jan 2014, 15:47

Hitro britje z R41. Vseeno je to daleč od BBS.

Odgovori