Prvi nasveti za začetnika (nakup, nujni "deli", itd.)

Brivniki/britvice od a do ž...
luka5
Prispevkov:4
Pridružen:10 Feb 2021, 17:28
Prvi nasveti za začetnika (nakup, nujni "deli", itd.)

Odgovor Napisal/-a luka5 » 10 Feb 2021, 18:20

Zdravo!

Po pregledu številnih tem sem ugotovil, da bolj "pro" userji zahajate v takšne podrobnosti, da jim je težko slediti in se na začetku iz njih sploh znajti. Zato odpiram novo temo kot čisti začetnik in smatram, da bo komu v podobni poziciji prišla prav, zlasti tistim, ki ne gojijo kakšnega posebnega kulta brade, rabijo hitro info in nimajo časa za vse YT nasvete.

Torej, po dolgih letih uporabe raznih Mach Turbo ipd. (recimo 20+ letih) sem bolj kot ne po naključju zasledil, da sploh še obstajajo navadne britve/klince. Razlog je najbrž v prezasedenosti, v posledici česar nakupuješ po principu "vrži v nakupovalno košaro in basta,schluß,ciao... do naslednjič". Ker so tisti nastavki za omenjene Turbote precej dragi (npr. 25-30 EUR za 5 kom, odvisno pač od raznih DM/Müller akcij; dragi jasno za tako preprosto stvar, ki jo delajo na štanc mašino), sem zadevo menjal bolj poredko, zaradi česar pač po obrazu drgneš in drgneš dokler nisi fertik, kar pa zna biti skrajno neudobno.

Zdaj bi prešel na uporabo safery-razorjev. S tem v zvezi imam nekaj vprašanj s predlogom, da se odgovarja kar po točkah, da bo za bodoče uporabnike bolj pregledno:
1. Closed comb ali open comb? Temeljna razlika (eno z glavnikom in drugo brez??) in kaj rabiš za pobrit vsaki drugi dan na nulo? Predlog znamke in modela, ki naj ga kupim?
2. Katere kline priporočate?
3. Peno oz. tisti soap, kje slednje sploh zmešam (direktno v tisti posodici ali ločeno v lončku; se v prvem primeru zadeva začne kvariti, če mešaš z vodo in potem ostane vlaga do naslednjič v tisti posodici s kremo ??)
4. Čopič, kakšen, kaj naj gledam?
5. Rabim še kaj?
6. V kateri spletni trgovini naj kupim: doslej sem kot relativno urejeno našel shaving.ie?

Rad bi kupil sicer kvalitetne pripomočke (da držalo ne rjavi, da milo ni nekvalitetno ipd.), vendar nimam nobenih posebnih oblikovalskih zahtev, fetišev na znamke in podobno (sem zasledil tudi cene po več kot 150 EUR samo za držalo, kar mi je odločno preveč, glede na to, da z omenjenih Turbotov prehajam tudi s stroškovnega vidika :D )

Najlepša hvala in upam, da z novo temo ne smetim foruma.
Lp

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Prvi nasveti za začetnika (nakup, nujni "deli", itd.)

Odgovor Napisal/-a miha » 10 Feb 2021, 18:35

Pozdravljen pri nas :)..

Tu ima vsak svoje mnenje, na koncu izberes kar ti pase :).

Za DE brivnike ti ne bom prevec pametoval, bo kdo drugi kaj vec povedal 8).

Za zacetek ti predlagam dobro milo, sample pack ziletk, sinteticni ali svinjski copic (so cenejsi od jazbeca), mogoce ne prevec agresiven brivnik.

Shaving.ie je dobra trgovina, ne vem pa ce ves da imamo relativno svezo SLOVENSKO trgovino za britje :!: :!: viewtopic.php?f=12&t=1453, naredil jo je clan forum (caus24, ti bo gotovo pomagal z nasvetom,), med temo o popustih imas tudi kodo zq popust.

Na sledscem LINKU (klik) najdes pa ogromno tem o DE (klasicne ziletke) brivnikih, od osnov, do nasvetov, primerjav ipd ;)..
britev.si ruleeees :)

luka5
Prispevkov:4
Pridružen:10 Feb 2021, 17:28

Re: Prvi nasveti za začetnika (nakup, nujni "deli", itd.)

Odgovor Napisal/-a luka5 » 10 Feb 2021, 18:47

@mika: hvala.

Za slovensko trgovino po pravici povedano nisem vedel. Lahko prosim prilepiš delujoč link, tisti mi ne dela?

Kaj je neagresiven brivnik? Po čem to spoznaš?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Prvi nasveti za začetnika (nakup, nujni "deli", itd.)

Odgovor Napisal/-a miha » 10 Feb 2021, 18:51

britev.si ruleeees :)

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Prvi nasveti za začetnika (nakup, nujni "deli", itd.)

Odgovor Napisal/-a caus24 » 11 Feb 2021, 13:56

luka5 napisal/-a:
10 Feb 2021, 18:47
@mika: hvala.

Za slovensko trgovino po pravici povedano nisem vedel. Lahko prosim prilepiš delujoč link, tisti mi ne dela?

Kaj je neagresiven brivnik? Po čem to spoznaš?
Zdravo. Evo naslov.

https://www.anticatura.com/

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Prvi nasveti za začetnika (nakup, nujni "deli", itd.)

Odgovor Napisal/-a miha » 11 Feb 2021, 18:35

Glede na geometrijo brivnika, kot in izpostavlje ost britvice v brivniku. Najlazje pa da se odlocis glede na ze obstojece opise, kar nekaj materiala je tudi na forumu na to temo..
npr 2 sta spodaj jih je pa se veliko drugih ;), malo pobrskaj po forumu.

viewtopic.php?f=7&t=1437

viewtopic.php?f=7&t=8
britev.si ruleeees :)

luka5
Prispevkov:4
Pridružen:10 Feb 2021, 17:28

Re: Prvi nasveti za začetnika (nakup, nujni "deli", itd.)

Odgovor Napisal/-a luka5 » 11 Feb 2021, 19:50

@miha: hvala za search. Bom pogledal, upam, da se ne izgubim v kakšnih podrobnostih. :)

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Prvi nasveti za začetnika (nakup, nujni "deli", itd.)

Odgovor Napisal/-a caus24 » 11 Feb 2021, 20:09

Moje mnenje po nekaj letih.

Mislim da je zelo pomemben čopič in kvalitetno milo. Ustvarjanje dobre pene katera zaščiti kožo pri britju.
Žiletka naj bo ostra (vsaj meni takšne odgovarjajo) ker ne bo zatikanja na kocinah bo britje lažje in brez zatikanja.
Brivnikov je ogromno. Moje mnenje je da toliko kolikor plačaš tudi dobiš. Dražji brivniki so jekleni natančneje izdelani in omogočajo lažjo kontrolo pravilnega kota.

Kot sem povedal to je samo moje mnenje. Pravil ni. Kar nekaterim odgovarja drugim povzroča težave.
Super je če se lahko kakšen brivnik prej proba in se ugotovi kaj ti odgovarja.

kalbo
Prispevkov:18
Pridružen:09 Apr 2018, 10:11

Re: Prvi nasveti za začetnika (nakup, nujni "deli", itd.)

Odgovor Napisal/-a kalbo » 17 Feb 2021, 12:44

Uh to je vprašanje za milion dolarjev. Sam sem s tem začel ohoho let nazaj, ko sem ponorel ob ceni mach 3. No takrat sem snel Merkurja 34C in kar lep čas uporabljal to plus gillette platinum ki se dobi v vsakem Šparu in Mercatorju pri nas in seveda kremo Palmolive v kombinaciji z Omega pro prašičjim čopičem in Nivea aftershave. Bil sem nadzadovoljen.
No potem pride pa vrag, ki se mu reče firbec in sem na italianskem Ebayu snel Gillette Tech, se s tistim obril in hop, 34C je bil sam še stara brana, naročil še Astra želetke in to je blo to....in spet se reče hudiču firbec in sem snel Gillette new Open comb. Tist pa opravi s centimetrsko brado brez težav in sem fural to nekaj časa, ker sem bil v obdobju, ko sem hodil okol tudi zaraščen. Pa spet firbec ni dal mira, pa smo šaltal na Proraso red in green kremo pa aftershave, pa v trenutku slabosti se je znašel v košarici Merkur Futur, spet super zadovoljen, pa je spet prišel hudič v obliki firbca in sem naročil Merkur 39C slant....Mater, vse ostalo mi sploh ni blo več uporabno, ko sem pa probal še Tabac milo, to je to....Pa mi spet firbec ne da mira......Pa so spet stvari na poti.....Še dobr da mam potrpežljivo babnico. Sam ko potegnem črto, sem še vedno na enaki ceni, kot če bi kupoval mach 3. Edin Proraso green aftershave pa zmaga in tega se pa pomojem ne naveličaš.

Tko da na konc, probaš velik zadev in točno veš kaj ti odgovarja, sam mil, krem, brivnikov in klinc se ti nabere. Kar se tiče agresivnih brivnikov in open comba, za začetek je res bolje kupit kaj manj agresivnega, ker moraš dobit roko, ker vsi ti Machi zahtevajo drugačno tehniko kot DE in si lahko s kakim Futurjem oklan ko prašič, ker pritiskaš na kožo, ko ne bi smel.

Samo jaz sem geek....
Za začetek priporočam kak Edwin Jagger DE89 (tudi Merkur 34C) sam mi je prvi lepše narejen, za smrkljo sem ženski model naročil kar direktno pri njih. Ogromno ljudi poznam, ki so ostali na tem in ga ne zamenjajo. Za začetek tud bolje, da uporabiš brivsko kremo, Palmolive je čisto OK in Omega čopič, ko dobiš filing, kakšna struktura pene mora bit, potem komot šaltaš na milo.

Sam sem recimo ugotovil, da mi bolj odgovarja delanje pene na obrazu.

Moj najstarejši mulc se že brije z DE brivnikom, je poizkusil kartušni brivnik, pa je po prvemn potegu šaltal nazaj na DE, enostavno je DE bolj udoben. Tud smrklja si je začela brit noge s kartušo, pa sem jo enkrat nahecal, da je poizkusila Merkurja v kombinaciji s kremo in čopičem....je letel kartušni brivnik v smeti, pa je dobila EJ lady.

luka5
Prispevkov:4
Pridružen:10 Feb 2021, 17:28

Re: Prvi nasveti za začetnika (nakup, nujni "deli", itd.)

Odgovor Napisal/-a luka5 » 02 Mar 2021, 09:16

@kalbo & co.: glede na to, da ne mislim gojit ravno kakšnega kulta brade, je sploh kaka pomembna razlika (v kvaliteti pritrditve kline ipd, ne izgled), če vzamem kar tisti železni/alu brivnik od Wilkinsona v Müllerju. Stane, če se ne motim, nekih 10 EUR, kar je konkretno ceneje proti tem Muhle/Merkur, ki so po cca 25 EUR +.

Odgovori