Britje po nosom

Brivniki/britvice od a do ž...
Senior1966
Prispevkov:53
Pridružen:26 Jul 2020, 18:13
Britje po nosom

Odgovor Napisal/-a Senior1966 » 24 Nov 2020, 12:36

Nekaj začetniških vprašanj :?

Imam brivnik Fatip piccolo z dvema glavama open comb in closed comb trenutno uporabljam Derby premium britvice menjavam jih po 3 do 4 britjih.
Imam težavo kako se obriti pod nosom, ne glede kako obračam glavi brivnika, kako napenjam kožo itd...zmeraj je ta predel slabše obrit kakor lica in vrat vidno in na otip mogoče se z open comb malo bolje obrijem.
Vedno delam 2 prehoda ATG in WTG.
Ali je možno, da sem se prehitro začel briti z takšnim brivnikom namreč pred tem sem se bril z Gillete plastiko ali pa moram z vajo samo prav " grif " najti.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Britje po nosom

Odgovor Napisal/-a miha » 24 Nov 2020, 18:45

Po moje da bo zajec tical v tistih zadnjih stavkih, nekateri brivniki so bolj obcutljivi na pravi kot itd. Ce ne dosezes pod nosom lahko poskusis briti bolj z vogalom?
Predlagam da si potrpezljiv, malo testiras, kozo napnes in ce hoces res gladko na koncu obvezno wtg..
Fatipi kolikor jih imam jaz zapisane tudi niso med najagresivnejsi (je pa res da imam samo testina gentile, torej neagresivnega) in mogoce zato sepa efektivnost britja...? (samo domneva)
britev.si ruleeees :)

Senior1966
Prispevkov:53
Pridružen:26 Jul 2020, 18:13

Re: Britje po nosom

Odgovor Napisal/-a Senior1966 » 27 Nov 2020, 15:14

@Miha hvala za nasvet :D

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Britje po nosom

Odgovor Napisal/-a Puskin » 29 Nov 2020, 10:35

Zaradi meseca novembra pod nosom ne opravljam britja...
Sicer pa pod nosom, grem z mojimi brivniki s ponosom. Tudi meni je predel pod nosom povzročal preglavice. ne sicer toliko zaradi kota, kot zaradi občutljive kože in trdih kocin, kar je povzročalo nelagodno cukanje in grd občutek.
Če sem zaraščen, kocine najprej na grobo snamem s slantom, ker mi pobrije dolge kocine brez zatikanja pol pa opravim fine tuning s featherjem. Pri tem brijem v vse smeri, s prstom priviham nos do te mere, da z robom brivnika pod pravim kotom uspem zagrabiti kocine, pa seveda z obraznimi mišicami napenjam in ravnam površino, da utečem urezu. Pomagam si s prsti druge koke in tipam za morebitnimi ostanki.
Ne bodi preveč zahteven, saj ko nehaš napenjati kožo se kocine spet pomaknejo nazaj v sloj kože in jih s prsti ne boš več čutil pri navadnem prehodu.
Nothing less...than BBS

Senior1966
Prispevkov:53
Pridružen:26 Jul 2020, 18:13

Re: Britje po nosom

Odgovor Napisal/-a Senior1966 » 30 Nov 2020, 15:34

@Puskin hvala,sem poskusil opisan način deluje :D.
Edino s slantom se nisem obril, ker ga nimam niti ne vem katerega izbrati kot začetnik :?:
Feather britvice imam, sem že Feather britvico preiskusil z Fatip picollo closed comb glavo pa sem bil pod vratom zrezan kot Frankenštein :cry: sem pozabil, da moram kožo pod vratom napeti, ko je kri pritekla je bilo že prepozno sem lahko samo še klel :oops: :oops: :oops:.
Se bom rajši Fatip picollo open comb z Derby premium black britvicami bril mi ta kombinacija zaenkrat bolj odgovarja.

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Britje po nosom

Odgovor Napisal/-a brico » 30 Nov 2020, 17:43

Senior1966 napisal/-a:
30 Nov 2020, 15:34
@Puskin hvala,sem poskusil opisan način deluje :D.
Edino s slantom se nisem obril, ker ga nimam niti ne vem katerega izbrati kot začetnik :?:
Feather britvice imam, sem že Feather britvico preiskusil z Fatip picollo closed comb glavo pa sem bil pod vratom zrezan kot Frankenštein :cry: sem pozabil, da moram kožo pod vratom napeti, ko je kri pritekla je bilo že prepozno sem lahko samo še klel :oops: :oops: :oops:.
Se bom rajši Fatip picollo open comb z Derby premium black britvicami bril mi ta kombinacija zaenkrat bolj odgovarja.
Yo kompa, @senior@, jaz ti lahko prodam eno slant glavo...paše na vse 5M ročaje..SS...kopija starih nemških slantov, za katere osebno mislim da so najboljši...nikoli uporabljen, ker sem vmes otkril svoj slant sveti grail...plačaš, odneseš, sprobaš...če ti ne paše vrneš nazaj...cena: sitnica, 20 euriča...jaz sem ga plačal več....po želji...javi se...če si interesent, ti pošljem fotke....open comb....
...is a good man without a good knife really a good man ?

Senior1966
Prispevkov:53
Pridružen:26 Jul 2020, 18:13

Re: Britje po nosom

Odgovor Napisal/-a Senior1966 » 02 Dec 2020, 15:59

@Brico@ se opravučujem za pozen odgovor :oops:

Glelede slant glave bi jo vzel glede tega ni dvoma.
Glede te glave me zanima ali je ista kot na sliki jo prodajaš v rubriki Trgovina?
Glede na to,da prvič kupujem preko tega foruma kako to poteka?
Ali se v zasebnih sporočili vse dogovarja?

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Britje po nosom

Odgovor Napisal/-a brico » 02 Dec 2020, 16:58

Senior1966 napisal/-a:
02 Dec 2020, 15:59
@Brico@ se opravučujem za pozen odgovor :oops:

Glelede slant glave bi jo vzel glede tega ni dvoma.
Glede te glave me zanima ali je ista kot na sliki jo prodajaš v rubriki Trgovina?
Glede na to,da prvič kupujem preko tega foruma kako to poteka?
Ali se v zasebnih sporočili vse dogovarja?
kompa, tuki ni panike....kar neki sotrpinov s tega foruma me pozna v živo, tudi šef, Miha...tako da ni strahu....objavljal sem marsikaj....meni ni preša...eto, toliko če se pojavi kak interesent, ponudim...brez obveze...z možnostjo vrnitve....a ni to fer?....glede na lastno, splošno, reputacijo, si ne morem privoščit malverzacije...moja št. 041 651949....eto, prvič objavljam moj mob...fotka je orgigi...dogovor over ZS ali javno, meni je vseeno...
...is a good man without a good knife really a good man ?

Senior1966
Prispevkov:53
Pridružen:26 Jul 2020, 18:13

Re: Britje po nosom

Odgovor Napisal/-a Senior1966 » 02 Dec 2020, 19:05

Brico mogoče sem narobe napisal, glede na vse objave sploh ne dvomim v reputacijo,pokličem se bova dogovorila preko telefona.
Bom počakal, da se vreme popravi, da ne bom ravno po kakšnih 20 cm ali več snega rinil okoli :D
Sem pa iz Ljubljane.

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Britje po nosom

Odgovor Napisal/-a brico » 02 Dec 2020, 19:53

Senior1966 napisal/-a:
02 Dec 2020, 19:05
Brico mogoče sem narobe napisal, glede na vse objave sploh ne dvomim v reputacijo,pokličem se bova dogovorila preko telefona.
Bom počakal, da se vreme popravi, da ne bom ravno po kakšnih 20 cm ali več snega rinil okoli :D
Sem pa iz Ljubljane.
stand by...
...is a good man without a good knife really a good man ?

Odgovori