King C.Gillette double safety razor

Brivniki/britvice od a do ž...
Odgovori
Senior1966
Prispevkov:53
Pridružen:26 Jul 2020, 18:13
King C.Gillette double safety razor

Odgovor Napisal/-a Senior1966 » 14 Avg 2020, 15:16

Danes sem šel po leče v optiko v Supernovi na Rudniku ( mimogrede parkirni prostor pred Eleclercom so skoraj v celoti razkopali ).
Firbec me je matral kaj imajo v DM na polici sem videl tale brivnik King C.Gillette kolikor sem na hitro uspel odpreti škatlo je v kompletu brivnik in škatlica z britvicami.
Na škatli piše da je na rejen Made in China britvic pa nisem uspel pogledati ampak kolikor berem na internetu so Made in Russia niti ne vem koliko jih je v pakiranju.
Ali se za začetnika tale brivnik splača kupiti glede na to,da sem se dosedaj bril z skoraj z vso Gillette plastiko zadnji je Gillette fusion proglide.
Zraven je bil še Wilkinson sword.
Priponke
Brivnik King c. Gillette.jpg
Brivnik King c. Gillette.jpg (68.51KiB)Pogledano 8217 krat

JaV
Prispevkov:85
Pridružen:11 Feb 2019, 16:58

Re: King C.Gillette double safety razor

Odgovor Napisal/-a JaV » 15 Avg 2020, 12:42

Pozdravljen Davor,

najprej dobrodošel na forumu iz moje strani (bil na dopustu, zato opazil tvojo predstavitev šele sedaj).
Sam nimam izkušenj s tem brivnikom, sem pa bežno bral na nekem srbskem forumu na to temo neke komentarje, kjer zadevo površinsko nekaj hvalijo...name pa ni naredilo vtisa. Če si intimno vezan na Gillette kot znamko, ga kupi. Sam osebno nisem, odkar snemajo neke čudne reklame, za katere imam občutek, da žalijo mojo vrsto;)
Glede na ceno prvega mojega zadetka na Googlu, ki je bila 29$, zadeva ni ravno poceni (vsaj v ZDA) v primerjavi z ostalimi preizkušenimi proizvajalci. V mislih imam kak Merkur 34C, ki košta s poštnino kakih 40EUR ali pa njegov cenejši model 33C, ki je še kake 10EUR cenejši. Moj predlog za prvi brivnik!
Je pa spet odvisno, kakšne ščetine imaš po bradi/ obrazu, kožo... o temu so kolegi pisali že na kilometre teksta, zato poglej malo po arhivu.
Predvidevam pa, da si to vse s plastiko razvadil v teh 3 dekadah, zato se ne spogleduj s kakimi "motorkami". Ta trenutek sam uporabljam za vsakdanje britje npr. Giesen & Forsthoffov Timor model 1354, kateri ima že ime GENTLE SHAVER in bi tudi znal biti primeren kandidat za začetek.

lp, J.

Senior1966
Prispevkov:53
Pridružen:26 Jul 2020, 18:13

Re: King C.Gillette double safety razor

Odgovor Napisal/-a Senior1966 » 16 Avg 2020, 09:29

Se opravičujem vsem,ki ste že brali moj post brivnik sem videl v Mullerju in ne v DM :oops:

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: King C.Gillette double safety razor

Odgovor Napisal/-a Puskin » 16 Avg 2020, 10:15

Svetujem ti, da prebrskaš oglase na tem forumu. Izjemno dobrih brivnikov se vrti, ali se je že zavrtelo.
Nothing less...than BBS

Odgovori