Britje po korakih

Brivniki/britvice od a do ž...
Odgovori
Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59
Re: Britje po korakih

Odgovor Napisal/-a olly » 03 Dec 2014, 06:54

Kožo imamo zdaj presuho zaradi kurjave, ki vleče vlago iz prostorov in iz nas. Pa tudi mraz, ki nam vlada te mesece, koži prav nič ne pomaga.

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Britje po korakih

Odgovor Napisal/-a Primorec » 03 Dec 2014, 07:18

@olly: moj problem je vedno bil in bo WTG, pri prvem prehodu rabim zelo ostro žiletko. imam neverjetno trdo brado. Nobena kartuša tu ni dovolj ostra. Če sem uporabil olje se je vse skupaj mašilo. Tudi Afrodita 3d sensitive shaving gel se dokaj podobno obnaša, ampak pri ATG pa je super in pridem do super BBS..Če bi šlo še WTG tako dobro bi bil to number 1. brivski izdelek zame. Tudi njihov aftershave balsam dobi visoko oceno od mene..

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Britje po korakih

Odgovor Napisal/-a olly » 03 Dec 2014, 07:21

Pa uporabljaš za mehčanje dlak vročo brisačo? Ali pa se pred britjem stuširaš? Ne verjamem, da vlaga in vročina tvojim kocinam ne bi bila kos :)

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Britje po korakih

Odgovor Napisal/-a Primorec » 03 Dec 2014, 10:30

Ma kaj že vse nisem probal...Po vseh najrazličnejših poizkusih pogruntaš, da bolj kot kompliciraš slabše je. Če packam z brisačo preveč zmehčam kožo in se oderem, no go v mojem primeru..

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Britje po korakih

Odgovor Napisal/-a olly » 03 Dec 2014, 10:58

Kako te pa brivec obrije? Si že poskusil?

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Britje po korakih

Odgovor Napisal/-a Primorec » 03 Dec 2014, 12:04

ha, ha.....nope....Kaj pomaga poizkusit, kaj misliš da se bom hodil k njemu brit malo preveč letnega stroška bi bilo , ane? Pa tudi v bližini ni nobenega itaq...Pa z britvijo sem tudi probal, da ne boš mislil. da sem še zelen pod nosom...
Realnost je taka: z Panasonic brivnikom se za silo obrijem v 3 min. Moram se potem briti vsak dan. Z DE brivnikom se obrijem v cca 10 min, se moram briti na vsak tretji dan..Seveda pogoj je ostra britvica...That's all folks....No ja obstaja še IPL laser, ampak to bi bil že ekstrem..Pustimo to zaenkrat puncam..

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Britje po korakih

Odgovor Napisal/-a olly » 03 Dec 2014, 12:15

Nikakor ne mislim, da si zelenec, saj sam proti tebi nimam verjetno niti za burek, kar se tiče brivskega staža :)

Nisem niti mislil, da bi redno hodil k brivcu, mislil sem bolj na to, da bi šel tja enkrat, dvakrat, da te profesionalec obrije, da vidiš, če bo on naredil kaj drugače in kakšen bo tretma, morda dobiš ob vsem skupaj še kakšno idejo, na katero sam še nisi pomislil.

Tule so fantje predstavili gospoda Ozbiča, glede na to, da si po nicku Primorec, bi upal ugibati, da dejansko tudi prihajaš s tistega konca, zato ti Postojna ne bi bila predaleč za en izlet.

Evo, zgolj ideja.

Mene je tale brivec tako navdušil, da bom sigurno naredil en izlet z Gorenjske, da me obrije :)

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Britje po korakih

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 03 Dec 2014, 12:32

Primorec napisal/-a:Ma kaj že vse nisem probal...Po vseh najrazličnejših poizkusih pogruntaš, da bolj kot kompliciraš slabše je. Če packam z brisačo preveč zmehčam kožo in se oderem, no go v mojem primeru..
Se strinjam. Tudi jaz ne uporabljam več vroče brisače, ker sem imel že pred britjem rdečo kožo. Sedaj se samo na hitro umijem s toplo vodo in milom, nato pa nadaljujem z ledeno vodo, s katero obilno namočim brado. Samo britje je malce trše, ampak efekt na kožo pa precej boljši kot pri topli vodi.
Ne vem, zakaj ne bi mrzle vode uporabljal tudi pozimi, saj je v kopalnici enako toplo kot poleti.

Timotej
Prispevkov:227
Pridružen:11 Okt 2014, 17:18

Re: Britje po korakih

Odgovor Napisal/-a Timotej » 03 Dec 2014, 12:45

@Primorec A si probal Slant brivnik ? Imam isti problem, kot ti pri bradi pa me zanima, če je slant res tako dober, kot ga hvalijo za trde dlake in gosto brado.

Bajkman

Re: Britje po korakih

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 03 Dec 2014, 14:55

@olly, mislim da z milom samo očistiš dlake vse maščobe, da se potem lahko napojijo vode. Če so dlake "impregnirane" z maščobo, voda v njih ne bo šla. Ampak za to najbrž ne potrebujemo glicerinskega mila.
Lastnost glicerina sicer je, da nase veže vodo, ampak da bi to pomagalo za ta namen, sem pa v dvomih.
Sicer pa ima tudi doma narejeno milo visoko vsebnost glicerina. Ker praviš, da se boš tega morda lotil, imaš pravzaprav milo in za vsak slučaj še glicerin (če morda res pomaga).

Da pa voda in toplota zmehčata dlake, ne bi smelo biti dileme.

Kot če poizkusimo s škarjami striči suhe nohte ali pa po konkretnem in dolgotrajnem tuširanju ali še bolje, namakanju v kadi.

Odgovori