Britje po korakih

Brivniki/britvice od a do ž...
Odgovori
Bajkman
Re: Britje po korakih

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 16 Dec 2014, 21:21

Morda bi bil v redu tudi Feather Popular. @Primorec ga hvali, a ostali mislim da nimamo izkušenj.

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Britje po korakih

Odgovor Napisal/-a Puskin » 18 Dec 2014, 17:23

Hja, izgleda da mi ni druge, kot da probam en nežen brivnik. :lol:
Nothing less...than BBS

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Britje po korakih

Odgovor Napisal/-a Puskin » 19 Dec 2014, 15:28

Primorec!!!!! Povej,napiši kaj o tem Feather Popular! :D
Nothing less...than BBS

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Britje po korakih

Odgovor Napisal/-a Primorec » 23 Dec 2014, 14:29

Saj v bistvu ni kaj napisat, cena je pod 20 eur, izdelava dovolj kvalitetna.Je TTO.Zraven dobiš še dve feather britvici. Brivnik je nežen, lahko pritiskaš kolikor hočeš pa si ne boš naredil velike škode. V njega pa priporočam da se daje ostre britvice: feather, polsilver, permasharp, supermax in astra..Dobro se še obnese z personna IP..Z vsemi bolj topimi ne bo rezultata: derby, timor, merkur, bolzano niso primerne zanj..

Imam Jaggerja, 37C, black beauty in slima, pa najraje uporabljam feather popular..To dosti pove..imho..
Skratka če se mi bo pokvaril ne bom dvakrat razmišljal..Verjetno bi v izbor vključil timorja (model ne vem točen)..
Imaš pa na voljo še weishi:

Blade gap izmere:
http://wiki.badgerandblade.com/Double-E ... _Blade_Gap

agresivnost:
http://wiki.badgerandblade.com/Modern_D ... essiveness

Feather popular lahko kupiš tukaj:
http://www.giftsandcare.com/en/maquinil ... pular.html

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Britje po korakih

Odgovor Napisal/-a Puskin » 23 Dec 2014, 22:34

Hvala! ;)
Nothing less...than BBS

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Britje po korakih

Odgovor Napisal/-a Puskin » 11 Feb 2016, 10:55

Moje britje, v domači kopalnici, sem nekako standardiziral... Kar se brivnikov tiče.
Ponavadi štartam z merkurjevim slantom in finiširam s featherjevim ASD2. Slant pobrije tudi teden staro brado kot za šalo, s featherjem pa lahko po koži strgam ko manijak...rezultat je vedno enak...BBS!
Le še "tapravo" brivsko milo iščem!!
Nothing less...than BBS

MaliFric
Prispevkov:110
Pridružen:23 Feb 2016, 00:23

Re: Britje po korakih

Odgovor Napisal/-a MaliFric » 14 Mar 2016, 14:13

Super tema, ker nisem vedel, kaj točno pomenijo kratice. Me pa zanima, kaj pomeni, da kljub temu, da se obriješ na vse tri načina, imaš še vedno nekaj kocin? Predvsem je to vidno tik pod čeljustjo. Bi lahko bila kriva žiletka ali nepravilen kot?

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Britje po korakih

Odgovor Napisal/-a Puskin » 14 Mar 2016, 15:52

Hja, izgleda da si precej površen, al pa neučakan. Jaz sem prebral ta forum po dolgem in počez, preden sem se sploh odločil s katerim brivnikom naj štartam.

To, da ostanejo kocine pomeni, da jih klinga ni niti oplazila. Očitno imaš tako kot jaz na določenih predelih neravnine ali luknjice kamor klinga ne more. Boh ne daj, da na tem mestu pritisneš brivnik...nikar! Ko misliš, da si končal britje, počasi pretipaj dele za katere veš, da so problematični. Nato s prsti nanesi peno, z eno roko potegni kožo tako, da bo ta luknjica na ravnem in z brivnikom v drugi roki postrgaj te ostanke. Ampak nežno. Nato pa spet s peno na prstih pretipaj to območje.
Nothing less...than BBS

Odgovori