Britje po korakih

Brivniki/britvice od a do ž...
Odgovori
Bajkman
Re: Britje po korakih

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 15 Dec 2014, 19:24

Puskin napisal/-a: Vrat mi je uganka,čeprav sem ugotovil, da je koža lepše zaščitena če jo prej namažem z olivnim oljem, kocine pa mehkejše,če namažem prorasotov pre shave in to brez šparanja. :!:
Si razmišljal, da bi si v tem primeru nabavil večjo količino Proraso pre-shave. Obstaja v 300 ml, pa še cena za referenco:
http://www.teriamservice.it/proraso-cre ... irect_link

Menim pa, da je Vitos v 500 ml posodici kvalitetnejši, pa celo še cenejši:
http://www.deacosmetic.com/prodotti-bar ... 4shop.html

Medtem ko naš @simon prisega na 3P:
http://www.soloestetica.it/schedaprodot ... to=QE_0252

To je 500g pakunga, medtem ko je @simon gotovo plačal bistveno več za 100g:
http://www.shaving.ie/products/3p-pre-p ... cream.html

@simon, če se znajdeš na forumu, prosim povej, v čem je 3P boljši od Prorasa. To tudi mene zanima. ;)

Hvala

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Britje po korakih

Odgovor Napisal/-a Puskin » 16 Dec 2014, 11:47

Bajkman, kaj ti misliš?
Je bolje po prehodih s slantom, občutljive predele, popravljat z nežnim brivnikom in ostro klingo ali open comb in manj ostro klingo?
Z mach 3 sem lahko prej teral po vratu in nikome ništa, pa še brez predpriprave kože,brade....zdaj pa,hm...moram bit izjemno previden! :)
Nothing less...than BBS

Bajkman

Re: Britje po korakih

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 16 Dec 2014, 11:56

Pri meni se bolje izkaže manj agresiven brivnik + ostra britvica. Ciljam na Gillette Slim Adjustable z nastavitvijo 4 ali manj. Na tak način lahko ta brivnik uporabljaš kot Mach3 ali Sensor excel. Se pravi, pritisneš i nikome ništa. :D

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Britje po korakih

Odgovor Napisal/-a Puskin » 16 Dec 2014, 13:03

Hvala...mislim, da bo v prihodnje moj DE setup zgledal takole: Klinge Feather indva različna brivnika. slant in ??? :D :D
Nothing less...than BBS

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Britje po korakih

Odgovor Napisal/-a Puskin » 16 Dec 2014, 14:51

Ima še kdo kakšno mnenje???
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Britje po korakih

Odgovor Napisal/-a olly » 16 Dec 2014, 15:27

Imaš le slanta?

Jaz bi za fine tunning predlagal closed comb in pošteno britvico. Muhle R89 je itak vsesplošno pozitivno sprejet, pa drag ni, zato mislim, da kaj dosti ni za razmišljat.

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Britje po korakih

Odgovor Napisal/-a Puskin » 16 Dec 2014, 16:26

Slanta in fatipa... Saj s fatipom se tudi obrijem pa čeprav mam feather klingico. Ampak, kot tudi s slantom ne smem gulit po vratu v iskanju BBS-a.
Sicer brijem vedno do BBS-a,a je tu vedno prisotna grožnja iritacije, sploh, če malo zanemarim predpripravo kože. :?
Nothing less...than BBS

Bajkman

Re: Britje po korakih

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 16 Dec 2014, 16:46

@Puskin a se briješ pogosteje kot prej? Lahko da je v tem vprašanju odgovor na vse.

Če se ne, potem kot je rekel @olly, R89 je verjetno glede na razmerje efekt/nežnost, najboljši brivnik.

Jaz bi sicer predlagal tudi katerikoli nastavljivi brivnik, saj i lahko prilagodiš agresivnost za vsak prehod in za vsak del obraza posebej.;)

Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07

Re: Britje po korakih

Odgovor Napisal/-a denis » 16 Dec 2014, 17:27

Se tudi jaz strinjam z zgornjim. Z R89 ne bos zgresil. Ce vzames pa nastavljivega si pa itak zmagal.

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Britje po korakih

Odgovor Napisal/-a Puskin » 16 Dec 2014, 21:17

Brijem se na 3 do 4 dni...včasih sem se zaradi narave službe moral briti vsak dan a z mach3.
Zdaj mam pa slanta in par dni nazaj sem kupil fatipa.
Imam res kr občutljivo kožo na vratu...npr., če sem neobrit in nosim čez dan srajco ali puli imam pol razdraženo kožo na vratu.
Z mach3 sem lahko gulil kot blentav in nikome ništa. S slantom pa sem se naučil, da moram biti res nežen in da mora klingica rezat,pol je BBS garantiran brez rdečih pikic.
Nothing less...than BBS

Odgovori