Britje po korakih

Brivniki/britvice od a do ž...
Odgovori
bizzy1
Prispevkov:345
Pridružen:08 Nov 2014, 15:17
Re: Britje po korakih

Odgovor Napisal/-a bizzy1 » 01 Dec 2014, 20:48

Jaz se brijem z hladno vodo (zdele pozimi je brrrrrr :D )..se pravi nimam pre-shave-a.

Uporabniški avatar
Omega
Prispevkov:305
Pridružen:30 Jun 2014, 20:58

Re: Britje po korakih

Odgovor Napisal/-a Omega » 01 Dec 2014, 22:30

V glavnem je to bolj zato da (pomoje) nimaš preveč mastne kože in da se dlake zmehčajo. Mislim da lahko ta postopek izpustiš če uporabljaš vročo brisačo ali kaj podobnega. sam sem s tem prakticiral 2-3 mesece nazaj, zdaj se brijem z mrzlo vodo brez posebne priprave, saj tallow-based mila delajo bolje z hladno vodo. nimam pa odkar si pred britjem ne umivam obraza nobenih posebnih težav :P najbolje da sam probaš, če ti pomaga, fino, če ne pa tudi :D
Up spirits!

Bajkman

Re: Britje po korakih

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 02 Dec 2014, 02:15

Meni se pa zdi, da mi umivanje z milom vsekakor zmehča dlake. Podobno kot mi milo + voda zmehčata nohte. A milo ni potrebno, da je res glicerinsko.

Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07

Re: Britje po korakih

Odgovor Napisal/-a denis » 02 Dec 2014, 06:30

Jaz se brijem vedno po tuširanju in si še posebno dobro zdrgnem brado, da čimbolj zmehčam dlake. Mi je pa vseeno kakšno milo uporabim, z vsakim se odstrani mastnost in zmehčajo dlake, verjetno pa res z enim bolj, z drugim manj. Če se pa slučajno grem briti brez da bi se prej stuširal, si pa z milom zdrgnem samo brado.

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Britje po korakih

Odgovor Napisal/-a Primorec » 02 Dec 2014, 08:27

Kaj jaz vem, probaval sem z pre-shave olji, z regeneratorjem za lase (slednji je bil ok), milo ni bilo ok..
Sicer pa sedaj uporabljam Afrodita 3D sensitive brivski gel, ki je dejansko tako slick, da je problem samo še WTG, ko odrežem večino kocin proč. Tam rabim ostrino, za ATG pa se ta gel odlično obnese, lahko pritisneš in se ne urežeš..

Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07

Re: Britje po korakih

Odgovor Napisal/-a denis » 02 Dec 2014, 10:33

@Primorec: Zdi se mi da si zamenjal WTG in ATG, ker običajno je ravno obratno?

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Britje po korakih

Odgovor Napisal/-a Primorec » 02 Dec 2014, 15:43

nope...

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Britje po korakih

Odgovor Napisal/-a olly » 02 Dec 2014, 22:22

bizzy1, hehe, zdajle pozimi se pa ne pripravim do tretmaja z mrzlo vodo, ker moj sicer kar trden karakter malce stavka. Je vendarle premrzlo in razvajanje s toplo vodo preveč vabljivo :)

Omega, ja, tudi jaz mislim, da je 'predpranje' obraza namenjeno bolj razmastitvi, kot čemu drugemu. Po mastni koži britev in britvica ne drsita tekoče. Zaradi tega se mi zdi, da je fama okrog glicerinskih mil pravzaprav le - fama. Funkcijo mehčanja dlak tako in tako opravljata tuš, ali vroča brisača. Zanimivo, ko praviš, da mila na bazi loja delajo bolje s hladno vodo. Vsekakor vredno preizkusa!

Bajkman, je možno, da dlake zmehča pravzaprav vlaga, ki jo vsrkajo, ne pa milo?

Denis, jaz se brijem kakor kdaj - včasih brez vnaprejšnjega, ali poznejšega tuširanja, včasih po tuširanju, nekega posebnega mehčanja moja brada ne potrebuje. Vedno sem se brez težav bril z navadno brivsko peno iz pločevinke, ali plastenke in s kartušnim brivnikom, nikoli pa si nisem pred tem posebej umival obraza, le z vodo sem se splaknil, nanesel peno in začel z britjem. Nimam mastne kože, nimam pravzaprav nobenih problemov, če le ne uporabljam ATG, zaradi česar sem imel težave z vraščanjem.

Primorec, pre-shave olja so torej navadna nepotrebnost? Zadnjič enkrat sem se pred britjem rahlo naoljil, tik pred britjem sem na olje nanesel še toplo vodo, pa se mi je zdelo, da brivnik noče in noče drseti. Enostavno noče, olje ga zavira. Težavo sem iskal v preveliki viskoznosti olja grozdnih pečk, ki sem ga takrat priložnostno zagrabil, zato sem naslednjič nameraval poskusiti z nečim bolj tekočim, npr. jojobo, ali pa s 'tapravim' pre-shave oljem, vendar do tja še nisem prišel. Tudi jaz nisem razumel tistega, ko praviš - citiram: " ... da je problem samo še WTG, ko odrežem večino kocin proč." Kako si to mislil? Problem je drugi WTG prehod, ko si v prvem večino kocin že porezal?

Jurbanowski
Prispevkov:123
Pridružen:05 Apr 2014, 20:39
Kraj:Poland Alkoholand

Re: Britje po korakih

Odgovor Napisal/-a Jurbanowski » 02 Dec 2014, 23:08

Hm, jaz ugotavljam da imam v bolj mrzlih mesecih probleme z britjem, saj je koža enostavno presuha. Po ATG recimo sploh, kot da bi posnel povrhnjico. Po tuširanju je koža precej suha in nekako se mi zdi kot da mi potem brivnik ne drsi dovolj dobro po koži.
Spomladi in poleti recimo nimam teh problemov. Lahko se brijem normalno v vseh smereh, mrzla voda in Proraso AS. Koža v super kondiciji. Ravno zato moram sedaj pozimi poskusiti kakšne pre-shave olja, da vidim, če se bo situacija popravila.

Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07

Re: Britje po korakih

Odgovor Napisal/-a denis » 03 Dec 2014, 06:43

Tudi jaz opažam, da imam sedaj po britju bolj suho kožo kot poleti. Poleti sem za po britju uporabljal le hladno vodo, če pa to naredim sedaj, je koža zelo suha in mi jo zateguje. Zato sem spet začel uporabljati balzame in AS-je.

Odgovori