Britje po korakih

Brivniki/britvice od a do ž...
Odgovori
Bajkman
Britje po korakih

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 08 Nov 2013, 19:09

Morda bi za čiste začetnike (ki so do sedaj uporabljali električni brivnik ali pa čisto nič :D ) poskusil opisati, kako se obriti po korakih. Zaradi preglednosti bom poskuil kratko in jedrnato, s tem pa bo seveda marsikatera podrobnost izpuščena. Vesel bom, če mi kdo pove, kaj sem pozabil, kaj bi vseeno bilo pottrebno dodati in kaj je preveč napisano:

1.) Umivanje obraza z glicerinskim milom in čim toplejšo (ne pretiravati) vodo. Najbolje med tuširanjem.
2.) (Na brado dajte vročo mokro brisačo za kako minuto)
3.) (Na moker obraz par kapljic jojoba olja ali olja pred britjem)
4.) S toplim čopičem naredite toplo peno na obrazu ali topli skodelici. Ta korak je pomemben, kvalitetnejša pena zelo izboljša britje (lahko na račun kvalitetnejšega mila/kreme).
5.) Napnite kožo in se obrijte v Smeri rasti dlak (WTG). Pri tem NE PRITISKAJTE NA KOŽO, edini pritisk je masa brivnika. PREDVSEM PA PAZITE NA KOT!!!
6.) Oplahnite obraz in ponovite korak 4.) in 5.) le da sedaj brijete pravokotno na rast dlak (XTG)
7.) Če ni problematično, oplahnite obraz in ponovite korak 4.) in 5.) le da sedaj brijete Nasproti smeri rasti dlak (ATG). To je za dosego BBS
8.) Oplahnite obraz z mrzlo vodo
9.) (Po mokrem obrazu uporabite Alum Block in po minuti ponovno oplahnite z mrzlo vodo)
10.) Obrišite obraz in nanesite losjon po britju
11.) (Če želite, lahko nanesete še kako kremo ali losjon. Meni zelo ustreza modri Bepanthol, ki kožo dodatno pomirja in vlaži)


2.) 3.) 9.) in 11.) korak niso nujni, so pa zaželjeni. Morda je komu nepraktično ali pa mu ne ustreza. Meni naprimer Alum Block ne ustreza, celo razdraži mi kožo.

Sedaj pa hvala za nasvete in popravke. Z veseljem bom prispevek popravil in dopolnil. :D

Več podatkov pa tukaj:
http://wiki.badgerandblade.com/Getting_ ... wetshaving

LP
Zadnjič spremenil Bajkman, dne 30 Nov 2013, 13:12, skupaj popravljeno 3 krat.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Britje po korakih

Odgovor Napisal/-a miha » 08 Nov 2013, 19:45

saj ne da imam pojma o DE brivnikih ampak bajkman svetuje se ogled kaksnega videa kot je ta

http://www.youtube.com/watch?v=ufG1dPmVo8Q

... da ne boste bolj napredni prikrajsani pa se ta spodnji za kaksno potencialno novo idejo :)

http://www.youtube.com/watch?v=TQco5PWc2JU

lp


ps. seveda si ne morem kaj da ne bi svetoval tudi britja s pravo britvo kar je pa meni pri srcu :)!

se ena slikica iz neta na to temo (v kombinaciji s poznavanjem kaksne osnovne kate pri iaidu ;) )

Slika
britev.si ruleeees :)

Edmond Dantes
Prispevkov:173
Pridružen:02 Nov 2013, 13:20
Kraj:Château d'If

Re: Britje po korakih

Odgovor Napisal/-a Edmond Dantes » 09 Nov 2013, 18:47

Včeraj sem po navodilih Bajkmana odšel v staro Gorico po nakupih. V Acqua&Sapone sem kupil Proraso kremo in zeleni Proraso after shave. Čopičev žal nisem našel. V trgovini Lanza pa se dokupil še Floid Blue, čopič Acca Kappa, Alum Bloc stick ter brivsko milo Cella. Brivnik in britvice imam naročene online. Brivnik sem za začetek naročil preko DealExtreme in postajam vedno bolj slabe volje, saj vidim, da se bom načakal. Britvice pa zaenkrat tudi še niso prišle, tako da sem se danes obril s plastičnim BIC-om za enkratno uporabo. Že s tem rezultatom sem več kot zadovoljen, posebej, ker sem se do sedaj bril z električnim brivnikom cheap verzije. Zanima pa me glede Alum Bloc-a. Ko sem se tretjič obril sem obraz splaknil in se sprehodil z Osma Alum Bloc-om po obrazu, saj sem ponekod malenkost krvavel. Alum bloc je lepo ustavil krvavenje, ko pa sem čez nekaj minut ponovno obraz izplaknil, sem opazil, da malenkost še krvavim. Torej, zanima me, ali Alum Bloc pustim in ga ne izplakujem, ali ga je potrebno umiti z obraza, preden naneseš after shave?

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: Britje po korakih

Odgovor Napisal/-a simon » 09 Nov 2013, 21:56

Začetki so vedno rahlo krvavi.Ko danes pomislim na svoje prvo britje z R41 nikakor ne razumem zakaj sem se porezal. Vaja dela mojstra,koža se prilagodi in britje postane :P .

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: Britje po korakih

Odgovor Napisal/-a TMB » 10 Nov 2013, 00:42

Edmond Dantes napisal/-a:Včeraj sem po navodilih Bajkmana odšel v staro Gorico po nakupih. V Acqua&Sapone sem kupil Proraso kremo in zeleni Proraso after shave. Čopičev žal nisem našel. V trgovini Lanza pa se dokupil še Floid Blue, čopič Acca Kappa, Alum Bloc stick ter brivsko milo Cella. Brivnik in britvice imam naročene online. Brivnik sem za začetek naročil preko DealExtreme in postajam vedno bolj slabe volje, saj vidim, da se bom načakal. Britvice pa zaenkrat tudi še niso prišle, tako da sem se danes obril s plastičnim BIC-om za enkratno uporabo. Že s tem rezultatom sem več kot zadovoljen, posebej, ker sem se do sedaj bril z električnim brivnikom cheap verzije. Zanima pa me glede Alum Bloc-a. Ko sem se tretjič obril sem obraz splaknil in se sprehodil z Osma Alum Bloc-om po obrazu, saj sem ponekod malenkost krvavel. Alum bloc je lepo ustavil krvavenje, ko pa sem čez nekaj minut ponovno obraz izplaknil, sem opazil, da malenkost še krvavim. Torej, zanima me, ali Alum Bloc pustim in ga ne izplakujem, ali ga je potrebno umiti z obraza, preden naneseš after shave?
Alum je priporočeno sprati iz obraza po kakšni minuti, dveh. Za kakšno večjo rano, ki jo alum ne ustavi pa obstajajo posebni svinčniki - styptic pen. Mislim, da ga imajo od Wilkinson Sworda na zalogi v vseh Müllerjih.
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Britje po korakih

Odgovor Napisal/-a Primorec » 10 Nov 2013, 13:29

Jaz sem se največ naučil ob gledanju posnetkov na youtubu od uporabnika geofatboy (ima svoj store: shavenation.com pa si dela reklamo)..Sicer malce pretirava z vsem, pač ker hoče čimveč prodat, ampak vseeno poučne recenzije izdelkov..

Edmond Dantes
Prispevkov:173
Pridružen:02 Nov 2013, 13:20
Kraj:Château d'If

Re: Britje po korakih

Odgovor Napisal/-a Edmond Dantes » 10 Nov 2013, 19:53

Spomnil sem se, da je včasih foter, ko se je bril še ročno, po nekajkratnem britju z isto britvico, le to obrnil in se bril še parkrat. Zanima me, ali britvico obračate ali jo po nekajkratnem britju takoj zavržete?

Lp

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Britje po korakih

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 10 Nov 2013, 19:55

Edmond Dantes napisal/-a:Spomnil sem se, da je včasih foter, ko se je bril še ročno, po nekajkratnem britju z isto britvico, le to obrnil in se bril še parkrat. Zanima me, ali britvico obračate ali jo po nekajkratnem britju takoj zavržete?

Lp
Načeloma nič ne pridobiš, če jo obrneš. Pa tudi nima smisla predolga nucat 1 britvico, če so tako poceni.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Britje po korakih

Odgovor Napisal/-a miha » 10 Nov 2013, 20:04

Primorec napisal/-a:Jaz sem se največ naučil ob gledanju posnetkov na youtubu od uporabnika geofatboy (ima svoj store: shavenation.com pa si dela reklamo)..Sicer malce pretirava z vsem, pač ker hoče čimveč prodat, ampak vseeno poučne recenzije izdelkov..
jaz sem se vecino stvari v zadnjih 10+ letih naucil iz interneta in s poskusanjem :) ... !
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: Britje po korakih

Odgovor Napisal/-a simon » 10 Nov 2013, 20:20

Britvico lahko očistiš z Razorpit podlogo in ji podaljšaš življensko dobo. Kar je glede na ceno žiletke nesmiselno.
Za kartuše O. K.

Odgovori