Britje po korakih

Brivniki/britvice od a do ž...
Odgovori
Edmond Dantes
Prispevkov:173
Pridružen:02 Nov 2013, 13:20
Kraj:Château d'If
Re: Britje po korakih

Odgovor Napisal/-a Edmond Dantes » 11 Nov 2013, 20:35

Danes sem dobil naročene vzorčne britvice. Bril sem se s starim očiščenim brivnikom in kot prvo britvico sem si izbral Astra. Danes sem tudi poizkusil brivsko milo Cella in z rezultatom nisem preveč zadovoljen. Cella se na obrazu ni tako penila kot krema Proraso. Sedaj ne vem, ali je potrebno uporabiti več vode, ali pa sem jaz smotan :roll: Tudi z izbiro britvice nisem ravno navdušen. Pričakoval sem da bom gladek kot dojenčkova ritka, pa sem imel okoli adamovega jabolka še vedno '' šmirgl '' . Res je, da sem se bril po dveh dneh in je bilo vse skupaj še bolj skromno, ampak vseeno... Verjetno sem jaz kaj usral!? :)

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: Britje po korakih

Odgovor Napisal/-a TMB » 11 Nov 2013, 20:45

Ko dobiš novo milo pač potrebuješ nekaj poskusov, da zadaneš tisto pravo količino izdelka in vode. Še enkrat ali dvakrat jo boš uporabil in bosta s Cello na ti. ;)
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Edmond Dantes
Prispevkov:173
Pridružen:02 Nov 2013, 13:20
Kraj:Château d'If

Re: Britje po korakih

Odgovor Napisal/-a Edmond Dantes » 11 Nov 2013, 20:59

Pa še to se pozabil, ko že ravno kritiziram. Danes sem kot aftershave uporabil zeleni Proraso. Meni osebno nič posebnega. Floid Blue rastura!!! :)

P.S. Sodelavec gre v sredo službeno v Bosno in sem mu naročil naj prinese Arko milo. Ker sem na sliki videl, da je v škatli 3 ali 6 kosov, sem mu naročil kar celo škatlo, saj naj bi bil baje da poceni. Je to preveč, ker bom jutri skenslal naročilo in mu naročil samo 1 kos. ?

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: Britje po korakih

Odgovor Napisal/-a simon » 11 Nov 2013, 22:30

Od Prorasa priporočam samo - Pre - Shave Cream
with green Tea. Ko je kriza najhitreje celi rane.

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: Britje po korakih

Odgovor Napisal/-a TMB » 11 Nov 2013, 22:45

Edmond Dantes napisal/-a:Pa še to se pozabil, ko že ravno kritiziram. Danes sem kot aftershave uporabil zeleni Proraso. Meni osebno nič posebnega. Floid Blue rastura!!! :)

P.S. Sodelavec gre v sredo službeno v Bosno in sem mu naročil naj prinese Arko milo. Ker sem na sliki videl, da je v škatli 3 ali 6 kosov, sem mu naročil kar celo škatlo, saj naj bi bil baje da poceni. Je to preveč, ker bom jutri skenslal naročilo in mu naročil samo 1 kos. ?
Za to ceno, ki jih tam prodajajo ti jih naj vzame kolikor se le da. Še vedno lahko nekaj kosov prodaš na forumu tistim, ki nimajo priložnosti iti v Bosno. :mrgreen:
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Bajkman

Re: Britje po korakih

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 11 Nov 2013, 22:53

Čese ne motim, je v eni škatli 12 kosov. Jaz bi jih tudi vzel več, ker jih boš komot predal. Pa če se ne motim, imajo kar nekaj leten rok trajanja, če razumem to kar piše na embalaži. Recimo na mojem piše 2018. :o

Morda pa bo kmalu spet kak kolega v Bosni in potem ni treba že sedaj preveč kosov. :D

Edmond Dantes
Prispevkov:173
Pridružen:02 Nov 2013, 13:20
Kraj:Château d'If

Re: Britje po korakih

Odgovor Napisal/-a Edmond Dantes » 11 Nov 2013, 22:59

Sama dobava mislim da ni problem, saj smo precej naokoli! Ne bi pa rad kupil škatlo Arco mila samo zase. Lahko da mi ne bo všeč in potem...? :)

Bajkman

Re: Britje po korakih

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 11 Nov 2013, 23:03

Glede na to da imaš možnost ponovne dobave in če ne misliš nikomur prodat/dat, potem kupiš 1 kos. Fertik


Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Britje po korakih

Odgovor Napisal/-a olly » 01 Dec 2014, 20:42

Fantje, vprašanje glede 1. točke Bajkmanovega protokola imam ...
1.) Umivanje obraza z glicerinskim milom in čim toplejšo (ne pretiravati) vodo. Najbolje med tuširanjem.
Misli kdorkoli med vami, da z uporabo glicerinskega mila pred pričetkom britja oz. pred nanašanjem brivskega mila na kožo karkoli pridobimo?

Uporabnik Luke Sky High s foruma Badger&Blade pravi, da pre-shave mila niso potrebna --> KLIK

Kaj o tem mislite drugi?

Vem, Bajkmanov protokol je več ali manj splošen, verjetno večina med vami dela po svoje, ampak vseeno, vprašanje se mi zdi zanimivo, ker se mi zdi, da je tale mit glede pre-shave mil kar globoko zakoreninjen.

Odgovori